GENÇYURDUSPOR’DA 2 ŞAMPİYONLUK 2 GOL KRALLIĞI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » GENÇYURDUSPOR’DA 2 ŞAMPİYONLUK 2 GOL KRALLIĞI
Paylaş
Tarih : 21 Haziran 2018 - 12:36

Tüm dünyayı Dünya Kupası heyecanı sararken Simav’da amatör sporun en çok ilgi göreni olan futbol alanında Simav İdman Yurdu çifte şampiyonlukla sezona damgasını vurdu.
Simav’ın ve mazide kalan Simav Eynal Spor’un teknik adamlarından birisi olan Yusuf Tanyeli’nin çalıştırdığı Simav İdman Yurdu Kulübünün bünyesindeki U-12 ve U-13 Futbol takımları guruplarında şampiyon oldu.
Simav’da faaliyet gösteren amatör futbol kulüpleri içinde sadece Simav İdman Yurdu’nda oluşturulan U-12 ve U-13 Futbol takımları, Gediz’de bulunan aynı yaş guruplarındaki takımlardan dolayı tüm maçlarını Gediz deplasmanında oynadı. 2017-2018 Gediz Grubu U-12 ve U-13 guruplarında başarılı maçlar çıkararak şampiyonluk kupalarını kazanan Simav İdman Yurdu’nun şampiyon futbolcuları sevinçlerini ise kendilerine her alanda destek veren Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ı başarılı antrenörleri Yusuf Tanyeli ve kulüp başkanı Zafer Tekeli ile birlikte ziyaret etti.
Başkan Özkan’ın makamında gerçekleşen ziyarette antrenör Tanyeli, Gediz’de katıldıkları U-12 ve U-13 gurubu futbol maçlarında aldıkları skorlarla ilgili olarak bilgi aktarırken U-12 takımın oyuncusu Arda’nın ligde attığı 20 gol ile gol kralı olduğuna dikkat çekti.
U-13 gurubunda da şampiyon olunurken futbolcusu Atakan Altındağ’ın 10 golle gol krallığı unvanını elde ettiğini belirten Tanyeli, “her iki gurupta 2 şampiyonluğumuz 2 de gol kralımız var” dedi.
Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise kendisine yapılan ziyaretten son derece mutlu olduğunu belirterek, “Simav’ın eğitim alanında olduğu gibi spor alanında da ilçe dışında alınan başarıları beni sevindiriyor. Simav’ın adını başarıyla duyuran geleceğimizin sporcuları siz minik gençleri tebrik ediyor, başarılarınızın Simav, aileniz ve kulübünüz adına devamını diliyorum. Durmak yok, spora, yeni başarılara imza atmaya devam” dedi.
Genç futbolculardan gelen isteği de gerçekleştireceğini kaydeden başkan Özkan, onlara ödül olarak forma, futbol ayakkabısı takdim edip yaz kampına katılmalarını sağlayacağını belirtti. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle