ERK GROUP SADECE SİMAV’IN DEĞİL, TÜRKİYE’NİN DE GURURU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ERK GROUP SADECE SİMAV’IN DEĞİL, TÜRKİYE’NİN DE GURURU
Paylaş
Tarih : 22 Kasım 2018 - 12:21

Simav’a bir günlük inceleme ziyaretinde bulunan Demirci Ticaret ve Sanayi Odasının çeşitli iş
kollarında faaliyet gösteren yöneticileri, yaklaşık 200 kişinin çalıştığı, dünyanın 47 ülkesine tekstil ürünü
sunan ERK GROUP’a hayran kaldı.

Komşu ilçelerin ticaret odalarının buluşmaları çerçevesinde Simav Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine ilçeye gelen Manisa ilinin Demirci Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri hazır giyim alanında sadece Simav’ın değil Türkiye’nin yüz akı olan Eynal Yolu üzerindeki ERK GROUP’a ziyarette bulundu.
Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ile Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu’nun da katıldığı ziyarette Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kelem, Meclis Başkanı Nurdoğan Bayram, yönetim kurulu başkan yardımcısı Ali Özkuyumcu, yönetim kurulu üyeleri Behçet Özkul, Ahmet Fatih Dilşeker, Hüseyin Özcan, Meclis başkan yardımcısı Selami Amuca, katip üye İsmail Aşıcı ve Can Dede ile Mehmet Taşçı yer aldı.
Simav TSO üyesi olan ERK GROUP Genel Müdürü Ercan Göl ile Fabrika Müdürü İpek Seymanoğlu’nun girişte karşıladıkları Demircili iş adamlarına yaklaşık 200 kişinin çalıştığı giyim ürünleri fabrikasıyla ilgili bilgi akışı kumaş kesim bölümünde başladı. İşadamı konukların sorularını ve sektörün Türkiye’deki durumuyla ilgili merak edilenleri genel müdür Göl ve Seymanoğlu tek tek cevaplarken, fabri-kanın üretim bölümünde yer alan dikim, yaka, montaj, ütü, kalite kontrol ve paketleme bölümleriyle ilgili tek tek bilgi verildi, bu bölümlerde yapılan çalışmalar izlendi.ERK GROUP üretim hatlarının incelenmesinin ardından gerçekleştirilen değerlendirme ve sohbet toplantısında konuşan genel müdür Göl, Türkiye’nin kısa bir süre önce dolara bağlı yaşadığı ve izleri hâlâ devam eden ekonomik krizden etkilenen en önemli sekterler-den birisinin hazır giyim imalat sektörü olduğunu kaydetti.
Özellikle dünya ülkelerinde öne çıkan giyim markalarına üretim yapan firmaların zor günler yaşadığını, Avrupa standartlarına uymayan firmaların önemli bölümünün sektöre vedalarının sürdüğünü kaydeden Göl, “ERK GROUP olarak bizler tamamen Avrupa standartlarına bağlı olarak üretimlerimizi sürdürmekle birlikte anlaşma yaptığımız dünya markası firmaların şartlarına uymakta, haberli habersiz denetimlerini de yaşamaktayız. İnsan sağlığı için en önemli faktör olan giyim alanında en kaliteli ve sağlıklı giyim ürünleri üretmenin mücadelesinde yeni hedefimiz de organik ürün dikimi konusunda sertifika alma çabalarımızdır. Türkiye’de tekstilin merkezi konumundaki İstanbul’da meslektaşlarımız sıkıntılar çekerken, ERK GROUP olarak bizler hem zamana, hem yeniliklere, hem isteklere ve mevzuatlara bağlı kalarak yolumuza devam etmeyi sürdürüyoruz” dedi.
Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ise ERK GROUP’un ilçe ekonomisine katkısı kadar bölge açısından istihdam özelliği de taşıdığını kaydetti. Simav’da 2000’li yılların başından itibaren hız kazanan tekstil çabalarının yaşadığı bazı olumsuzluklardan da söz eden Kazcıoğlu, “Başlangıcı Simav için acı tecrübelerle geçen tekstil, şimdi ERK GROUP’un tekstilde başarıyla yükselttiği çıta nedeniyle çok daha güvenilir ve başarılı üretimlerin yaşandığı bir sektör haline geldi” ifadesinde bulundu.
Demirci TSO yöneticilerinin hem kendilerini tanıtıp hem de içinde bulundukları iş kollarıyla ilgili kısa bilgiler aktarmalarının ardından Demirci TSO Başkanı Nurettin Kelem, günümüz Türkiye’sinde internetten satışların küçük esnafı olumsuz etkilediğini kaydederek özellikle giyim sektöründe internet satışlarının adres teslim hız kazandığına dikkat çekti. Komşu ilçe olarak Simav’ı yakından takip ettiklerini özellikle Simav Belediyesi tarafından geçmişten günümüze geleneksel olarak düzenlenen Simav Turizm ve Ticaret Panayırının bölgesel bir değer olduğunu ifade eden Başkan Kelem, “ERK GROUP Simav’da bir fabrika olmakla birlikte başarılı bir şekilde de kurumsallaşmış. Sektöründe mevzuatları takip edip uygulamakla birlikte yeniliklerle sürekli gelişmesini sürdüren ERK GROUP’u, yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum” dedi.
Demirci Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinin ziyareti, ERK GROUP girişinde çekilen toplu fotoğraf ve vedalaşmayla son buldu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye