HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 27 Eylül 2021 - 13:59

Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2016 tarihinden itibaren Mesleki Eğitim Merkezleri örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla Mesleki Eğitim Merkezine kayıt yaptıran öğrencilerin diploma alabilmesi için Bakanlıkça belirlenen fark derslerini öğrenimleri süresince tamamlamaları planlanmış ve bu sisteme 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak geçilmişti. Bahsedilen kademeli geçiş öncesi Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt yaptıran öğrenciler ve mezunlar istekleri doğrultusunda Telafi Eğitimine katılarak Meslek Lisesi diploması alabilmektedir.

Bu çerçevede Simav’da ilk telafi eğitimi 18 öğrenciyle geçtiğimiz hafta Halil İbrahim Kazcıoğlu Simav Mesleki Eğitim Merkezinde başladı. Öğrenciler her hafta 15 saat diploma fark derslerini alacak ve 1 yıl sonunda başarılı olmaları durumunda Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazanacak. Telafi Eğitimi uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Mesleki Eğitim Merkezlerinde 12. sınıf öğrencileri de istekleri doğrultusunda telafi eğitimine katılabilmektedir. 9. 10. ve 11. sınıfta eğitim gören öğrenciler zaten Ustalık Belgelerinin yanında Meslek Lisesi mezunu olarak öğrenimlerini tamamlayabilmektedir.

Telafi eğitimine her yaştan, her meslekten mezunlar katılabiliyor. Eğitim sonunda aldıkları Meslek Lisesi diplomasıyla ülkemizde lise mezunlarının sahip oldukları tüm hakların tamamını el-de etmiş oluyorlar. Ayrıca arzu ederlerse Yükseköğretim Kurumları Sınavına (Üniversitelere giriş sınavı) girerek yükseköğretimlerine devam edebiliyorlar. (Haber: Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya