EYNAL-ÇİTGÖL-NAŞA JEOTERMAL ALANLARI İÇİN KAYNAK KORUMA ALAN ETÜT RAPORU ÇIKARILACAK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » EYNAL-ÇİTGÖL-NAŞA JEOTERMAL ALANLARI İÇİN KAYNAK KORUMA ALAN ETÜT RAPORU ÇIKARILACAK
Paylaş
Tarih : 16 Ekim 2017 - 11:44

Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Kütahya İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak, Çitgöl Belediye Başkanı Yüksel Ünal, Simav Belediyesi Jeotermal Danışmanı İsmail Uğurlutiryaki, jeoloji mühendisi Mehmet Çağlar ile birlikte MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem’in makamında gerçekleşen ziyarette Simav, Çitgöl ve Naşa’nın sahip olduğu jeotermal kaynak alanlarıyla ilgili görüşme yapıldığı öğrenildi.
Simav Belediye Başkanı Özkan ve Çitgöl Belediye Başkanı Yüksel Ünal Ankara ziyaretiyle ilgili olarak gazetemize yaptıkları açıklama ile jeotermal kaynaklarının geleceği, termal turizm tesislerinin yapımı ve yatırımcılarla daha güçlü görüşmeler yapabilmek adına gerekli olan Eynal, Çitgöl ve Naşa’nın toplamda yaklaşık 5 bin dekar jeotermal kaynak alanı için “Kaynak Koruma Alan Etüt Raporu” talebi MTA Genel Müdürü Cengiz Erdem tarafından olumlu karşılandı. Yapılan açıklamaya göre söz konusu alan için Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından çalışma başlatılacak.
Ziyaret; Belediye Başkanı Özkan tarafından MTA Genel Müdürü Erdem’e çeşitli hediyelerin takdimi ve günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya