KAYMAKAM HALİM’E REKTÖR KAVUNCU ZİYARETİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAYMAKAM HALİM’E REKTÖR KAVUNCU ZİYARETİ
Paylaş
Tarih : 29 Eylül 2018 - 10:32

24.25 ve 26.dönem AK Parti Kütahya Milletvekili olarak hizmet veren, son olarak TBMM’de Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı yapan, Simav’a da birçok hizmetlerde bulunan yeni kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu bir dizi ziyaret ve incelemeler yapmak için Simav’a geldi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M.Cem Algın ve Genel Sekreter Kutlu Önal ile birlikte Simav Belediyesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öncesinde Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim’i makamında ziyaret eden Rektör Kavuncu, Simav’a bu kez Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü olarak geldiğini belirtti.
Ziyaretinde; Simav Kaymakamlığının ilçenin anasınıflardan üniversite birimlerine varıncaya kadar eğitim ve öğretime desteğini çok iyi bildiğini belirterek konuşmasına başlayan Kavuncu, “Simav’ın üniversite dünyasında köklü yatırım ve hizmetlere imza atan kurum ve kuruluşlar kadar hayırsever vatandaşları var. Bunlardan birisi de elbette Dr.İbrahim Naci Eren’dir. Kendisini hayırla, şükranla yad ediyorum” dedi.
Mayıs 2018 içinde kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak üniversitenin bünyesinde Tıp fakültesi, Diş hekimliği fakültesi, ve Sağlık bilimleri fakültesi ile Kütahya, Simav ve Gediz’de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları bulunduğunu hatırlatan Kavuncu, Simav’daki birimlerinde ise Tıbbı Hizmetler ve Teknikleri Bölümü ile Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü olduğuna dikkat çekti. Her üniversite-nin özündeki özelliğiyle öne çıktığını, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversite-sinin de bu açıdan Kütahya ve ilçe-lerine artılar kazandıracak,
termal turizm alanında sağlık turizmine katkı sağlayacak özellikler taşıdığını kaydeden Rektör Kavuncu, Milletvekili ve TBMM’de Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı döneminde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulması için programlar yaptığını, il merkezi ve ilçelerinde bu üniversiteye bağlı eğitim birimlerinin yararlanacağı sağlık tesislerinin oluşumuna hız verdiklerini söyleyerek boşaltılan Simav Devlet Hastanesinin Diyaliz servisi bölümünün bunun için Ayakta Fizik Tedavi Merkezi olarak planlandığını açıkladı.
Kavuncu, söz konusu binanın Simav Belediyesi tarafından restorasyonunun yapıldığını kaydederek, “Bugün modern bir hale getirilen binada da incelemede bulunacağım. Bu bina ve ön tarafındaki boşaltılan bölüm bir fizik tedavi hastanesi gibi bölgeye hizmet verecek. Bu birimle ilgili olarak sadece malzeme ve cihaz alımları kaldı. Bunun için yapılan bir ihale dövizdeki belirsizlikler nedeniyle ertelendi. Ama en kısa zamanda gerçekleştirilecek. Söz konusu binada tadilat çalışmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Sayın Süleyman Özkan’a teşekkür ederim” dedi.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak öncelikleri bulunduğuna da dikkat çeken Kavuncu, “Önceliğimiz üniversitemiz ve birimlerinin ihtiyacı olan ve kadrosu açık 300 akademik personelle anlaşma yapmak, bu kadroları üniversite birimlerimize kazandırmaktır. Simav’da az da olsa kalifiyeli ekibimiz var ama onları artırmak zorundayız. Bunun için akademik unvanları olan isimlerle sürekli görüşme halindeyim. Ayrıca Kütahya ve ilçelerinin termal zenginliğini termal sağlık zenginliği haline getirerek Kütahya, Simav ve Gediz’deki birimlerimizi fiziksel yapılandırmalarla zaman içinde zenginleştirmeyi planlıyorum” diye konuştu.
Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, milletvekilliğinden sonra Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine rektör olarak atanan Prof. Dr. Kavuncu’yu kutladığını ifade etti.
Kütahya ve önemli ilçelerinin termal turizm potansiyeli bulunduğunu, yapılacak her türlü çalışma ve yatırımda Simav’ın da payına düşeni alacağına inandığını ifade eden Kaymakam Halim, Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda geçen yıl derslere girdiğini hatırlatarak günümüzde insanların mutlaka bilgiye ulaşabilmelerinin kısa yollarını öğrenmeye ihtiyacı olduğunu belirtti. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesiyle birlikte Kütahya’nın iki üniversiteye sahip olduğunu, daha önce Kütahya Dumlupınar Üniversitesine, şimdi ise Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı sağlık birimlerinin DPÜ kampuslarında mı yoksa ayrı kampuslarda mı yollarına devam ederler sorusuna ise iki üniversitenin rektörlerinin karar vermesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Halim, “Bizlere düşen, rektörlerimizin alacağı kararların hayata geçmesine katkı sağlamaktır. Bu konuda çözüm bulunacağına inanıyorum. Unutmayınız ki, Simav; gelecek 30 yıla hitap edecek kamu hizmet binalarıyla eğitim binalarına sahiptir” dedi.
Ziyaret, günün anısına fotoğraf çekimiyle son buldu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle