EMZİRME HAFTASI KUTLANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » EMZİRME HAFTASI KUTLANDI
Paylaş
Tarih : 05 Ekim 2017 - 12:19

Kütahya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Doç.Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle hastanenin yeni bina girişinde stant açtı.
Eğitim birimi tarafından açılan stantta ebeler tarafından annelere ve anne adaylarına doğru emzirme teknikleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.
Etkinlikte, annelere anne sütü ile emzirme kılavuzu dağıtılırken, Simav Belediyesi tarafından da fincan ve balon hediye edildi.
Anne sütünün bebek için en sağlıklı besin olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Soner Çirkinoğlu, “Anne sütü özel bir besin olup, anne sütü alan bebeklerin enfeksiyon açısından diğer bebeklere göre daha sağlıklı olduğu, alerjik hastalıklardan daha fazla korunduğu ve ileride ateroskleroz kanser ve multiplskleroz gibi hastalıklardan daha fazla korunduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkarmıştır.
O yüzden yeni doğan bebeğe ilk 6 ay sadece anne sütü diyoruz” dedi.
Etkinlikte anne adaylarına ve annelere bilgilendirme-lerde bulunan Ebe Nurten Petek ise, “Annelere ve anne adaylarına anne sütünün faydalarını, emzirmenin faydalarını, doğru emzirme yöntemlerinin neler olduğu gibi konularda bilgiler vererek annelere ve anne adaylarına anne sütü ve emzirme kılavuzu dağıtıyoruz” diye konuştu.
Simav Devlet Hastanesi yöneticileri de 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinliklerine destekleyen Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a teşekkür ettiler. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı