İYİ PARTİ SİMAV’DA DOSTLUK VE KARDEŞLİK KAZANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » İYİ PARTİ SİMAV’DA DOSTLUK VE KARDEŞLİK KAZANDI
Paylaş
Tarih : 03 Mart 2020 - 14:25

TBMM’de gurubu bulunan ve genel başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı
İYİ Parti’nin 2. Olağan Simav Kongresine İblid Şehitleri ve İYİ Parti
Simav’ın unutulmaz isimleri merhum Metin Karakuyu ve merhum
Osman Karaarslan için okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti damgasını
vururken 2 adaylı kongrede hem dostluk ve kardeşlik hem de İYİ
Parti kazandı. Yurt genelinde 2.olağan kongre kararının alınmasının ardından İYİ Parti Genel Merkezinin açıkladığı kongre takvimi çerçevesinde Kütahya ve ilçelerinde başlatılan 2.Olağan Kongrede Pazarlar ilçesinden sonra da Simav İYİ Parti organları da İlçe Seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde gerçekleştirildi.
BİÇER, KULAT VE KOÇ’TAN NEZAKET ÖRNEĞİ..
Simav Belediye Yeni Düğün Salonunda 301 üyeli İYİ Parti Simav Kongresine partililer, Simav’a bağlı 6 beldenin belde teşkilat yöneticileri, İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk ve bazı il, ilçe yöneticileri katılırken Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, AK Parti Simav İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, CHP İlçe Başkanı Hasan Koç kısa bir süreliğine kongreye başarı dileğinde bulunarak ayrıldılar.
BAŞKAN ERTÜRK, İYİ PARTİ’DE HERKESİN EMEĞİ VAR..
İYİ Parti Simav Kongresine yazılı teklif ile il başkanı Erol Ertürk divan başkanı olurken yardımcılığını partinin tanınmış ismi Nihat Kula, sekreterliklerini de partinin il ve ilçe yönetimlerinden bazı isimler yaptı.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve bölgedeki Türkiye düşmanlarına karşı temizlik harekatı sürdürdüğü Suriye’nin İblid bölgesinde 34 Türk Askerinin şehit edilmesini hatırlatan İYİ Parti İl Başkanı ve kongrenin yöneticisi Erol Ersoy, “Türkiye’de siyasetin bir kenara bırakılarak birlik ve beraberliğin tesis edilmesi adına bizler de bu hassas günler bitene kadar siyasi çekişmelerden uzak duracağız. Kongremizde kesinlikle siyasi tartışma ve konuşma yapılmayacak. Şehitlerimiz ve partimizin Simav ilçe teşkilatı için önem ve değer taşıyan merhum Metin Karakuyu ile merhum Osman Karaarslan için dualar yapacağız. Kongremiz için aday olan iki arkadaşımıza da kısa birer konuşma fırsatı tanıyacağız. İYİ Parti Simav’ın kurucu başkanı Ahmet Küçüker’e, günümüz başkanı Zeki Erdinç’e ve yönetim kurulu üyelerine harcadıkları emekler için teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki, İYİ Parti’nin bu günlere gelmesinde herkesin, herkesimin emeği var. Bugün salonu dolduran Türkiye sevdalılarını görünce İYİ Parti için harcanan emeklerin zayi olmadığı görülmektedir. Bir kez daha tüm şehitlerimize rahmet diliyor, Türkiye’mizin başı sağ olsun diyorum” ifadesinde bulundu.
ŞEHİTLER, KARAKUYU VE KARAARSLAN İÇİN TOPLU DUA..
Daha sonra Simav Müftülüğü’nden emekli din görevlisi Eyüp Özbudak tarafından şehitler ve partinin Simav ilçe teşkilatının
merhum isimleri Karakuyu ve Karaarslan ruhuna Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak dua edildi.
ERDİNÇ, “CESUR YÜREKLİ İYİ’LER KAZANACAK”..
Duadan sonra başkan adaylarından Zeki Erdinç kürsüye davet edilerek konuşmasını gerçekleştirdi. Divan heyetini ve genel kurulu selamlayan Erdinç, “Heyecanlıyım. Elbette böyle günlerde iki kelimeyi bir araya getirmek de kolay değil. Bugün kongremize birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da pekiştirmek için bir araya geldik. Fakat unutulmamalıdır ki bu kongrenin kaybedeni hiç olmayacak. Kongremizde cesur yürekli iyiler ve partimiz kazanacak. Kongreler, birer bayrak yarışıdır, ben bu bayrağın nöbetini arkadaşlarımla birlikte tutmaya tekrar adayım. Dileğim ise bu kongre ile hem partimiz, hem Türkiye’miz kazansın. Bir başka dileğim ise içimizde fitne-fesat çıkmasına hep birlikte engel olalım, bölünmeyelim, bir olalım, birlik olalım” dedi.
KUŞGÖZ, “İYİ PARTİ, CESURLARIN PARTİSİDİR”..
Daha sonra İYİ Parti Simav İlçe yöneticilerinden olup, genel kurula başkan adayı olarak katılan Münevver Kuşgöz kürsüye davet edildi. Kuşgöz de divan başkanlığını ve kongreye katılanları selamladıktan sonra, duygu ve düşünceleri, hatta aday oluşuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Ben sözlerime şehitlerimizle başlamak istiyorum. Biliyorsunuz sayısını bilmediğimiz kadar çok fazla şehidimiz var. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Milletimizin başı sağ olsun.
İyi Parti, mutlaka hepimizin bildiği güzel bir parti oldu. Ama en önemlisi, İyi Parti cesurların partisiydi. İyi Parti, Türkiye sevdalılarının partisiydi. Biz de bu sevdamızın arkasından geldik. 25 Ekim 2017 tarihinde liderimiz Meral Akşener Hanımın çağrısıyla geldik. 30 Aralık 2017’de de ilçe başkanım Ahmet Tarık Küçüker’in davetiyle de Simav’da bu teşkilatı kurduk. 2 yıla yakın bir sürede kurucu üyeliğimin ardından, Kadın Kolları Başkanlığını yürüttüm. Hatta ve hatta diğer arkadaşlarımın yükünü de sırtıma aldım, gocunmadım. Bugün sizlerin karşısına kendi birikimimi aktarmak için geldim. Kardeşliği, sevgiyi, dostluğu da yanımda getirdim. Pek çoğunuz belki beni tanımıyorsunuz. Yaptığım işi bilmiyorsunuz. Yükümün ağırlığı altında ezilmeden sizin yanınıza geldim. Ama eşit şartlarda gelmedim, bunu bilmenizi istiyorum. Listelerin verilmemesi, bir aya yakın bir zaman sonra listenin elime geçmesi, telefon numaralarının olmaması; size ulaşmamı engelledi. Bundan dolayı bana kırgın olmayın. Siz bana hakkınızı helal edin, ben size ulaşamadım. Telefonları bende olan arkadaşlara anca ulaşabildim. Eşit şartlarda değildik elbette; keşke olabilseydik. Birlikte keşke tek bir liste halinde, tek bir adayın arkasında yürüyebilseydik. Ama öyle de olmadı. Son bir haftaya kadar, ben ortak bir aday altında bu kongrenin yapılmasını istedim. Çekilmeyi de istedim. Ama talep gelmedi. İkiye bölünmek hoş bir şey değil. İki tarafın gönlünün kırık olduğunu da biliyorum ben. İnşallah bundan sonra böyle şeyler yaşanmaz. İkilikten kuvvet asla doğmamıştır. Ne olur; bundan sonra da, bizden sonra da böyle şeyler yaşanmasın. Çünkü biz bu üyeleri, teker teker zor zamanlarda bulduk. Biz bir otel odasının altında, soğukta dona dona kurduk bu partiyi. Parti binamızı kiraladığımız zaman da, insanlar kapısına bile bakmaktan çekiniyorlardı. Bugün bakıyorum da epey bir yol kat etmişiz. Sizin gönlünüze girdiysek ne mutlu bize.
Biliyor musunuz, biz bu partiyi 30 Aralık’ta 2 kadın ve 10 erkek olarak kurduk. İnsanlar yanımıza yaklaşmadı bile korkularından. Ama bugün o korku bitti. Yolumuz açıldı, biz bundan eminiz ve bundan sonra da inşallah gülerek ilerleyeceğiz bu yolda. Çünkü İyi Parti bizim umut ettiğimiz bir parti. İyi Parti, sizin ve bizlerin gönlüne giren bir parti oldu. Dilerim bundan sonra da, kimse yolundan caymaz.
Ben sizi daha fazla tutmayacağım. Hakkınızı helal edin. Kırmak, üzmek adına burada değildim. Sadece beni tanıyın istedim. Ben Münevver Kuşgöz, yaşlı bakım işi yaparım. Kimsenin yapamayacağı işi yaparım. Yüküm ağır, yolum hep çetrefilliydi. Tek başıma kazandım, herkesle yedim. Hayatım boyunca da böyle yaşadım, böyle yaşayacağım. Sizler beni inşallah yakından tanıyacaksınız. Tanıdıkça da seveceksiniz, ben biliyorum. Çünkü dostluk benim işim, ben insana yatırım yaptım. Dilerim bundan sonra da, benden sonraki arkadaşlarım da aynı yolda yürürler. Çünkü kefenin cebi yok, kimse bir şey götürmüyor. Dost biriktirdim, çok da hoşnudum. Oylarınıza talip oldum, çünkü Simav’ı iyi yöneteceğimi düşündüm. İkilik yapmayacağımı biliyordum. Tekrar insanları kaynaştıracağımı biliyordum, güzellikleri ortaya çıkaracağımı da biliyordum. Kendime de güveniyordum, hepinize teşekkür ederim. Ne mutlu Türküm diyene.”
ERDİNÇ, BAŞKAN SEÇİLDİ..
İki başkan adayının konuşmalarını tamamlamasının ardından kongrede İlçe seçim Kurulu görevlilerinin gözetiminde iki ayrı başkan adayına ilişkin iki ayrı liste kapalı zarf usulü oylandı. Saat 17.00’de sona eren oy kullanma işlevinden sonra sandıklar açıldı. Sandıklardan 3 geçersiz oy yanı sıra Münevver Kuşgöz’e 65 oy ve Zeki Erdinç’e ise 131 oy çıktı. Bu sonuçla Zeki Erdinç, İYİ Parti Simav 2.Olağan kongrenin seçileni oldu.
İşte Zeki Erdinç’in 26 kişilik Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Himmet Bayram, Fatih Çağlar, Mehmet Emin Baş, Ramazan İlgün, Ebru ülkem, Hande Özyurt, Taner Akbal, Ali Karatekin, Mehmet Eraş, Mustafa Bakır, Adil Ülken, Necla Uluer, Mehmet Dündar Kamer, Mustafa Kemal Özcan, Veli Eyol, Ahmet Balta, Mehmet Altınbaş, Erdal Kahraman, Mehmet Olgun, Arslan Abdülkerimoğlu, Mehmet Demir, Cemal Demir, Mehmet Büyükyıldırım, Emrah Macit, İbrahim Yenilmez ve Halil Sarpaşar
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Mehmet Arıkaya, Metin Kahraman, Rahim Arslan, Mehmet Ali Alptekin, Remzi Yılmaz, Ufuk Arslan, Necdet Kıratlı, Halil Coşkun, Cengiz Saka, Turan Uçan, Ali Dağdelen, Kamil Gürbıyık
İYİ Parti Simav İl Kongre Delegeleri: Zeki Erdinç, Enes İpekten, Mehmet Eraş, Tayfun Öztürk, Kadriye Avseven, Veli Kıratlı, İsmet Kayacıklı, Esra Kulu, Kemal Baş, Mehmet Akdemir, Recep Kahraman, Mehmet Solmaz, Lütfi Ertaş, İzzet Yaşar Yurday, Bilol Ertaş, Hüseyin Öztürk, Metin Kahraman, Ali Önder Karakaya, Mehmet Demir, Sami Bayram, Mehmet Onar, Ali Dağdelen, Halil Mete, Ali Kurum, Cengiz Yaşa, Recep Akgüneş, İsmail Karahan, Ebru Ülken, Arzu Otay, Hüseyin Kaçar, Serkan Mete, Fatih Çağlar, Hande Özyurt, Şule Erden, Ahmet Kural, Necla Uluer, Şaban Örs, Adil Ülken, Gönül Akbal, İsmail Bozyiğit, İlhan Başer, Tahir Sezer, Hakkı Şenses, Bünyamin Aktan, Süleyman Karataş, Emrah Macit, Mehmet Altınbaş, Ramazan İlgün, Himmet Bayram, Rıza Özdemir, Barış Özyurt, Mehmet Olgun, Cemal Demir, Ali Karatekin, Ali Budak, Ramazan Madak, Remzi Yılmaz, Cengiz Saka, Halil Sarpaşar, Hüseyin Demirkaya, Mehmet Baştuğ, Taner Akbal, Canan Gülcü, Mehmet Erken, Bahar Madak, Hasan Madak, Mehmet Büyükyıldırım, Arslan Abdülkerimoğlu, Mehmet Dündar Kamer, Halil İbrahim Kazcıoğlu, Mehmet Ali Alptekin, Eyüp Çetinkaya, Mehmet Emin Baş, Mustafa Doğan Duran, İsmail Balta, Mehmet Arıkaya, İbrahim Yenilmez, Kamil Gürpınar, Sabit Şen, Necdet Kıratlı, Azmi İpeker, Mustafa Kurt, Ufuk Arslan, Mustafa Kemal Özcan, Murat Sönmez, Aydın Belice, Rahim Arslan ve Erol Koç. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle