CHP’Lİ VEKİLDEN YEMİN SONRASI İLK ZİYARET

Ana Sayfa » Simav Haberleri » CHP’Lİ VEKİLDEN YEMİN SONRASI İLK ZİYARET
Paylaş
Tarih : 23 Temmuz 2018 - 12:19

24 Haziran Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 41 yıl sonra Kütahya’dan ilk milletvekili seçilerek tarihe geçen Uzman Dr. Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen yemin töreninin ardından ilk kez Simav’a geldi.

TBMM’de CHP Kütahya Milletvekili ve aynı zamanda Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olan Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ı CHP Simav İlçe Başkanı Hasan Koç, partinin diğer ilçe yöneticileri ve CHP’li Demirciköy Belediye Başkanı Turan Sümer karşıladı.
CHP’nin Cumhuriyet Caddesindeki ilçe merkezinde gerçekleşen kısa görüşmenin hemen ardından ilk ziyaretini Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine yapan milletvekili Kasap’ı makamlarında karşılayan kooperatif başkanı Ali Aydoğan ve başkan yardımcısı Mahir yüksel, Türkiye’deki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri arasında önemli bir yeri olan Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde ilk kez CHP’li bir vekili görmekten mutlu olduklarını dile getirdiler.
Ziyarette çiçeği burnunda yeni bir milletvekili olmasıyla birlikte siyasete yabancı olmadığına dikkat çekerek açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Kasap, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin TBMM’nin işleyişini de değiştiğine dikkat çekti. İcraat ve kanunlara ilişkin her milletvekilinin Meclis’te konuşabildiğini bununla birlikte icraatı sorgulama ve hesap sormanın yeni dönemde son bulduğunu anlatan Kasap, Türkiye’nin çözüm bekleyen ekonomik sorunları kadar işsizliği bitirme ve üretimi artırmaya yönelik sorunları bulunduğunu da anlattı.
Seçim öncesi dumanları görülen, seçim sonrası da alevlenen bir ekonomik durgunluk olduğunu vurgulayarak sadece Kütahya ve ilçelerinde esnaf ve iş adamlarının son bir ay içinde bankalara ve kooperatiflere ödemesi gereken yaklaşık 430 milyon lira dolayında taahhüdü olduğunu anlatan Kasap, bu borçların çoğunun çiftçi ve esnaf borçları olduğunu ifade etti.
İç piyasa açısından Simav ekonomisini değerlendiren CHP İlçe Başkanı Hasan Koç ise, Simav’da önemli bir emekli ve esnaf potansiyeli olduğunu belirterek, “Esnaf kendi yağında kavruluyor. Çoğunluğu emekli olmasına rağmen emekli maaşını bir bankadan çekip, aynı maaşı bir başka bankaya kredi taksiti olarak yatırıyor. Ya da maaşını aldığı bankaya otomatik ödeme talimatı veriyor. Kısacası işçi ve memurdan sonra esnafın da cüzdanı boş” dedi.
Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan ise milletvekili Kasap’ın “Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak bizlere anlatmak istedikleriniz var mı” sorusuna cevap verdi. Türkiye genelindeki tüm Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinde olduğu gibi Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin de sorunları olduğunu kaydeden başkan Aydoğan, “Sizler ziyaret etmeden bizler sizi ziyaret etmeyi planlamıştık. Üyelerimizin, yakınımızdaki diğer kooperatiflerin de taleplerini tespit ederek Ankara’da Meclis’te sizleri hem ziyaret edip hem de dosyamızı sunacaktık. Bunu en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Kooperatifimize yaptığınız ziyaretten dolayı kooperatif yönetimi ve ortaklarımız adına teşekkür ederim” dedi.Aydoğan’ın konuşmasıyla ziyaret tamamlanırken günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap daha sonra, Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına, Simav Muhtarlar Derneği’ne, ADD Simav Şube Başkanlığı’na ziyarette bulunurken Beyce Köy’ün tanınmış şoförlerinden olup sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybeden İbrahim Altıner’in cenaze namazına katıldı. Namaz sonrasında ise Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesine geçen, hastane yönetimi ve çalışanlarla görüşerek hasta ziyaretlerinde bulunan milletvekili Kasap, Demirciköy Belediyesi ziyareti ile Simav turunu noktaladı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle