KAHVALTILI YEREL BULUŞMA YERLEŞKEDE YAPILDI

Ana Sayfa » Resmi İlan » KAHVALTILI YEREL BULUŞMA YERLEŞKEDE YAPILDI
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2018 - 13:56

Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer’in birlikte gerçekleştirdiği yerel buluşmaların yeni durağı Simav Meslek Yüksek Okulu ve Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu oldu.
AK Parti Genel Merkezi’nin talimatları doğrultusunda Yerel Buluşmalar toplantılarını sürdüren Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve AK Parti İlçe Yönetimi, Dumlupınar Üniversitesinin İbrahim Naci Eren Yerleşkesinde Simav Meslek Yüksek Okulu ile Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunun birlikte düzenlediği kahvaltının konuğu oldu. Belediye Başkanı Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Av.Adil Biçer, Belediye Başkan Vekili Mehmet Uluer, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Av. Hicret Karaman Kaymak, AK Parti ilçe yöneticileri, her iki yüksek okulun yönetici, öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve yardımcı personellerinin hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, düzenledikleri kahvaltıya katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Belediye Başkanı Özkan’ın ve ilçe başkanı Biçer’in göreve seçildiklerinden itibaren MYO’nun yanında olduklarını, yaptıkları çalışmalara destek verdiklerini dile getiren Güntürkün, “Önceki yıllarda yapılan toplantılarda da dile getirdiğimiz gibi yüksek okullarımızın en önemli ihtiyacı modern bir yemekhane ve toplantı salonudur. Bunun yanında Simav’da sürekli olarak kalması istenen öğretim görevlileri için de yapılması düşünülen konutlarla ilgili olarak gerekli girişimlerin artık başlatılmasıdır” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Av.Biçer ise sözlerine 14 Ekim tarihinde yapılan ilçe kongresinde göreve getirilişlerinden günümüze dek fakülte ve yüksek okullar için gerçekleştirdikleri çalışmalardan söz etti. Simav’daki üniversite birimlerinin yaşadığı en büyük sorunun öğrenci azalması olduğuna dikkat çeken Biçer, fakülte, yüksek okullar, rektörlük bazında yapılan girişimler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hamza Dağ’ın destekleriyle YÖK’e yapılan başvuruların hayata geçmesiyle yüksek okullara ve fakülteye yeni bölümlerin kazandırıldığını, üniversite sınavlarının artık Simav’da da yapılabileceğini, Açık Öğretim Sınavları için ise girişimlerin devam ettiğini hatırlattı. İdari ve akademik kadrolara gerçekleştirilen çalışmalardaki katkılarından dolayı teşekkür eden, Belediye Başkanı Özkan’ın ise her konuda kendilerine verdiği destek ve gönül bağını sürdürdüğünü ifade eden Biçer, “Üniversite adayı öğrencilerin Simav’daki fakülte ve yüksek okulları tercih etmesi konusunda bizlerde çeşitli çalışmalar içindeyiz. Sizlerden isteğimiz bu konuda sizlerin de projelerle buna destek vermenizdir. Bu konuda internet ve sosyal medya ile yardımcı olabilirsiniz” diye konuştu.
Biçer daha sonra 70 milyon liraya mal olan yeni devlet hastanesinden, boşaltılan hastane binasından yararlanmak adına buraya açılacak ayakta fizik tedavi merkezinden, Pancar Şefliği ile Askerlik Şubesine ait bina ve arsaların Belediye tarafından değerlendirilmesinin planlandığından, üretim ve istihdam odaklı Sanayi Bölgesi oluşumundan ve termal turizm hedeflerinden söz ederek konuşmasını tamamladı.
Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu yöneticileri de yüksek okullara yeni açılacak bölümlerin yeni sınıf ve atölyelere olan ihtiyacı ortaya çıkaracağını belirti.
Kahvaltılı buluşmanın son konuşmacısı olan Belediye Başkanı Süleyman Özkan da üniversitelilerle yeni bir yerel buluşmada bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek sözlerine başladı. Toplantıda yerleşkedeki üniversite birimlerinin yeni bölümler nedeniyle yeni binalara ihtiyacı olmasının ortaya konmasının kendisini üzdüğünü kaydeden başkan Özkan, “Arkadaşlar, yerleşkemize bina yaparak üniversitemize destek verecek ikinci bir Dr. İbrahim Naci Eren yok artık. Yaptırdığı son eğitim bloğunun açılış töreninde sizlerin duvarlara astığı yeni eğitim gönüllüleri arayışınızı vurguladığınız dev afişleri hatırlayınız. Madem ki binaya ihtiyacınız vardı niçin boşaltılan Fen Lisesi binasına sahip çıkmadınız, ihtiyacımız yok dediniz. Ben Simav’da özel eğitim kurumlarının açılmasına karşı değilim ama yerleşkenin yakınında bulunan o bina kaybedilmemeliydi” dedi.
Yerleşkede ihtiyaç olan yemekhane ve en az 400 kişilik toplantı salonu için Simav Belediyesi olarak yapabileceklerini anlatan başkan Özkan, depremden sonra kanalizasyon ve su patlakları nedeniyle bozulan Yunus Emre Evleri ve Kanal Köprüsü arası yolun sıcak asfaltla kaplanacağı müjdesini verdi. Öğretim üyelerine yönelik konut yapımı için en büyük sorunun arsa olduğunu da sözlerine ekleyen Özkan, bu konuda belediye olarak arsa arayışlarına da başlayacağız ifadesinde bulundu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle