DİŞ HEKİMLİĞİNDE CAD-CAM SİSTEMİNİ ANLATTI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » DİŞ HEKİMLİĞİNDE CAD-CAM SİSTEMİNİ ANLATTI
Paylaş
Tarih : 25 Mayıs 2021 - 13:57

Son yıllarda diş sağlığı ve tedavisi alanında çokça konuşulmaya başlanan Cad-Cam sistemi hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul’un ünlü diş hekimlerinden hemşerimiz, Halk Kütüphanesi Müdürü

Necdet Toktaş’ın oğlu Diş Hekimi Dr. Mustafa Kadir Toktaş “Bilgisayar destekli olarak diş tasarımı ve üretilmesi anlamına gelen CAD CAM’ uygulamasını tanıttı.

Gazetemize diş hekimliğinde çığır açan yeni uygulamayı yazılı olarak açıklayan Toktaş, “CAD CAM; hastadan ölçü alma zorunluluğunu ortadan kaldırmış olan son sistem tedavi uygulamaların-dan biridir. Bilgisayara bağlı kamera sayesinde dişlerden görüntü alınarak protez tasarımı yapıla-rak, bir seansta kusursuz dişlere kavuşmak artık mümkün hale geldi” diye konuştu.

Dr. Mustafa Kadir Toktaş, implant, protez, kaplama, lamina, porselen, dolgu tedavilerinde özellikle Cad Cam uygulaması kullanılmasının yaygınlaştığına da dikkat çekerek, “Cad Cam teknolojisi ile hazırlanan restorasyonlar ve implantlarda yüksek düzeyde estetik görünüm elde edilir. Bunun dışında; Cad Cam sisteminin hassasiyeti az seviyededir. Cad Cam uygulamasında elde edilen yüksek başarı geleneksel yöntemlerle elde edilebilmesi mümkün değildir” şeklinde açıklamada bulundu.

Geniş bir uygulama alanı olan Cad Cam diş yönteminin esnek görüntüleme imkânı da hekimin ağız ve diş yapısı hakkında daha detaylı bilgi almasını sağlarken hem hastanın dişlerine daha uyumlu restorasyonlar elde edilebildiğini hem de zamandan tasarruf sağlandığına dikkat çeken Dr. Mustafa Kadir Toktaş, “Cad Cam yöntemi ile porselen bir diş restorasyonunun hazırlanıp hastaya uygulanması işlemi 1-2 saat gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşebilmektedir” şeklinde açıklama yaptı. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı