KAYMAKAM HALİM PULLUCA VE HIDIRDİVAN’I ZİYARET ETTİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAYMAKAM HALİM PULLUCA VE HIDIRDİVAN’I ZİYARET ETTİ
Paylaş
Tarih : 04 Ekim 2017 - 12:52

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim 83 köyü 6 beldesi olan Simav’ın köy ve beldelerine yönelik inceleme gezilerini aralıksız sürdürüyor.
Son olarak Simav’a bağlı Pulluca ve Hıdırdivan köylerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Çetin Balamur ile birlikte ziyaret eden Kaymakam Halim, Pulluca köyünde halk toplantısı gerçekleştirdi. Köy girişinde, köy muhtarı Reşat Asmalıkaya ve köy halkınca karşılanan ilçe kaymakamı, öncellikle muhtaç 2 aileye ev ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarete, ilçe kaymakamının eşi Esin Halim, SYDV Müdürü Çetin Balamur ve vakıf personeli de eşlik etti.
Köy kahvesinde, vatandaşlarla bir araya gelen ilçe kaymakamı, burada halk toplantısı icra ederek halkın talep ve beklentisini yerinde tespit etti. Pulluca ziyaretini değerlendiren ilçe kaymakamı Halim, “Pulluca köyü öğrencilerimiz, taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezinde eğitim görüyor. Halk toplantısında; aile hekimliği, tarımsal ve hayvansal destek ödemeleri, hizmete açılacak yeni hastane, asayiş uygulamaları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı dağıtımı, yol aramaları ve kontrolleri, hayvanların küpelenmesi, sosyal yardımlar gibi birçok konuda bilgilendirme yaptım. Köye ait içme suyu şebekesi yenilenmesi gerekiyor. Çünkü mevcut şebeke ekonomik ömrünü tamamlamış. Ayrıca, sokak sağlıklaştırması için kilitli parke taşına ihtiyaç var. Bugüne kadar bu köye 5700 metrekare kilitli parke taşı temin ederek sokak sağlıklaştırması yaptık..
Bu köyde, birinci hedefimiz yetersiz olan içme suyunu yeterli hale getirmek. Alt yapı ve köy içi yollarla ilgili yatırımlar, muhtemel büyükşehir sürecinde birinci önceliğimizdir. Köyde yıllık 1500 ton kiraz ve 1100 ton vişne üretiliyor. 311 nüfuslu bu köyümüz için iyi bir miktar. Ayrıca, birçok köy yolunda olduğu gibi Pulluca köy yolunda iş makinelerimiz çalışıyor ve köy yolunu genişleterek güvenli hale getiriyoruz” dedi.
Aynı güzergahta bulunan Hıdırdivan köyünü de ziyaret eden, köy girişinde, köy muhtarı Tahsin Kocabaş ve köy halk tarafından karşılanan Kaymakam Halim, burada da öncellikle muhtaç 2 aileye ev ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyarete de ilçe kaymakamının eşi Esin Halim, SYDV müdürü Çetin Balamur ve vakıf personeli de eşlik etti.
Ziyaret sonrası köy kahvesinde, vatandaşlarla bir araya gelen ilçe kaymakamı Halim, burada halk toplantısı icra ederek Hıdırdivan köylülerinin talep ve beklentisini yerinde tespit etti. Hıdırdivan ziyaret programını değerlendiren ilçe kaymakamı Halim, “Hıdırdivan köyü öğrencilerimiz de taşımalı eğitim kapsamında ilçe merkezinde eğitim görüyor. Halk toplantısında; aile hekimliği, tarımsal ve hayvansal destek ödemeleri, hizmete açılacak yeni hastane, asayiş uygulamaları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı dağıtımı, yol aramaları ve kontrolleri, hayvanların küpelenmesi, sosyal yardımlar gibi birçok konuda bilgilendirme yaptım. Köye ait içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi 1970li yıllarda yapılmış olmasına karşın hala çalışır durumda. Bugüne kadar, bu köye 5008 metrekare kilitli parke taşı temin ederek sokak sağlıklaştırması yaptık. Bu köyde, köy içi geçişinde parke taşı ile kaplı yol bozuldu, bunu onaracağız. Ayrıca, atık su ile ilgili acil bir çalışma yapacağız. Bunları yerinde gördüm. Ayrıca, birçok köy yolunda olduğu gibi Hıdırdivan köy yolunda da iş makinelerimiz yol genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.
*Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya