HAYDİ, ÇOCUKLAR AT BİNMEYE!

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HAYDİ, ÇOCUKLAR AT BİNMEYE!
Paylaş
Tarih : 28 Temmuz 2017 - 13:04

Simav’a ilk kez getirilen eğitimli atlar çocukların ve meraklıların sevgilisi oldu.
Eynal Kaplıcalarında Doğan Eren Parkı yanında oluşturulan alanda günün akşam saatlerinde 17.00- 24.00 arasında hizmet veren eğitimli atlara ilgi büyük.
Pony cinsi Zeytin ve Kestane isimli atların ilçeye getirilmesinin Gül Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi başarılı müdürü Fatoş Demiryel’in fikri olduğu öğrenildi. Atların ilçeye getirilmesi için önce Simav Belediyesi’ne proje ile başvurdu. Belediye’den alınan izin ile eğitimli atları Ayvalık’tan Simav’a getiren atların seyisi Dursun Orkun, Doğan Eren Parkı yanındaki alana yerleştirdi. Atlar alanda görüldüğü andan itibaren çocukların ve meraklılarının ilgi odağı oldu.
AT VE İNSAN DOSTLUĞU
Birinci planda hayvan sevgisi ve atla olan diyalogu geliştirilmenin amaçlandığını ifade eden atların seyisi Dursun Orkun, “3 yaş üzeri, fiziki yeterliliği olan ve at biniciliği sporu yapmak isteyen herkes, çok kısa bir sürede at binmeyi öğrenebilir. Binicilikte ilk olarak ata binmeyi öğreniyorsunuz ve atı tanıyorsunuz. Aynı zamanda, ata binmek ya da sahiplenmek önemli bir stres atma yöntemidir. Yoğun hayatın temposundan, iş ya da okul stresinden uzaklaşarak doğa ile baş başa kalma duygusudur. Binicilik sporunda atla birlikte geçirdiğiniz süre unutamayacağınız hoş saatlerdir. Ata binmek aynı zamanda mükemmel bir deşarj yöntemidir” dedi.
Atlara binmeye gelen Yağmur Türkel, “Şimdi 10 yaşındayım. 5 yaşındayken Salihli’de ata binmiştim. Aileme bir daha binmek istediğimi söylüyordum ama Simav’da olmadığı için binemiyordum. Bu atların getirilmesi ve hizmete sunulması benim çok hoşuma gitti. Bundan sonra sık sık gelerek Zeytin’e binmek istiyorum. Zeytin’e bakıcı aile olmak istiyorum” dedi.
Atların düğün, sünnet törenlerinde hizmet verdiğini söyleyen Orkun, “Atlarımız iyi eğitimli olduğu için düğün, sünnet gibi törenlerde de hizmet vermekteyiz. Bizimle irtibata geçmek isteyenler 0 544 463 04 13 nolu telefondan bize ulaşabilirler” diye ekledi. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı