İMAM HATİPLİLERİN 3 GÜNLÜK SİMAV BULUŞMASI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » İMAM HATİPLİLERİN 3 GÜNLÜK SİMAV BULUŞMASI
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2017 - 12:24

Simav; Kütahya il merkezi ve tüm ilçelerinde bulunan İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Liselerinin yöneticileri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katılımıyla gerçekleştirilen “İHO ve İHL Müdürleri Çalıştayı”na ev sahipliği yapıyor.
Simav’da İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinin yöneticileriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katıldığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Simav Belediyesi’nin desteğiyle başlayan 3 günlük İHO ve İHL Müdürleri Çalıştayı devam ediyor.
Dün, Çalıştayın birinci gününde Simav Anadolu İmam Hatip Lisesinde akşam yemeği ile başlayan ve Simav Boğazköy Kur’an Kursu’nda yetiştirdiği yüzlerce hafızla tanınan Hasan Takak Hoca’nın ‘Hafız Yetiştirme Süreçleri’ konulu söyleşisiyle devam etti.
Çalıştay’ın ikinci günü olan bugün ise program Simav Eynal Kaplıcalarında kahvaltı ve açılış konuşmalarıyla başlayacak. Bu sabah (Cumartesi) saat 08.00-09.00 arasında verilecek kahvaltının ardından
saat 09.00-10.00 arasında da açılış konuşmaları yapılacak.
Eynal Kaplıcaları Gazinosu olarak bilinen toplantı salonunda ise saat 10.15’den sonra çalıştay kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından “İmam Hatip Okullarının Vizyonu” konusu, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öcal tarafından da “İmam Hatip Liselerinin Tarihsel Gelişimi ve Türkiye’deki Misyonu” konusu ele alınacak.
Simav Fen Lisesinde çalıştaya katılanlara verilecek olan öğle yemeğinin ardından ise Eynal Toplantı Salonunda 4 ayrı guruba ayrılan Çalıştay Gruplarının önerileri raportörler tarafından ayrı ayrı okunarak değerlendirilecek. İkinci günün akşam yemeği ise ilçenin tanınmış adreslerinden Başdeğirmenler Restoranında verilecek. Yemek sonunda ise 1981 yılında Simav’a tayin edilen ve ilçede altı yıl çalıştıktan sonra 1987 yılında tekrar Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ne atanan, 2006 yılına kadar öğretmenlik yaptıktan sonra şubat ayında emekli olan Simavlıların ve İmam Hatip camiasının yakından tanıdığı emekli eğitimci Salih Dülger, “İmam Hatip Ruhu” adlı söyleşisini yapacak.
Çalıştayın son günü yarın (Pazar) Eynal Kaplıcaları Restoranında verilecek kahvaltı ve ardından da Eynal Gazinosundaki çalıştay raporunun okunması ve müzakeresi ile devam edecek. Program; Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in kapanış konuşmasının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi ve İbrahim Eren Simav İmam Hatip Ortaokulu’nda verilecek öğle yemeği ile son bulacak. *Haber: Kemal Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı