İŞKUR DESTEKLİ KURSLARA YOĞUN İLGİ..

Ana Sayfa » Simav Haberleri » İŞKUR DESTEKLİ KURSLARA YOĞUN İLGİ..
Paylaş
Tarih : 16 Şubat 2019 - 11:39

Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi ve İŞKUR Kütahya İl Müdürlüğü işbirliği ile açılacak 5 kursa toplam 396 kişi başvurdu.
25’er kişilik Sürü Yönetim Elemanı, Seracılık, Arıcılık, Mantar Yetiştiriciliği ve Sert Çekirdekli Meyve Yetiştiriciliği kurslarına katılacak olan 125 kişinin belirlenmesi için 396 kişi arasından kura çekildi.
Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen Kura Çekimine İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay, İŞKUR Kütahya İl Müdürlüğü görevlileri ve çoğunluğu bayanlardan oluşan kurslara katılmak isteyen vatandaşlar katıldı.
Kura çekiminden önce konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, “Bu açılacak olan 5 kursumuza katılacak olanları belirlemek için toplanmış bulunuyoruz. İlçe Tarım ve Orman Müdür-lüğü, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR Kütahya İl Müdürlü-ğü olarak 5-6 yıldır yetişkin eğitimi veriyoruz. Simav’da oldukça talep var bu kurslarımıza. Bu kursları açarken bizim birinci amacımız gerçekten bu iş yapacak olanların kurslara katılması.
Oldukça fazla bir talep var. Bu kurslara katılanlar şunu bilsin ki İŞKUR vasıtasıyla açılan kurslarımıza katılanlar 6 ay içinde İŞKUR’un başka bir programından yararlanamıyorlar. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmadan sonra 168 saat süreli Seracılık Kursu, 232 Saat süreli Sert Çekirdekli Meyve Yetiştiriciliği Kursu, 88 Saat süreli Mantar Yetiştiriciliği Kursu, 104 Saat süreli Sürü Yönetim Elemanı Kursu, 72 saat süreli Arıcılık Kursuna katılacak olan kursiyerler tek tek kura çekilerek belirlendi.
Kurslara katılmak için başvuranlar kursiyerlerin çoğunluğunu bayanların oluşturması dikkat çekti. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle