KAYMAKAM HALİM’DEN SİMAV DEĞERLENDİRMESİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAYMAKAM HALİM’DEN SİMAV DEĞERLENDİRMESİ
Paylaş
Tarih : 11 Şubat 2021 - 12:13

Simav’da 28 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Simav Kaymakamı olarak görevini sürdüren, ilçede kesintisiz olarak en uzun süre görev yapan kaymakam olarak tarihe geçen Kaymakam Türker Çağatay Halim, gazetemize ziyarette bulunarak bazı ilçe meseleleri hakkında görüşlerini belirtti.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav’ın Sesi Gazetesine yaptığı ziyarette sözlerine Sındırgı-Simav karayolunda yaşanan ve Damrık Ailesinden 3 kişinin ölümü, bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasına dikkat çekerek başladı. Söz konusu yolun mevsim itibariyle domuz ve bazı yaban hayvanlarının karayoluna çıkabileceği yollardan olduğu uyarısında bulundu.

Sürücülerin ve her araçta yolcu olarak bulunanların mutlaka can güvenliği için emniyet kemeri takma zorunluluğunu hatırlatarak yapılan denetimlerde en çok şehir içinde emniyet kemeri ihlallerinin olduğunu hatırlatan kaymakam Halim, “Simav’ın çözümlenmesi gereken önemli bazı sorunları var.

Yaklaşık son 1 yıl içinde küresel salgınla mücadelemiz ilçe olarak devam ederken karayolu konusunda bir takım ihtiyaçlarımız var. Örneğin Otogar kavşağından Yeşilova Mahallesine kadar devam eden yol bölümü mutlaka bölünmüş yol olmalı. Yine aynı şekilde Emniyet Müdürlüğü önünden Beyceköy kavşağına kadar ayrıca Yeşilköy kavşağından da Kazcıoğlu Petrol bölümüne kadar da bölünmüş yol yapılmalı” dedi.

Simav’da çoğunluk olarak yayaların üstgeçit kullanma alışkanlığı olmadığını, şehrin 101 Evler ve Panayır alanı girişinde olmak üzere 2 tane üst geçidi bulunduğunu hatırlatan kaymakam Halim, “Bu 2 üstgeçitten özellikle 101 Evler bölümünde olanı konum açısından gerçekten tehlikeli. Vatandaşlarımızın pek kullanmadığı bu üst geçidin ayakları ise yaya kaldırımını kapattığı gibi 101 Evler bölümünden Beyce istikametine gidecek olan sürücülerin İlçe Jandarma yönünden gelen araçları görmesine engel olduğu, sürücüler için görüş açısı sorunu oluşturduğu bilinmektedir” şeklinde konuştu.

Simav’ın 19 Mayıs 2011 tarihinde yaşadığı depremin izlerinin günümüzde de görüldüğünü, Simav merkez, Naşa, Çitgöl ve Beyce ile Kalkan’da toplam 153 binanın depreme dayanıklılığının olmadığını, yıkılması gerektiğine dikkat çeken kaymakam Halim, “Bilindiği gibi yurdumuz gündeminde yaşanan ve devam eden depremler sürekli olarak konuşuluyor. Her yaşanan depremin ardından ülkemizin deprem uzmanları uyarılarda bulunuyor. Simav da uyarılan ve önemli deprem kırıkları olan bir bölge. Kaldı ki 2011 yılında yaşadığı deprem bunun en taze kanıtı. Onun için yaşanan depremden bu tespit edilen ve yana yıkılması gereken binalar mutlaka yıkılmalı, şehrin yeni yerleşim planları olası depremler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmeli” dedi.

Sözlerinin sonunda tüm yurtta olduğu gibi Simav’da da son 11 aydır pandemi koşullarının devam ettiğine değinen kaymakam Halim, “Geçen 11 ay içinde Simav merkez, belde ve köylerimizde 4 bin 500 dolayında koronavirüsle ilgili vakaya müdahale edildi. Özellikle Kuşu, Çitgöl ve Naşa beldelerinde sıkı tedbirler alındı. Bugün için 50 civarında kontrol altına alınan vaka var. Denetimlerimiz İçişleri Bakanlığımızın talimat ve genelgeleri doğrultusunda İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının İlçe Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığımızın organizasyonlarıyla devam ediyor. Hafta içi akşam ve gece kısıtlamaları yanı sıra hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarında birtakım ihlaller de olmuyor değil. Bunlarla ilgili olarak genelgeler kapsamında gereken yapılmaktadır. İlçe kaymakamı olarak halkımızdan beklentilerimiz; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması yanı sıra ev oturmalarından, taziye ziyaretlerinden kaçınılmasıdır” ifadesinde bulundu. *Haber: Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek

CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI
CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI

Simav’a atanan Cumhuriyet Savcısı Bilal Karakaya, görevine başladı. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları kurası ile Simav’a