İKİNCİ 4 YILDA DA ÜCRET ALMADAN GÖREV YAPACAKLAR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » İKİNCİ 4 YILDA DA ÜCRET ALMADAN GÖREV YAPACAKLAR
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2018 - 12:37

Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın 4 yılda bir kez yapılan olağan genel kurul toplantısında oda başkanı Şevket Ergün, 4 yıl boyunca kendisinin, yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin ücret almadan görev yaptığını, yeni bir 4 yıllık süre için de yine ücret almadan görev yapacaklarını üyelerine açıklayarak önemli bir farkındalığa imza attı.
Simav’da hizmet veren esnaf odalarının 4 yılda bir kez yapılan seçimlerine Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası genel kuruluyla devam edildi. Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu Odanın Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, belediye eski başkanlarından Metin Karakuyu, komşu ilçelerin meslek odalarından bazı başkanlar, ilçedeki esnaf odalarının başkanları ve 475 aktif üyeli Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın üyeleri katıldı.
Simav İlçe Seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde yapılan genel kurulda mevcut başkan ve yönetim kurulunun üyelerini kapıda karşıladığı kongreye Kütahya Esnaf Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit divan başkanı olurken,
2014-2015-2016 ve 2017 yıllarına ait çalışma ve hesap raporları odanın sekreteri Murat Karaoğul tarafından tek tek okundu. Simav’daki en fazla üyeye sahip olan odanın üyelerinin mesleki gelişimleri açısından İstanbul, Bursa, İzmir ve Konya’da yapılan fuarlara 8 kez götürülüp getirildiğini, ilçedeki mesleki eğitimle ilgili eğitim kurumları başta olmak üzere sıkı diyaloglara girilip istişareler yapıldığını, gelişen bilgi aktarım teknolojisinden yararlanılarak üyeleri yakından ilgilendiren her türlü gelişmeden haberdar edildiğini anlatan Karaoğul, “Özel hastane, kargo taşımacılığı günlük hayatın vazgeçilmezlerinden olan tüpgaz alımlarında %20’den % 50’lere varan indirim protokolleriyle üyelerimizin yanında olduk” dedi.
Çalışma ve hesap raporlarının okunması ve oy birliğiyle kabulünden sonra gelecek 4 yıl için de yönetim ve denetim kurullarının ücretsiz görev yapması ve tahmini bütçelerle tahmini çalışma raporları da oy birliğiyle kabul edildi.
Daha sonra kürsüye gelen Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Ergün kendisi, yönetim ve denetim kurulları adına konuşma yaptığını belirterek şu ifadelerde bulundu; “Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu adına, Odamızın Genel Kurul Toplantısına gelmenizden dolayı hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Davetimiz üzerine Olağan Genel Kurul toplantımıza iştirak etmenizden dolayı, sizleri tebrik ediyor, Genel Kurulumuzun Memleketimize, Milletimize, Esnaf ve Sanatkârlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Odamızın kuruluşu olan 1965 yılından bu yana odamızda görev yapmış olan 7 başkan ve yönetim kurulu üyelerine yaptıkları hizmetlerden ve gösterdikleri fedakârlıklardan dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Göreve geldiğimiz 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yönetim kurulu olarak ilk amacımız Esnafımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve gelişmesini sağlamaktı. Bunun için de önce Simav İnşaat Sanatkârları Odası olarak bunları bizim kendimizin gerçekleştirmesi gerekiyordu. Geçtiğimiz 4 yıl içinde önce Oda olarak önce kendimizi geliştirmeye çalıştık. Geliştirmek için değer esnaflarımız ile istişarelerde bulunduk. Onlardan destek aldık, fikir aldık. Her biri bize yol gösterici oldular ve el birliği ile hep birlikte başarılı olduk. Artık üyelerimiz ‘oda ne iş yapar?’ yerine; ‘önce odaya gidip soralım bilgi alalım’ noktasına gelmesi bunun somut kanıtıdır. Bunu sizlerin sayesinde hep birlikte başardık. Bizler 4 yıldan beri Yönetim Kurulumuz ile birlikte odamız ve üyelerimiz için mücadele ettik. Sağlık, Ulaşım, Finans ve Mesleki gelişmeler alanlarında her türlü yardımı yapmaya çalıştık. Ortada bir takdir, başarı varsa bu başarı yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarıma ve siz değerli esnaflarımıza aittir. Bir hata bir kusur varsa Oda Başkanı olarak şahsıma aittir”.
4 YIL ÜCRETSİZ GÖREV YAPTIK, 4 YIL DAHA YİNE ÜCRETSİZ GÖREV YAPACAĞIZ..
5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Kanununa göre şansımın ve yönetim kurulu üyelerimin aylık maaş, oturum ücreti, huzur hakkı gibi hak edişlerini önceki dönemde almadıkları gibi yeni dönemde de ücret alma-yacaklarını belirterek sözlerini sürdüren Başkan Ergün, “Görev süremiz boyunca hep yanımızda olan desteğini esirgemeyen değerli kişi ve kurumların adlarını anmadan geçemeyeceğim. Geride kalan görev süremizde Esnaflarımızın her türlü ihtiyacında bizlere desteğini asla esirgemeyen, bizi asla yalnız bırakmayan, Esnaflarımız için olan isteklerimizi hiç bir zaman geri çevirmeye Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Özkan’a ve değerli Belediye Personeline, Esnaflarımızın Kütahya’da gözü kulağı olan, Odamıza her türlü desteği veren Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Sayın İbrahim Yiğit’e, Oda üyelerimizin kredi işlemlerinde bize her zaman yardımcı olan, bizleri kırmayan esnafımızın büyük destekçisi Simav Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Ali Aydoğan’a, Simav’ımızın ilerlemesi için her konuda birlikte hareket edilmesi gerektiğini savunan, bizlere birçok konuda yol gösterici olan, Simav için mücadele eden Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Şeref Kazcıoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve sizler; değerli esnaflarımız, değerli sanatkârlarımız en büyük ve en özel teşekkürü sizlere sunmak isterim. Oda Başkanlığı yaptığım sürece bana ve yönetim kuruluna hep sahip çıktınız. Hatalarımızda yol gösterdiniz. Bazen ağabeylik bazen kardeşlik yaptınız. Her konudaki çağrılarımızda hep yanımızda oldunuz, destek oldunuz. Hepinizden Allah Razı olsun Ayağınıza sağlık. Hepinize sonsuz teşekkür eder, saygılar sunarım” diyerek konuşmasını tamamladı.
Divan başkanı Yiğit’in daveti üzerine kürsüye gelen Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, son bir ay içinde yaptığı toplantılarda Simav ile ilgili yaptığı açıklamalardan bir özet sundu. Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası kongresinin ilçeye ve tüm esnaflara hayırlı olmasını temenni eden Başkan Özkan, toplumun en saygın kesimlerinin birinin de esnaflar olduğunu, her esnafın da Ahi kültürünü yaşattığına değindi. 4 yıllık belediye başkanlığı döneminde Simav’ın geleceğine yönelik yaptığı çalışmalarında Termal Yol projesinin Simav’ı ayağa kaldıracak en önemli projelerden birisi olarak öne çıktığını, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu ile birlikte ortaya koydukları Termal Yol çalışmasında Uşak, Gediz, Sındırgı ve Bigadiç’e giderek istişare ve girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Özkan, “Simav-Selendi, Simav-Sındırgı, Simav-Hisarcık, Simav-Abide yollarının bazılarında yapım bazılarında ise proje çalışmaları var. Bazıları yatırım programına alınıyor. Simav’ın önünde yeni bir enerjinin gelişi var. Simav da artık doğalgaz kullanan şehirlerden olacak. Abide hattından Simav’a doğalgaz hattı döşeme ihalesi 31 Ocak’ta yapılacak. Ayrıca Bakanlar Kurulu tarafından da hattın geçeceği 43 kilometrelik güzergahta istimlak kararı alındı. Doğalgaz geldiğinde Esenevler mahallemizden 101 Evler mahallemize kadar tüm kamu kurumu binaların doğalgazla ısıtılmasa sıcak bakıyoruz” dedi.
“Hastaneye jeotermal verilmiyormuş” şeklindeki kamuoyundaki spekülasyonlara da cevap veren Başkan Özkan, “Belediye olarak Hastane yönetiminin istediği jeotermal enerji için yeni hastaneye 400 bin liraya mal olan bir hat çektik. Bunun yanında; jeotermal abonelerinden istediğimiz gibi hastaneden de metrekare başına katılım bedeli olarak yaklaşık 800 bin lira talep ettik. Bu rakamlar hastane yönetimi ve bakanlıkça yüksek bulundu. Buna rağmen bizler yine de hastanenin bir miktar da olsa jeotermal enerji kullanmasına ses çıkarmıyoruz. Ayrıca hastane yönetiminin 80 derece sabit sıcaklık şartı ise kolay değil” açıklamasında bulundu.
Daha sonra Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odasında 25.yıllık üye olarak mesleklerini sürdüren 32 üyeye Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan ile Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Ergün tarafından şükran plaketleri takdim edildi.
Hüseyin Boztaş, İbrahim Karataş, Mehmet Pala, Mehmet Çimen, Hüseyin Özer, Mehmet Ali Acaroğlu, Muhittin Kaplan, Hüseyin Aykoç, Bahri Binici, Cengiz Karamemiş, Fevzi Karaoğul, Hasan Göker, Tuncay Özdemir, Hasan kazcıoğlu, Abdullah Uzuner, Zeynal Arslan, Ahmet Turgut, Hasan Boztaş, Sami Karataş, Alaattin Karatekin, Ömer Türker, Çetin Mencik, Osman Baki, Kadir Hamamcı, Nihat Demirtaş, Ramazan Erdoğmuş, Hüseyin Duman, Abdullah Kalkan, Yaşar Gürbıyık, Hüseyin Atlı, Mustafa Şentürk ve Erkan Sezgin’e plaketlerin takdiminden sonra ise İlçe Seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde tek listenin oylaması yapılırken üyelere ve konuklara etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.
Simav İnşaat Sanatkârları Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Şevket Ergün Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Üyeleri şunlar: İbrahim Karataş, Murat Güntaş, Fatih Çakın, Eray Efe, Ahmet Yenen ve Süleyman Gökçedağ.
Denetim Kurulu Üyeleri ise; Ömer Ülken, Suat Günay ve Latif Erdoğan. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp