FUTBOL HAKEMLERİ SEZON AÇILIŞINI SİMAV’DA YAPTI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » FUTBOL HAKEMLERİ SEZON AÇILIŞINI SİMAV’DA YAPTI
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2018 - 12:52

Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kütahya Şubesine bağlı hakem ve gözlemciler 2018-2019 sezonunu Simav Akbaldır Stadında törenle açtı.

Törene Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlusu Murat Ilgaz, II. Bölge Bölgesel Kurul Üyesi Mesut Çarık, Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Disiplin Kurulu Başkanı Hakan Sivriselvi, II.Bölge Bölgesel Kurul Üyesi Süleyman Arıkan, Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz ve Simav, Gediz, Tavşanlı’dan gelen hakemlerle gözlemciler katıldı.
Saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla program konuşmalarla devam etti.
Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kütahya Şubesi Başkanı Ahmet İlhan Aydın yaptığı konuşmasında, “2018-2019 futbol sezonunun bütün paydaşlarının bir arada olduğu, dostluk ve fair play çerçevesinde kaza-sız belasız bir sezon ge-çirebilmeyi temenni edi-yorum. Futbol bütün gü-zellikleri içinde bulundurmaya ve hayatımıza renk katmaya devam ediyor. Bu sezonun da aynı rengi aynı zenginliği yaşama ümidi ile 2018-2019 futbol sezonu hepimize hayırlı olsun” dedi.
Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise, “Adem Karabulut ve okul arkadaşım Ahmet Ayhan arkadaşım belediyemize gelerek 2018-2019 futbol sezonundaki bu etkinlik için, futbol hakemlerimizi, siz değerli hakemleri, siz değerli gözlemcileri ilçemde bu etkinliği yapmak istediklerini ve ev sahipliği yapıp yapamayacağımı sordular. Bende derhal dedim. Kaç kişi olurlarsa olsunlar buyursunlar gelsinler biz onlara Simav’ımızı Eynal’ımızı açıyoruz. Ben her türlü desteği sunmaya, sporun ve sporcunun yanında olduğumuzu göstermek için hazırım dedim ve sizleri buraya davet ettik. Bu etkinliğe, ilçeme geldiniz şeref verdiniz. Hoş geldiniz. Göreve geldiğim 4,5 yıldan beri ilçemde her türlü spor etkinliğinin yanında oldum. Başta İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürüm olmak üzere yapılacak olan bütün spor dallarında belediyemiz imkânları dâhilinde ne olması gerekiyorsa yaptım. Görev sürem sonuna kadar da yapmaya devam edeceğim. 2018-2019 futbol sezonunun ilçemize, İlimize, ülkemize ve insanlığa hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kazasız belasız bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra konuşması için sahaya davet edilen Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Disiplin Kurul Başkanı Hakan Sivriselvi, “2018-2019 futbol sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Kazasız belasız bir sezon inşallah. Balarılar diliyorum” dedi.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkan Yardımcısı Aytekin Durmaz ise, “Genel Başkanımız Dr.Abdurahman Arıcı’nın sevgi ve selamlarını iletiyorum. Yoğun programı nedeniyle aramızda olamadı. Sevgili hakem kardeşlerim. 22 yıl önce bu sahada ilk üçüncü ligde bir müsabaka yönettim. Simav Eynal- Nevşehir maçı. Son hafta müsabakasıydı. Aradan 22 yıl geçmiş. İşte bu sahada. Yıllar çok hızlı gelip geçiyor. Lütfen birbirinizi sevin, sayın. Bu camia olarak birbirinize kenetlenin. İyi günde kötü günde birbirinizin yanında olun. Hakemlik gelip geçici, müsabakalar yönetilir ama iyi çalışın. Size güvenen Merkez Hakem Kurulu üyelerimizi mahcup etmeyin. Maçların analizlerini yaptırın. Hep kendinizi geliştirmeye bakın. Ama sonuçta hoş bir seda. Gelip geçecek. Ömür gibi. Ben bu yılın bütün Kütahya gözlemcileri ve hakemlerine hayırlı olmasını diliyorum. Bu sezon; kazasız, sakatlıklardan uzak, başarılı bir yıl olsun” dedi.
Sözlerine belediye başkanı Süleyman Özkan’a teşekkür ederek başlamak istiyorum diyen Merkez Hakem Kurulu Bölge Sorumlusu Murat Ilgaz, “Çok güzel bir ilçe. Bizi çok güzel ağırlıyorsunuz. Ben ikinci bölge sorumlusu olarak buraya gelmek ve burada olmaktan gurur duyuyorum. Çünkü son iki senedir. Elimden geçtiğince ikinci bölgeye hizmet etmeye çalışıyorum ve Kütahya’nın sezon açılışının olacağı söylendiği zaman ve Simav’da olacağı bildirildiğinde çok sevindim. Çünkü geçen sezon Kütahya başarılı bir sezon geçirdi. C sınıfı bir hakemimiz var artık. Şu anda da ilimizde maçta. Maçlar veriliyor. Bu güzel ilimiz Kütahya daha da fazlasını hak ediyor. Nasip olursa biz ya da bizden sonra gelecekler ile mutlaka sahip çıkacaklar ve futbol anlamında gelişimini sağlayacaklardır” dedi.
Konuşmalardan sonra plaket sunumu yapıldı.
İl vekil kurulu olarak il’e hizmet eden Başkan İbrahim Türkmen, İsmail Eren, Adnan İça, Ali İhsan Ayçiçek, Hasan Hüseyin Uyanık ‘a plaketlerini Murat Ilgaz takdim etti.
Gökmen Canlı Dinç’e de Aytekin Durmaz plaket takdim etti.
Daha sonra Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Kütahya Şubesi Kızılay’a bağışta bulunuldu. Bağışı TFFHGD Kütahya Şube Başkanı Ahmet İlhan Aydın tarafından Kızılay Simav Şube Başkan Yardımcısı Özkan Atak’a teslim edildi.
Plaket takdimi sonrası stadyumdaki program sona erdi. Eynal Kaplıcalarında devam eden programın ikinci bölümü akşam yemeği ve yaklaşık 20 hakeme kokart töreni ile sonra erdi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI
HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2016 tarihinden itibaren Mesleki Eğitim Merkezleri örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla Mesleki

ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”
ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”

Simav’ın eğitim dünyasında her geçen yıl yıldızı parlayan Özel Şeref Koleji, başarıları kadar okulda uygulanan eğitim ve öğretim

RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI
RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI

Demirci- Simav ve Simav-Gediz elektrik enerji hatları uzman ekipler tarafından enerji kesilmeden başarıyla yapıldı. Konu hakkında açıklamada