HALK EĞİTİMİ KURSLARINDA 140 KURSİYER

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HALK EĞİTİMİ KURSLARINDA 140 KURSİYER
Paylaş
Tarih : 08 Mart 2018 - 12:53

Simav Halk Eğitimi Merkezinde verilen kurslar vatandaşları meslek sahibi yaparken kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 25 TL ücret ödenmesi de kurslara ilgiyi artırıyor.
Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve İŞKUR Kütahya İl Müdürlüğü’nün Seracılık, Mantar yetiştiriciliği, Sert Çekirdekli Meyve Yetiştiriciliği ve Sürü Yönetimi alanlarında birlikte düzenlediği kurslar eş zamanlı olarak başlatıldı. Her kurs türünde ilk 2 gün içinde asil kadrodan kurslara katılmayanların yerine yedeklerden tamamlanacak kurslar Halk Eğitimi Merkezi salonlarında hafta içi her gün 13.10-20.30 arası gerçekleştirilecek.
Her kurs dalı için günlük 25’er TL ücret ödenecek 25 kursiyerin İŞKUR tarafından tespit edildiği, diğer 10 kursiyerin ise Halk Eğitimi Merkezi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından tespit edilip günlük ücret ödenmeyecek kursiyerlerin eğitimlerinin ilk gününde Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, 4 ayrı alandaki kurslarla ilgili olarak tek tek kurs salonlarına girerek kursiyerlere açıklamalarda bulundular. HEM Müdürü Halil Aktay, 3 kurumun birlikte düzenlediği kurslara başvuruların 100 kişiyi geçmesi nedeniyle her kursa 10’ar kişinin daha kayıtlarının yapıldığını fakat onlara ücret ödeyemeyeceklerini, nedenlerini anlattı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir ise benzer kursların geçtiğimiz yıl da açıldığını hatırlatarak ilgi gören bu kurslar için bu yıl gelen talepleri yerine getirmek istediklerini söyledi. Kurslar sonunda başarı gösterenlere verilecek sertifikaların kişilere önemli avantajlar ve haklar sağlayacağını da kaydederek, teorik ve uygulamalı bir şekilde işlenecek olan derslere kursiyerlerin kendisini vermesini önerdi.
Hafta içi her gün verilecek ve 14 Nisan tarihinde son bulacak Seracılık kursu, Mesut Arıkan, Alper Köksal, Aydan İzmir ve Erengül Kaya adlı uzmanlar tarafından uygulamalı ve teorik olarak verilecek. Yine aynı salonlarda hafta içi olarak verilecek olan Mantar Yetiştiriciliği kursu ise Mehmet Akçay, Selahattin Balcı ve Nilay Özaltaca tarafından 24 iş gününde toplam 192 saat sürede uygulamalı ve teorik olarak verilecek. Bu kurslar hafta içi her gün saat 13.10’da başlayıp 20.30’da son bulacak.
Sert Çekirdekli Meyve Yetiştiriciliği Kursu da diğerleri gibi 35 kursiyere sahip. Aydan İzmir, Esengül Kaya, Mesut Arıkan, Alper Köksal ve Şerif Şayır adlı eğitimcilerin uygulamalı ve teorik olarak vereceği kursta da devam zorunluluğu var.
Eş zamanlı başlatılan kursların dördüncüsü ise Sürü Yönetimi Elemanı Kursu. Bu kursun da 25 tanesi günlük ücret alan 10 tanesi ise ücret alamayacak toplam 35 kursiyerlerden oluşuyor. Hafta için saat 13.10-20,30 arasında verilecek olan kurslarda eğitimci olarak Nebi Çayır, Ersin Apa, Ali Dönmez ve Faruk Ersöz görev yapacak. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle