DPÜ İL BAŞKANI GÜN, “BARAJI AŞSAK DA AŞMASAK DA DP’NİN OYU DP’YE”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » DPÜ İL BAŞKANI GÜN, “BARAJI AŞSAK DA AŞMASAK DA DP’NİN OYU DP’YE”
Paylaş
Tarih : 28 Aralık 2017 - 12:40

Simav’ın yerel yönetimler açısından geçmişte birçok başarıya ve hizmete imza atmış partisi olarak bilinen Demokrat Parti Simav İlçe Başkanlığında olağan ilçe kongresi, partinin Cumhuriyet caddesi üzerindeki Belediye Yeni İş Hanında bulunan ilçe merkezinde yapıldı.
DP Simav İlçe Başkanı iş adamı Şaban Örs’ün tek aday olarak gösterildiği kongreye; DP Kütahya İl Başkanı Halil Gün, DP eski il başkanlarından İlhami Özata ve Atila Palangalı ile birlikte bazı DP il yöneticileri, DP Simav’ın eski ilçe başkanlarından ve günümüz DP MKYK Üyesi Mehmet Topaler, eski ilçe ve belediye başkanı Kasım Karahan, eski ilçe başkanı Ali Osman Taner, partinin ileri gelenleri ve konuklar katıldı.
DP’li delegelerin yazılı bir teklifi ile kongreye divan başkanı olarak DP İl Başkanı Halil Gün seçilirken yardımcılıklarına da İlhami Özata ve Atila Palangalı getirildi. Gündem maddelerinin okunarak oylanmasının ardından siyasi konuşmalar bölümünde ilk söz alan isim ise DP’nin eski ilçe başkanlarından olan Simav’ın önceki belediye başkanı Kasım Karahan oldu. Kongrenin diğer siyasi parti ve siyasi hayattan nezaketen katılımcısı ise sadece yeni kurulan İYİ Parti’nin Simav kurucu başkanı emekli eğitimci ve avukat Ahmet Tarık Küçüker ve yol arkadaşları oldu.
“Ülke ve ilçe açısından özellikle ekonomik, siyasal, sosyal ve istihdam yönünden konuşacak çok şeyin olduğunu bunlarla birlikte 2019 da..
yapılması planlanan seçimlerde DP olarak ne yaparız, ilçemiz ve ülkemiz için taşın altına nasıl elimizi koyarız” şeklinde birçok toplantıda partililerle bir araya geldiğini belirten Karahan, “Elbette tüm bu meseleleri tartışırken ilçede ve ülkede DP’yi iktidara nasıl taşırız sorularının da cevabını arıyoruz. İktidara neden gelemediğimizin nedenlerini tartışıyoruz. Tabi ki tüm bunların cevabı var. Zor bir dönemden geçerken mevcut iktidar faktörlerini de göz ardı etmiyoruz. Simav DP olarak dileğimiz; önümüzdeki dönemde ilçemizde ve ülkemizde hak ettiğimiz yere gelmektir. Bu dileklerin gerçekleşmesi için elbette üzerimize düşen görevleri almaya, sorumlulukları taşımaya hazırız. DP Kütahya, il merkezi ve ilçeleri açısından mümkün olduğunca 2019 seçimleri gündemde tutmayı çabalıyor. Kişisel görüşüm; gayret etmeliyiz. Bugünden gidilmedik belde köy, kapısını çalmadık vatandaş bırakmayıp Türkiye’nin kendi içinde ve dünya ülkeleri arasında geldiği durumu, ekonomik ve sosyal çöküşümüzü halkımıza anlatmalıyız. Ben 30 yıllık bir esnafım. Böyle bir ekonomik durgunluk görmedik, yaşamadım. İnanır mısınız son 2 aydır siftah bile yapamadım. 2019’a fazla zaman kalmadı. Kollarımızı bugünden sıvamalıyız. Simav’ın sorunlarını tespit edip bu sorunları çözecek isimlerle yol haritamızı çizmeliyiz. Haydi, geçmişe bir format atıp yeniden, daha da güçlenerek yola hep birlikte koyulalım” dedi.
DP’nin Kütahya eski il başkanlarından ve eski MKYK üyelerinden olan divan üyesi İlhami Özata ise sözlerine DP’nin 1946’da başlayıp 1999’a kadar süren çileli ve bir o kadar da başarılarla, yatırımlarla, ülke meselelerine sahip çıkışıyla geçen süreci anlatarak başladı. DP dönemlerinde ülkeye kazandırılan yatırım ve hizmetlerin bugünlerde bile yok edilemediğini savunan Özata, “Bugün halkın değil devletin imkanlarıyla rahmetli liderlerimizden Süleyman Demirel tarafından yapılan boğaz köprüsü dimdik ayakta durup hizmet verirken, günümüz iktidarının yaptırdığı köprülere işleyişine paralel Hazineden milyonlar ödeniyor. Bugün, merkezi Hükümet ekonomik büyümeden söz ediyor. DP’siz bir dönemde halka yansımayan AK Parti Hükümetlerinde öne sürülen büyümede görülüyor ve yaşanıyor ki, sözü edilen büyümeden Türk halkı nasibini alamamakta, tam tersi küçüldükçe küçülmekte, borç içinde yok olmaktadır. DP’yi yok etme gayret ve gafletinde olanlar unutmasınlar ki, DP’yi yok etmeye kimsenin gücü yetmez. DP bitmez! Evet değerli arkadaşlarım, çiftçimizin, iş adamımızın, tüccarımızın, esnafımızın, sanayicimizin gerçek manada ekonomik açıdan büyümesi, Türk gençliği için DP İktidarına ihtiyacı var” diyerek sözlerini tamamladı.
İlçe Seçim Kurulu denetiminde yapılan DP Simav İlçe Kongresinin son konuşmacısı ise DP Kütahya İl Başkanı Halil Gün oldu. Gün; Türkiye siyasetinin en çalkantılı bir döneminde Simav’da yapılan ilçe kongresinin önemli olduğunu, bir bakan çıkarmış DP Simav İlçe Teşkilatının DP misyonunda önemli bir yeri olduğuna dikkat çekerek sözlerine başladı. DP’nin son 15 yıldır “Seçim barajını aşamıyor” diye başka yerlere gittiğine dikkat çekerek DP oylarına artık sahip çıkma zamanının geldiğini anlatan başkan Gün, “Bizlerin oylarıyla seçilenler Ankara’ya gittiklerinde bizleri unuttular, hatırlamadılar. Günümüz siyasetçileri şimdi yandaş televizyonlarda boy gösterirken seviyesiz siyasi tartışmalarla toplumumuzu siyasetten ve televizyonlardan soğuttular. Artık DP olarak yeni bir döneme geçiyoruz. Bugün Simav’da diyorum ki, artık başka partilere oy yok! Barajı aşsak da aşmasak da DP’nin oyu DP’ye gidecek. DP’li oylarına sahip çıkacak. Oylar DP’ye!” dedi.
DP’de kemikleşmiş, Demokrat Parti misyon ve vizyonunu taşıyan, sahip çıkanların kaldığına dikkat çekerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de hitap eden başkan Gün, “Sayın Akşener ile DP’nin hiç meselesi, sorunu olmadı. DP; kurulu hali, genel merkezi, il ve ilçe teşkilatlarıyla hazır, mazisi ise temiz bir partiydi” diye konuştu.
Daha sonra seçimlere geçildi. Seçim Kurulu görevlileri gözetiminde yapılan oy kullanma işleminde partisine tekrar ilçe başkanı olan Şaban Örs, ilk oy kullanan isim olurken DP Simav İlçe Başkanlığı yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Mehmet Ali Acaroğlu, Şaban Sargın, Refik Irmak, Alaaddin Bursa, Ramazan Aydoğmuş ve Süleyman Gökçedağ. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya