GEDİZ İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ SİMAV TİCARET VE SANAYİ ODASINDA

Ana Sayfa » Simav Haberleri » GEDİZ İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ SİMAV TİCARET VE SANAYİ ODASINDA
Paylaş
Tarih : 27 Temmuz 2018 - 13:10

Kısa adı TOBB olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı yurt genelindeki oda ve borsalarda geçtiğimiz Nisan ayında yapılan olağan seçimler ve ardından gerçekleşen TOBB Genel Kurulu sonrası odalar ve borsaların karşılıklı başarı dileği ve ziyaretleri Simav’da da gerçekleşti. Kısa bir süre önce Gediz Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Simav Ticaret ve Sanayi Odasına bu kez Gediz Ticaret ve Sanayi dası iade-i ziyarette bulundu.

Gediz Ticaret ve Sanayi Odasının (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Öztürk, Meclis Başkanı Cafer Güneş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Rıza Güneş ile yönetim kurulu üyeleri Gökhan Sığanık, İbrahim Aba, Meclis üyesi Talha Karabacak ve odanın genel sekreteri Cavit Cengiz, Simav Ticaret ve Sanayi Odasına (STSO) ziyarette bulundu. Ticaret ve Sanayi Odaları olarak ilçe ve üye menfaatleri açısından dayanışmanın, karşılıklı görüşmenin ve fikir birliği içinde olmanın ticaret ve sanayi odalarının başarısını artıracağı görüşlerinin vurgulandığı ziyaret STSO’nun Yukarı Çarşı’daki hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşti.
STSO ve GTSO yöneticilerinin karşılıklı tanışmalarının ardından yapılan konuşmalara Simav TSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu başladı. 3 dönemi geride bırakıp son dönem olarak gördükleri 4.dönemde önceki yıllarda olduğu gibi Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya Borsası, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile Gediz Ticaret ve Sanayi Odası ile 12 yıldır sürdürdükleri karşılıklı diyalog ve dayanışmanın devamından yana olduklarını ifade eden Başkan Kazcıoğlu, Gediz TSO ile Simav TSO’nun sıcak ilişkilerle hareket ettiğini hatırlattı. Sivil toplum kuruluşlarında üyelerin yetki verirken seçilenlerin hizmet vererek bayrak yarışında olduğuna dikkat çeken Kazcıoğlu, “STSO olarak geride kalan 3 dönemde biz bu şekilde hizmet verdik. Odamızın bayrağını hep en yukarıda dalgalandırmanın mücadelesindeydik. Şimdi bu mücadeleyi 4.kez veriyoruz. Ama bu kez bir başka hedefimiz daha var. Bu hedefimiz de; gençleştirdiğimiz Meclis ve Yönetimle, belki de aralarına yeni genç iş adamlarının katılmasıyla bu dönemi, bayrak nöbetini tamamlayıp, bayrağı emin ellere teslim etmektir” dedi.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasının değerli yöneticisi Nafi Güral’ın her zaman ve her yerde Kütahya Simav, Tavşanlı ve Gediz TSO’ların dayanışma içinde olması mücadelesini sürdürdüğünü, bunda da önemli başarılar elde edildiğini, odalar arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenerek sürdürüldüğüne dikkat çeken Kazcıoğlu, “Sayın Nafi Güral’ın dediği gibi Kütahya’nın TSO’ları ve Borsası olarak hedefleri birlikte belirleyip hedefi yine birlikte gerçekleştireceğimiz tek atışla vuralım. Bunu sağlayalım ki odalarımızın üyeleri ve ilçelerimiz adına başarılarımızı sürdürelim. Bu zamana kadar bizler bunu gerçekleştirdik. Bu oluşumun ve başarıya yürüyüşün mimarı ise Nafi Güral’dır” ifadesinde bulundu.
Gediz ile Simav’ın hatta Tavşanlı’nın ayrı ayrı özellikleri olduğunu, Simav’ın güçlerinin farklı, Gediz’in güçlerinin daha farklı olduğuna dikkat çekerek Gediz-Simav karşılaştırmasının hep yanlış olduğunu vurguladığını belirten Kazcıoğlu,
“Sayın Nafi Güral’ın da dediği gibi iç dinamikleri harekete geçirmeden dış dinamiklerin harekete geçmesi mümkün değildir. Bu nedenle bizler ilçelerimizin değerlerini, güçlerini kalkınma ve büyüme adına harekete geçirirsek dışarıdan dış dinamik yani yatırımcı gelir. Simav’ın dinamikleri kerestecilikten seracılığa, fakülte ve yüksek okullara bağlı üniversite eğitiminden termal kaynaklara, doğa güzelliklerine, hayvancılığa ve tarıma kadar uzamaktadır. Yün yıkamacılığında Türkiye lideri olan Simav Kütahya Milletvekili Sayın Ahmet Tan’ın önemli gayretleriyle kavuşacağı doğal gaz ile önemli yatırımlarına da yön verme fırsatını yakalayacaktır. Şehirler arası yol konularında sıkıntılarımız var ama karamsar da değiliz. Ortaya koyduğumuz Termal Yol konusunda önemli bir noktaya ulaşıldı. Gediz de bu projenin içinde. Termal Yol konusunda işin Ankara ayağında yine birlikte hareket etmeliyiz. STSO olarak beni rahatsız eden; ‘Simav’dan bir şey olmaz’ diyenlerdir. Bu yanlış. Çünkü Simav’da her türlü yer altı ve yer üstü zenginliği var ve yatırıma açıktır” şeklinde konuştu.
Gediz TSO Başkanı Vedat Öztürk ise kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı. Simav’da Kazcıoğlu Otomotiv gibi tesislerin ve yatırım tecrübesi olan insanların gerçekleştirdiği başarıların Gediz TSO üyeleri olarak ufuklarını genişlettiğini ifade eden Başkan Öztürk, “Gediz, bulunduğu coğrafi yer açısından iyi bir durumda. Biz Gediz TSO’nun yeni yöneticileri olarak Gediz’e nasıl yeni artılar kazandırabiliriz sorumuza yanıt arıyoruz. Sadece GTSO olarak üyelerimize evrak vererek görev yapmak düşüncesinde değiliz. Bizler her zaman önceden de olduğu gibi Simav ile dayanışarak, görüşerek, ortak hedefler koyarak sorunları çözmekten yanayız. Çalışmalarımıza Gediz Kent Konseyi oluşması yönünde hız verdik. Aylık istişare toplantıları planlıyoruz. Bu şekilde iş dünyasının, halkımızın kafasındaki sessiz fikirleri kulaklarımızla duymak, yeni yol haritaları çizmek istiyoruz. Bunları yaparsak sadece Gediz’in değil Kütahya’nın bütünüyle kazançlı çıkacağını düşünüyoruz. Üreterek, istihdam oluşturarak Gediz’e daha yararlı olacağımıza inanıyoruz” dedi.
Simav TSO Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu ise 4 dönemdir siyaset üstü bir anlayışla tarafsızca hizmet verdiklerine dikkat çekerek, “4 dönemdir Simav’ın, üyelerimizin menfaatlerini göz önünde tutarak elimizi hep taşın altında tuttuk. TSO’lar olarak Sayın Kazcıoğlu’nun da dediği gibi Kütahya, Simav, Tavşanlı ve Gediz dayanışmasını sürdürdük. Bunun devamı için ticaret ve sanayi odaları olarak birbirlerimizi sevmek ve karşılıklı diyalogları sürdürmek zorundayız” dedi.
Gediz TSO Meclis Başkanı Cafer Güneş, sanayici olmayan bir kişi olarak Gediz Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olduğuna dikkat çekerek buna rağmen Gediz’in iş dünyasına artılar kazandırmanın gayretinde olduğunu belirtti.
Simav TSO Meclis Üyesi Uzm. Dr. İbrahim Üstünel ise Simav olarak Kent Konseyi projesini başlattıklarını ama bunu düzenli olarak sürdüremediklerini hatırlattı. Üstünel, “Ben; konuşmaktan, düzenli olarak bir araya gelmekten yanayım. Çünkü konuşmazsak, bir araya gelmezsek ilçelerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz için yeni fikirlere sahip olmamız mümkün değildir” şeklinde konuştu.
Simav TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Funda Seçkin de Simav’ın ve halkın menfaatleri doğrultusunda önceden olduğu gibi şimdi de elinin taşın altında olduğunu açıkladı. Seçkin, Simav’a uygun olan düşünce ve fikirleri hayata geçirme konusunda çaba harcayacağını kaydetti. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle