EV HANIMLARI MESLEK ÖĞRENİYOR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » EV HANIMLARI MESLEK ÖĞRENİYOR
Paylaş
Tarih : 27 Eylül 2021 - 13:56

Hayat şartlarının her geçen gün ağırlaştığı ülkemizde ev hanımlarının meslek öğrenerek ev ekonomisine katkı sağlama hedefleri Simav’da da yankı buldu.

Simav Belediyesi ile Simav Halk Eğitimi Merkezi’nin İŞKUR Kütahya İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiği Sepet Örücülüğü Kursu ilçe merkezindeki birçok ev hanımı için umut oldu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş eğitimi salonunda sürdürülen kursa ziyarette bulunan Belediye Başkanı Adil Biçer, “Herkes mutlaka bir mesleğin ustası olmalı. Her meslek bilekteki altın bileziktir. Bu doğrultuda kurumlar olarak açtığımız sepet örücülüğü kursunda gördüğümüz ise hanımların başarılarıdır” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kulat, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Hicret Karaman Kaymak ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette kursiyerlerin yaptığı çalışmaları beğendiğini de ifade ederek hem kursiyerleri hem de kurs öğretmenini kutlayan başkan Biçer, “El emeği göz nuru eserlerin ilçe ekonomisine de katkı sağlaması en önemli beklentilerimizdendir” ifadesinde bulundu. (Mustafa Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya