KAYMAKAM HALİM’DEN ZİYARET TURU

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAYMAKAM HALİM’DEN ZİYARET TURU
Paylaş
Tarih : 22 Aralık 2020 - 11:49

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim beraberinde ilçe jandarma komutanı yarbay Mustafa Matar ve ilçe emniyet müdürü Onur Altındağ ile Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Alaattin Kaçal’ı ziyaret etti.

Ziyareti değerlendiren ilçe kaymakamı Halim şunları söyledi: ” Pandemi koşullarında gecikmeli bir ziyaret gerçekleştirdik. Simav Meslek Yüksek Okulu, ilçemizin toplumsal yaşamında lokomotif kurumların başında geliyor. Sayın KAÇAL okulumuzun eğitim niteliğini daha da yukarıya çıkaracak. Bu birikime sahiptir. Kendisi Dumlupınar Üniversitesi Simav Yerleşkesinden mezun. Mezun olduğu okula yönetici oldu. İki açıdan kazançlıyız. Hem okulu iyi tanıyan bir yönetici hem de kendi bünyesinden yönetici çıkardığına göre ilçemizde üniversite kültürü oluşmuş artık”.

Daha sonra Muradınlar mahallesindeki aile hekimliği birimi ve ilçe sosyal hizmet merkezi müdürlüğü ziyaret edildi.

İlçe kaymakamı Halim, ” ilçe merkezinde en son kurulan aile hekimliği birimi, Muradınlar mahallesindeki bu birimdir. Simav Belediyesi bu binayı inşa ederek birimin açılışına vesile oldu. Burada işleyen bir aile hekimliği birimi var.

İlçe sosyal hizmet merkezimiz yeni yılda yeni yerinde hizmet verecek. Hükümet konağının bünyesine taşıyoruz. Diğer birimlerle daha hızlı iletişim kuracak” dedi.

Son olarak ilçe halk kütüphanesi ziyaret edildi. ” Kütüphanemiz çok yetersiz bir binada uzun yıllar hizmet verdi. Simav da göreve başladığım günden bugüne kamu kurumlarının hizmet kalitesini, bina niteliğini artırmak için uğraşıyorum. İlgili tüm kurumlardan da gerekli desteği gördüm. Bunu yaparken cari giderleri de azaltıyoruz. Askerlik Şubesini hükümet konağına taşıdık. Simav Belediyesine ve Simavlılara çok değerli bir alan kazandırdık.

Ticaret lisesi başka bir lise bünyesine taşındı. Binayı yıktık ve alan üzerinde Simav Belediyesi değerli bir proje hazırlıyor. İlçe sağlık müdürlüğü, ağız ve diş sağlığı birimi, dispanser aynı kamu binasına taşındı. İlçe sosyal hizmet merkezi hükümet konağına taşınıyor. Öğrenci azlığı nedeniyle bir ilkokulu kapattık ve aynı binada çok yararlı hizmetler sunan ağır engelliler okulu açılışını yaparak ilçemize kazandırdık.

Şimdi de ilçe halk kütüphanesi yeni bir binaya taşındı. Yakında iç düzenini tamamlayıp hizmet vermek için açılacak. Simav Belediyesi hiç tereddüt etmeksizin yeni yapılan kültür merkezinin bir katını kütüphaneye tahsis etti.

Kütüphanenin eski binası ise yapımı planlanan yeni adliye binası için yıkılacak. Belediye Başkanımız bu konuda yoğun ve isabetli bir çalışma yürütüyor. Simav’ın geleceği doğru bir yolda planlanıyor” diyen ilçe kaymakamı Halim, sırada vergi dairesi müdürlüğünün olduğunu belirtti. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON
JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON

Simav’da esrar kullanmak ve tarihi eser kaçaklığı yapmak sucundan iki kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Simav İlçe Jandarma

BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”
BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”

Belediye Başkanı Adil Biçer, düzenli olarak gerçekleştirdiği vatandaş ve esnaf ziyaretlerinden birisini daha geride bıraktı. Çalışma

KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ
KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ

Eğitim ve öğretim döneminin ilk 3 haftası Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda geride kalırken, YÖK’e bağlı eğitim