ESKİ VEKİL YENİ REKTÖR KAVUNCU: “SİMAV’IN FİZİK TEDAVİ ALANINDA BEKLENTİLERİ VAR”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » ESKİ VEKİL YENİ REKTÖR KAVUNCU: “SİMAV’IN FİZİK TEDAVİ ALANINDA BEKLENTİLERİ VAR”
Paylaş
Tarih : 02 Ekim 2018 - 12:33

Türkiye’de sağlık alanında eğitim ve öğretim olduğu kadar sağlık hizmetleri sunulması, tıbbi tedavilere yönelik araştırmalar yapabilmesi için kurulan önemli üniversitelerden birisi olan Kütahya sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Vural Kavuncu, Simav’a yaptığı ziyaretlerin sonuncusunu kendisine bağlı Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na yaptı. Burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında ilçenin uzun yıllara dayanan fizik tedavi hizmet ve eğitimlerine ilişkin beklentileri bulunduğunu hatırlattı.

Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M.Cem Algın ve Genel Sekreter Kutlu Önal ve partinin Üniversite Kurul üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette Okul Müdürü Halil İsa Kuru tarafından karşılanan ve iki öğrencinin çiçek demedi takdim ettiği Rektör Kavuncu, Dr. İbrahim Naci Eren yerleşkesine bu kez üniversite rektörü olarak gelmenin mutluluğunu yaşadığını bildirdi.
Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun toplantı salonunu dolduran öğrencilerle tanışan ve onlara hitap eden Rektör Kavuncu, öğrencilere hoş geldiniz dedikten sonra onlara Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ı tanıttı. Simav Belediyesinin ve dolayısıyla başkan Özkan’ın eğitim ve öğretimin her kademesine destek verdiğini ve üniversite öğrencilerinin de bu destekler içinde yer aldığını söyleyen Kavuncu, başkan Özkan’a da verdiği desteklerden, yerleşkeye gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.
Başkan Özkan yaptığı kısa konuşmasında ise Simav’ın bacasız sanayisi olarak adlandırdığı üniversite birimleri ve öğrencilerinin ilçe için önemini bildiklerini ifade ederek, “Sizler bizim evlatlarımızsınız. Belediyemizin kapısı ve şahsıma ait telefonum günün 24 saati sizler için açıktır, İstediğiniz zaman belediyemize gelebilir, istediğiniz zaman beni telefonla arayabilirsiniz. 2018-2019 akademik eğitim ve öğretim döneminiz hepinize hayırlı olsun” dedi.
Başkan Özkan’dan sonra öğrencilere hitaben tekrar konuşan Rektör Kavuncu şu ifadelerde bulundu.
“Simav öğrenci dostu bir şehir ve burada üniversite öğrencilerine çok sahip çıkıyorlar. Bugün Simav’da yaptığım ziyaretlerde Kaymakamlık, Belediye, diğer kamu
yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri herkes okulumuzla, üniversitemizle ilgili tekliflerde bulunurken üniversitemizin taleplerini de kendi birinci talepleri olarak görüyorlar. Ben bu durumdan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Özkan’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. Okullara destekleri devam edecek. Bir başka güzel gerçek ise şu an Türkiye’nin en güzel eğitim kampüslerinden birinde bulunmanız. Bu kampüs imkânlarıyla, spor alanlarıyla geniş bir alan. Güzel bir kampüs ama bence burayla sınırlı değil. Bana kalırsa Eynal’ı da bu kampüsün içinde sayalım. Buraya çok yakın, yürüyüş mesafesinde termal bir cennet. Bu alan Kütahya’da yok. Kütahya da bu Eynal’a benzeyen yerler ana caddelerde ki büyük kafeler. Halbuki burada çok daha güzel bir alan var. Bende Tıp kökenliyim. Bir zamanlar meslek yüksekokulu müdürlüğü yaptım. Burada şimdi 2 tane bölüm var. Birisi Fizyoterapi programı. Diğeri ise tıbbi laboratuar. Fizyoterapinin asıl adı fizik tedavi teknikerliği. Şahsımı Türkiye’de fizik tedavi teknikerliğinin kurucusu sayabilirsiniz. Bizden önce yoktu. 2002’li yıllarda Afyonkarahisar’da kurulan bir bölüm daha sonra Türkiye’de belli bir alanda yayıldı. Onun içinde benim emeğim vardı. O yüzden özellikle bu programı çok iyi biliyorum. Tıbbi laboratuarı da biliyorum.”
Simav’ın önemli bir özelliği olduğunu, ilçenin uzun yıllara dayanan fizik tedavi hizmet ve eğitimlerine ilişkin beklentileri bulunduğunu hatırlatan rektör Kavuncu, “Simav’ın termal zenginlikleri var. İnşallah bir fizik tedavi merkezi hayata geçecek. Diğer program için de gerekli olan buradaki hastane modern. Zannediyorum hastaneyi görmediniz. Onu da göreceksiniz. Laboratuarları da var. Sizlere buralarda staj imkânı sağlamak içinde durmadan çalışıyoruz. Çünkü istiyoruz ki siz buradan nitelikli, kapsamlı bir eğitim alın. Daha sonra buradan mezun olup gittiğiniz yerlerde sizler bizim üniversitemizin temsilcisi olarak görev yapacaksınız. ‘Nerden mezun oldun?’ dediklerinde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun oldum diyeceksiniz. Hepiniz bizim temsilcimizsiniz. Eğer büyük ilgi ve beceriyle çalışırsanız bu bizim gururumuz olacak. Eğer orada derlerse ‘şuradaki eğitim iyi olmamış’ oda bizim ayıbımız olacak. Onun için biz bunun bilincindeyiz. Birde buralarda bu eğitim evresini iyi değerlendirin. Bu iki sene çok önemli. Bu süre içerisinde eğer yapabiliyorsanız ek bilgi ve becerileri, donatıları alma gayreti içinde olun. Örneğin belki bir yabancı dil grubu oluşturabilirsiniz. Belki başka mesleki gruplar kurulabilir. Özellikle yaz stajlarınızda önemli çalışmalara da imza atabilirsiniz. Burası çok önemli bir eğitim kurumu. Buradan mezun olduğunuzda toplumda; ‘bak şu kişi şu üniversitenin mezunudur’ dedirtecek şekilde kendinize, çalışmalarınıza, giyiminizle, kuşanmanızla, insanlar arası iletişiminizle dikkat çekecek, bir üniversite mezunu olmanın hazzını da alacaksınız. Birbirinize eğitimde vereceksiniz. Herkesin hayatı bir eğitimle geçiyor. Ben bunun her zaman böyle olmasını temenni ediyorum. Şanslısınız çünkü burada sizinle yakından ilgilenecek hocalarınız ve başkanlarımız var. Bizlerde sizleri belirli aralıklarla ziyaret edeceğiz. Sizlerle birlikte buluşacağız. Bugünde ihtiyaçlarınızı görmeye, öğrencilerimizi sosyal sorunları varsa, belki ihtiyaç duyduğunuz araç gereç ihtiyacı vardır, bunları öğrenmeye geldik. Şimdi sizlerin bizden istedikleri varsa dinleyebilirim gelmişken. Bakın bu kadar yetkili bir arada bulamazsınız. Bak rektör yardımcımız, üniversite genel sekreterimiz var. Okulunuzun müdürleri ve diğer yöneticileri var. İlçemizin siyasi parti temsilcileri var. Yani burada sorunlarınızın çözümü için önemli bir grup var” dedi.
Ortak ATM ve Fizik tedavi laboratuvarı talebinde bulunan öğrencilere Rektör Vural Kavuncu, “Gediz’de bu istendi. Ortak bir ATM için görüşme yapacağım. Fizik Tedavi Laboratuarı isteğinizle alakalı olarak ilçede bir fizik tedavi merkezi açılıyor. İşte orası sizin için mükemmel bir laboratuar sözlerini tamamla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu daha sonra Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, partinin üniversite kurulu, Simav Sağlık hizmetleri Meslek yüksek Okulu yöneticileri ve öğrenci temsilcileriyle okulun toplantı salonunda bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda yeni akademik takvim yılı, okulun ilçeden ve bağlı olduğu üniversite yönetiminden bekledikleri, sınıf ve derslerle ilgili laboratuar ihtiyaçları ele alındı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle