İZ BIRAKTILAR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » İZ BIRAKTILAR
Paylaş
Tarih : 31 Ekim 2018 - 14:09

Cumhuriyetimizin ilanının 95.yıldönümüne ilişkin gerçekleştirilen kutlamalar Simav’da renkli görüntülerin oluşmasına neden olurken bazı fotoğraflar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını daha da unutulmaz yaptı.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’in ilçede göreve başlamasıyla birlikte Simav’ın Kıbrıs ve terör gazileri, şehit aileleri hak ettikleri değeri ve önemi kazanırken, Kaymakam Halim’in onları her platformda ön planda tutması takdirle karşılanmaya devam ediyor.
Simav’da eksikliği hissedilen ve Hasan Basri Çetin önderliğinde kurulan Simav Ertuğrul Gazi Yörükler Derneği ise Cumhuriyet Bayramı kutlamalarındaki resmigeçit töreninde yine alkışı hak eden sivil toplum kuruluşlarından birisi oldu. İlçenin önemli üretim ve istihdam tesislerinden birisi olan Kazcıoğlu Otomotiv’in amatör spora destek hedefli olarak kurduğu Kazcıoğlu Otomotiv Spor Kulübü sporcularının antrenörleriyle birlikte ellerinde toplarla yaptığı resmigeçit yürüyüşü de bayrama renk katan önemli anlardandı. Bazı meslek odalarının mesleklerini ön plana çıkaran resmigeçit anları halk tarafından alkışlanırken onların geçmiş bayramlara atıfta bulunması dikkat çekti.
Cumhuriyet Meydanı ilçede okul sayısının artması nedeniyle resmi bayram kutlamalarına dar gelmesi yine bu bayramda da ortaya çıktı. İlçenin yeni okulu Şeref Koleji, okul sayısını artırması yanı sıra ortaya koyduğu farkındalık ve ayrıcalıklarla ilk kez Simav halkı ve protokol ile buluştu.
Simav’da Ozan Müzik adıyla tanınan müzisyen Ali Karakaş’ın saz arkadaşları ile birlikte disiplinli bir şekilde yöresel oyunlara enstrümanlarıyla eşlik etmeleri, resmigeçit yürüyüşüne katılmaları, YouTube’de klipleri yayınlanan Ali Karakaş’ın farklı bir şekilde halkla buluşmasını sağladı.
Kamu kurum ve kuruluşları yanı sıra okullara da ziyaret turları düzenleyerek çevre, erozyon, israf konularında uyaran ve önerilerde bulunan TEMA Simav Gönüllü Sorumluluğu üyelerinin ellerindeki pankartlarla resmigeçit sırasında halka mesajlar vermesi anlamlı olduğu kadar değerliydi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ev sahipliği yapan Simav Cumhuriyet Lisesi bandosunun hatasız bir görev sergilemesi alkışları hak ederken, şehrimizin atıklarını 7/24 toplayan KÜKAB çalışanlarının ellerindeki dövizlerle çevre temizliği odaklı mesajları ise Cumhuriyet Bayramı törenlerine damga vurdu. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI
HİKMEM’DE LİSE DİPLOMASI FARK DERSLERİ İÇİN TELAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığınca 09.12.2016 tarihinden itibaren Mesleki Eğitim Merkezleri örgün ve zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla Mesleki

ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”
ŞEREF KOLEJİNİN KONUKLARI “PAZARLAR PROTOKOLÜ”

Simav’ın eğitim dünyasında her geçen yıl yıldızı parlayan Özel Şeref Koleji, başarıları kadar okulda uygulanan eğitim ve öğretim

RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI
RİSKLİ ÇALIŞMA ENERJİ KESİLMEDEN YAPILDI

Demirci- Simav ve Simav-Gediz elektrik enerji hatları uzman ekipler tarafından enerji kesilmeden başarıyla yapıldı. Konu hakkında açıklamada