DAHA GÜZEL SİMAV İÇİN “FARKINDALIK”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » DAHA GÜZEL SİMAV İÇİN “FARKINDALIK”
Paylaş
Tarih : 24 Nisan 2018 - 12:31

Simav Belediyesi daha güzel ve yaşanır bir Simav oluşturma gayretlerini aralıksız sürdürüyor. Simav Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle gerçekleştirilen çalışmalar şehirdeki hayatı renklendirmenin, görsel güzelliklere güzellikler katmanın yanı sıra, günlük hayatı da kolaylaştırıyor.
Simav’ın Sesi Gazetesi olarak zaman zaman yapılmadığı yönünde eleştirdiğimiz, zaman zaman vatandaşların görmezden, duymazdan geldiği eksiklikler hususunda yaptığımız incelemede hayata geçen bazı güzellikler ise şöyle:
*Şehrimizin kapalı tek otoparkı olan Meydan Cafe altındaki otoparkta araç sürücülerini yönlendiren uyarı işaretleri ve park şerit çizgileri yeniden düzenlendi.
*Özellikle boş kamyon ve kamyonetlerin park yapmaması gereken yerler uyarıcı tabelalarla belirlendi.
*4 Eylül Mahallesinde yeni yapılan parka, Park ve Bahçeler Şefliği tarafından çocuk oyuncakları alanına kauçuk zemin oluşturuldu.
*Akbaldır Stadında amatör futbol kulüplerinin antrenman ve maçlarında yetersiz kalan soyunma odalarının Belediye tarafından artırılma çalışmaları başlatıldı.
*Simav’ın düğün ve toplantılarında ‘ilk göz ağrısı’ olan Yukarı Düğün Salonu çok uzun bir sürenin ardından tadilat ve restorasyon işlemine tabi tutuldu.
*Mahallelerimizin olmazsa olmazları haline gelen, bayramlarda, düğünlerde kullandığımız, yöresel ekmeklerimizi pişirdiğimiz halk fırınları daha güzel bir görünüme kavuşturularak vatandaşların koruması ve sahiplenmesi hedeflendi.
*Şehir içindeki cadde ve sokaklarda kazılar nedeniyle bozulan kaldırım ve yolların tamiratlarına ekipler tarafından devam edildi.
*Sosyal Belediyecilik anlamında ise Belediye Hizmet Binasında işi olan yaşlı vatandaşlara Belediye Zabıtası ve Beyaz Masa görevlileri tarafından her türlü kolaylığın sunulması sürdürüldü. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GAZİLER GÜNÜ YARIN KUTLANACAK

Simav Kaymakamlığı organizasyonunda Gaziler Günü 19 Eylül Pazar günü Hükümet Konağı tören alanında kutlanacağı bildirildi. Pazar günü

SİMAV’IN DİN GÖREVLİLERİ AYLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pandemi nedeniyle online olarak yapılıp uzun zamandır yüz yüze gerçekleştirilemeyen Simav İlçe Müftülüğü din görevlileri aylık mutat

SİMAV’IN ÜNİVERSİTELİLERİ SİMAV’I SEÇMİYOR

Simav’daki yaklaşık 7 liseden mezun olanların, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık kurslarına katılanların