GÜNEY’DE FUTBOL TURNUVASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » GÜNEY’DE FUTBOL TURNUVASI
Paylaş
Tarih : 05 Mayıs 2017 - 13:02

Simav’ın 5 beldesinden birisi olan Güney belde belediyesi, Spor Toto Genel Müdürlüğü’ne sunduğu halı saha projesinin kabulü ve yapılan halı sahanın açılışına ilişkin Liseler Arası Futbol Turnuvası düzenledi.
Güney Belediyesinin AK Partili Belediye Başkanı Halil İbrahim İlhan, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Simav Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’nün destekleriyle organize ettikleri futbol turnuvasının 8 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’de başlayacağını açıklayarak turnuvayla ilgili gazetemize bilgi verdi.
Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin A Grubunda, Simav Fen Lisesi, Gülizar Eren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Simav Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Simav Eynal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de B Grubunda yer alacağı müsabakalar futbol oyun kuralları çerçevesinde 25’er dakikalık 2 devre halinde yapılacak.
Her takımın 7 oyuncusunun sahada, 3 yedek oyuncusunun ise saha kenarında yedek olarak bulunacağı turnuvada okul takımlarının Güney’e getirilmesi, maç sonunda da okullarına tesliminin Güney Belediyesi araçlarıyla sağlanacağını belirten Belediye Başkanı İlhan, “Turnuvada görev alacak hakem ve sağlık personellerinin Simav Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edileceğini belirtti.
Güney beldesinin tarihinde ilk kez böyle bir turnuvanın yapılacağını ve Güney’in tanıtımı yanında Simav’ın çeşitli yerlerinden gelerek ilçe merkezinde eğitim öğretim gören öğrencilerin turnuva sayesinde diğer okul arkadaşlarını daha iyi tanıyacağını anlatan Başkan İlhan, “Sporun hangi türü olursa olsun, kurallar çerçevesinde yapılan her spor kitleleri buluşturan ve kaynaştıran en önemli faktördür. Bu nedenle turnuvanın beldemiz ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı