“KARDEŞ ŞEHİR” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » “KARDEŞ ŞEHİR” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK
Paylaş
Tarih : 08 Şubat 2018 - 12:19

Kalkınma Bakanlığı’nın düzenlediği toplantı ile gündeme gelen “kardeş şehir” projesi Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın ilave teklif maddesi ile getirdiği Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.
Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Avrupa Birliği Fonlarından hibe verilmesi ile ilgili Kalkınma Bakanlığı İzmir’de bir toplantı düzenledi. 130 bin avroluk her projeyi katkı verileceğini söylendi. Bunun bir şartı da Avrupa’dan bir ülkenin şehri ile eşleştirme yapılması. Biz Simav Belediyesi olarak Avrupa2nın bir şehri ile “kardeş şehir” projesi kapsamında kontak kuracağız. Bu kontaklarımız kabul edildiğinde Jeotermal ile ilgili proje yapılacak bu projenin çizimi karşılığı 130 bin avro verilecek. Ondan sonra da projenin yapımı karşılığında hibeler verilecek. Biz bu zamana kadar bir şey yapmadık. Nisan ayına kadar bir süre var. Belediye Meclisimiz kabul ederse İç işleri Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı da onaylarsa bu işlem gerçekleşecek. Arkadaşlarımız bir çalışma yaptı. İtalya’nın Ferrara ve Tuscany ile Macaristan’ın Peşte yakınındaki Szentlörine bölgelerinde jeotermal tesisleri tetkik edebilmek bakımında ilgili şehirlerle “Kardeş Şehir” münasebetini kurmamız hususunu Belediye Meclisine teklif ediyorum” dedi.
Belediye Meclisi oy birliği ile kardeş şehir projeni kabul etti. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı