HAYATA ŞEKİL VEREN KADINLAR KÜTAHYA’DA BULUŞTU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HAYATA ŞEKİL VEREN KADINLAR KÜTAHYA’DA BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 18 Aralık 2019 - 12:28

TÜRKONFED ve ZAFERSİFED desteğiyle, Türkiye’nin
yıldızı dünya ünlüsü LAV’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘Hayata
Şekil Veren Kadınlar Konferansı’ Simav’dan da bir çok kadın
girişimcinin yer almasıyla Kütahya’da gerçekleştirildi. Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Zafer Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ZAFERSİFED) desteğiyle, LAV sponsorluğunda düzenlenen Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı, katılımcılara topluma rol model olan, başarılı kadınların ilham veren hikayelerini dinleme fırsatı sundu.
Simav Ticaret ve Sanayi Odasının organizasyonuyla Simavlı birçok Kadın Girişimcinin yer aldığı ‘Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı’nda katılımcılara ilk hitap eden hemşerimiz Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; İş insanlarımız içerisinde kadınlarımızın ayrı bir yeri var ve bunu artık Türkiye’de herkes kabullendi.
Son dönemde her alanda kadın girişimcilerimizin sayısının artması da ülkemizi ve ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmektedir, dedi.
Kütahya Belediyesinin projeleri ile ilgilide bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya coğrafi konumu, yer altı ve yer üstü zenginlikleri, ormanları, jeotermal şifa kaynağı suları, çok zengin olan tarihi ve kültür hazineleriyle birçok değeri bünyesinde barındırmaktadır. Büyük bir potansiyele sahip olan şehrimizin, bundan sonra başta kendi yaşayan insanlarına, ülkemiz ve dünya insanlarına hizmet verecek bir noktaya taşınmasını sağlayacağız. Bunu kadınlarımız ile birlikte başaracağız. Kütahya Belediyesi olarak kadınlara sözde değil özde değer verdiğimiz gösterecek çalışmalar yapıyoruz. Belediye Başkanlığı görevine başlar başlamaz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü aktif hale getirerek bu müdürlüğümüzün bünyesinde iki ana merkez kurduk. Birincisi Engelli Hizmetleri Merkezi diğeri ise Kadın ve Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezidir. Kütahya’daki kadınlarımızın gerek ekonomide gerek sosyal hayatta, daha etkin olabilmeleri amacıyla Kütahya Belediyesi Kadın Kooperatifi adı altında bir kooperatif kuruyoruz. 2020 yılı Ocak ayında da Kadın ve Aile Rehberlik Hizmetlerini kuracağız. Burada görev yapacak olan sosyolog, psikolog ve diğer uzmanlarımızla kadınlara destek sağlayacağız. Kütahya Belediyesi olarak şehrimize değer katmak amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Minnet duyduğumuz çok değerli iş kadınlarına ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Hayata Şekil Veren Kadınlar Konferansı Gürallar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat ve Allianz Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran yeni nesil kalkınmada kadının rolü ve yol haritalarının konuşulduğu oturumun ardından konferans, “Geleceğe Şekil Veren Kadınlar” ve “Bilişime Hayat Veren Kadınlar” olmak üzere iki panel ile devam etti.
Gazeteci Özlem Gürses moderatörlüğünde gerçekleştirilen Geleceğe Şekil Veren Kadınlar Paneli’ne Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, BRN Yatak Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Mediterien Deep Kurucusu Ece Demirpençe konuşmacı olarak katıldı.
Bilişime Hayat Veren Kadınlar Paneli’nde ise erkek egemen bir sektörde kendini ispatlamış özel isimlerden SAP Türkiye Pazarlama Direktörü Özlem Kestioğlu, Siemens Türkiye, Endüstri 4.0 Dijitalizasyon ve Pazarlama Müdürü Derya İren ve LOGO Yazılım Satış Müdürü Özlem Ersöz yer aldı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle