HUKUKÇU PROFESÖR TÜRK’TEN 7.KİTAP

Ana Sayfa » Simav Haberleri » HUKUKÇU PROFESÖR TÜRK’TEN 7.KİTAP
Paylaş
Tarih : 06 Ekim 2021 - 13:40

Simav’da yetişen onlarca değerli hukuk insanından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Profesör Dr. Ahmet Türk, meslektaşlarının meslek hayatlarında büyük yararını göreceği yedinci kitabı “Bilirkişi Raporlarım ve Hukuki Mütalaalarım” adlı kitabı Seçkin Yayınları etiketiyle sundu.

7.kitabıyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Prof. Dr. Ahmet Türk, “Hukukçulara yararlı olması dileğimle yazdığım bu kitap, şimdiye kadar yazmış olduğum bilirkişi raporları ve hukuki mütalaaları içermektedir. Hukuk uygulamacılarının yararlanması amacıyla yayımladığım ilk cilt ortaklıklar hukukuna ilişkin olup, serinin ilk bölümüdür. Yayınlanacak olan diğer ciltlerde, banka işlemleri hukuku, borçlar hukuku, kıymetli evrak hukuku, deniz ticareti ve taşıma hukuku konusunda yazmış olduğum bilirkişi raporları ve hukuki mütalaalar yer alacaktır” dedi.

Yıllarca süren yoğun bir emek ürünü olan bu çalışmalarımın sadece uygulamacılara değil, akademisyenlere de yardımcı olacağı inancını taşıdığını, birçok raporda ve mütalaada öğretideki konuya ilişkin farklı görüşlere de yer vermeye çalıştığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Türk, “Eski tarihli bilirkişi raporları ve hukuki mütalaalarda yer alan mevzuat hükümlerinden değişikliğe uğrayanlar eserde parantez içinde gösterilmiş olup, bunlardan hukuki görüşün sonucunu etkileyenler özellikle vurgulanmıştır” diyerek sözlerini tamamladı. (Mustafa Arıgümüş)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya