HASTANE ÖNÜNE ALT GEÇİT YAPILACAK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HASTANE ÖNÜNE ALT GEÇİT YAPILACAK
Paylaş
Tarih : 11 Ekim 2021 - 13:14

Panayır alanı ile Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi’ne sanayi sitesi yönünden yaya olarak ulaşmak isteyen vatandaşların artık çilesi sona eriyor.

Simav Çevre Yolu’nun altında kalan ve sanayi sitesi ile hastane ve panayır alanını ikiye bölen bölümde yaşanan karşıdan karşıya geçişlerdeki sorunlar bundan böyle Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğünce yaptırılacak alt geçitle giderilecek.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Belediye Başkanı Adil Biçer, “Bilindiği gibi bir yıldan fazla bir süredir Sanayi Sitesi ile hastane arasında bölünmüş yolda yaşanan yaya geçişlerindeki sıkıntılarla ilgili olarak Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğü ile görüşme içindeydik. Bursa’ya yaptığımız her ziyarette Karayolları Bölge Müdürü Ömer Güzel’e Eynal Köprüsü sorununu anlattığımız gibi Hastane önüne alt geçit ihtiyacını hep dile getirdik. Girişimlerimiz sonuç verdi. Karayolları söz konusu noktada 3×4 metre ebatlarında yaya alt geçidi yapacak. Bu konuda son gelişmeleri karayolları Bursa bölge Müdürlüğü’ne bağlı olup Simav’ın da sorumluluk alanında olan Karayolları 148.Şube Şefi Osman Girgin ile görüştük. Yapılacak alt geçitle ilgili ihalenin gerçekleştiğini ve hemen altgeçit inşaatına başlanacağını öğrendik. Bu çalışma yapılırken güzergahın otogar bölgesinden geliş yönündeki araçlar bir süreliğine sanayi sitesinden girerek tekrar çevre yolunun hastane ışıklı kavşağına gelerek yollarına devam edecekler. Sayın Osman Girgin konuyla ilgili olarak Simav kaymakamımız Sayın Bahattin Alp Arslanköylü’yü de bilgilendirdi. Yapılacak alt yaya geçidi şimdiden halkımıza ve Simav’ımıza hayırlı olsun. Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğüne ilgilerinden dolayı teşekkür ederim” dedi. (Kemal Yalçın)

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya