DOST İLÇELERİN TİCARET VE SANAYİ ODALARI DEMİRCİ’DE BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » DOST İLÇELERİN TİCARET VE SANAYİ ODALARI DEMİRCİ’DE BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 04 Temmuz 2019 - 12:30

Simav Ticaret ve Sanayi Odasının Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası başta
olmak üzere Tavşanlı ve Gediz Sanayi ve Ticaret Odaları ile Kütahya Borsası
yönetimiyle kurduğu sıcak bağlara Manisa’nın Demirci ilçesinde faaliyetini
sürdüren Demirci Ticaret ve Sanayi Odası da katıldı. Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ile odanın Meclis Başkanı Raci Haziroğlu’nun yönetim ve meclis gurubu arkadaşlarıyla birlikte diğer oda ve borsalarla yaklaşık 12 yıldır sürdürdükleri sıkı ilişkilerde odalar sorumluluk alanlarındaki iş dünyasının sorunlarını bağlı bulundukları Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yanı sıra ilgili bakanlıklara da iletme fırsatları yakalıyorlar. Odaların bu şekilde güç birliği içinde olması ise güç birliklerine yeni komşu TSO’ların katılmasına yol açıyor. Bu çerçevede 2018 Kasım ayında Simav Ticaret ve Sanayi Odasının (STSO) daveti üzerine ilçeye gelen komşu ilçelerden Demirci’nin Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, ilçedeki sanayi kuruluşları yanı sıra jeotermal enerji ile ısıtılarak domates üretimi yapılan modern seralara hayran kalmıştı.
Ticaret ve Sanayi Odalarının üyesi olan iş dünyasının dinamiklerine yeni iş ve aş kapıları açması yönünde dayanışmalarının sürekliliğinden yana olmaları konusunda Kasım ayında fikir birliğine varan Simav TSO yönetimi ile Demirci TSO yönetiminin ikinci kez bir araya gelmesi geçtiğimiz günlerde bu kez Demirci ilçesinde gerçekleşti.
Simav TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Dündar, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Özyurt ve STSO’nun diğer yöneticilerinden Ekrem Adıgüzel, Murat Ali Erbek, İbrahim Üstünel, Bünyamin Bircan ve Metin Baykara, Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kelem, Meclis Başkanı Nurdoğan Bayram ve odanın diğer yönetim kadrosunda yer alan Hüseyin Özcan, Aziz Sezer, ve Mehmet Taşçı ile Demirci Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında bir araya geldiler.
Demirci TSO’da kısa bir sohbetin ardından önce ilçeye yaklaşık 3 yıl önce atanarak göreve başlayan Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol’u makamında ziyaret eden 2 ayrı ilçenin Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri burada odalar arasındaki birlikteliğin iki ilçenin iş dünyasının gelişmesine de katkı sağlayacağını vurgularken Simav TSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu STSO olarak Kaymakam Akyol’a ahşap üzerine oyma Atatürk portresi takdim etti.
Ziyaret turunun ikinci durağı ise Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk oldu. 2005 – 2013 yılları arasında iki dönem Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan başkan Selçuk, Simav ve Demirci TSO’ların bir arada olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken STSO Başkanı Kazcıoğlu, Simav’ın Demirci ile Demirci’nin de tarihten gelen köklü bağlarla Simav’a çok yakın olduğunu ifade etti. Burada da Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’a Simav TSO Başkanı Kazcıoğlu Atatürk portresi takdim etti.
Demirci’de protokol gereği iki resmi makamın ziyaretinin ardından Simav’ın iş dünyası ile Demirci iş dünyasının yöneticileri Demirci’nin üretim ve istihdamda yüz akı konumundaki üretim ve istihdam birimlerini ziyaret etti. Sırasıyla Halısan ve Nur Mensucat İplik Fabrikasını, Altınyer Tekstil Fabrikasını, 100. Yıl Halı ve Tamir İşletmesini, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği ziyaretinin ardından Atölye Cafe’deki kahve ikramıyla Simav TSO’nun Demirci TSO’ya dostluk gezisi son buldu.
Demirci ziyareti sonrası iki odanın buluşmasını gazetemize değerlendiren Simav TSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu, iş dünyasının üyelerine hizmet veren mesleki odaların birbiriyle sıcak ilişkiler içinde olmasından yana hareket ettiklerini belirtti. Simav TSO yönetimine seçildikleri günden bu yana Kütahya ve ilçelerindeki TSO odaları yanı sıra Eskişehir, Uşak ve Balıkesir gibi TSO odalarıyla sıkı diyalogları sürdürdüklerini de sözlerine ekleyen Kazcıoğlu, “Dostluktan güç, güçten de oda üyelerinin memnuniyeti doğar. Bu açıdan üyelerimizin diğer oda üyeleriyle mesleki birliktelikleri ilçelerin de kalkınmasına katkı sağlayacaktır” dedi. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle