KAZCIOĞLU OTOMOTİV VOLEYBOL TAKIMI “TÜRKİYE FİNALLERİNDE”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KAZCIOĞLU OTOMOTİV VOLEYBOL TAKIMI “TÜRKİYE FİNALLERİNDE”
Paylaş
Tarih : 31 Mayıs 2017 - 13:48

Amatör sporun özel sektör tarafından desteklendiğinde başarının kaçınılmaz olduğu gerçeği Simav’da gerçekleşti. Amatör sporun uzun yıllar sadece amatör futbol olarak yürütüldüğü, maddi destek yetersizliği nedeniyle Eynalspor başta olmak üzere birçok spor kulübünün yok olup gittiği Simav’da Kazcıoğlu Otomotiv’in amatör spor dünyasına Kazcıoğlu Otomotiv Spor kulübü olarak girerek bir çok spor dalında başarıdan başarıya koşması kulüp kadar Simav’ın tanıtımına da önemli katkılar sağladı.
Voleybol, atletizm, basketbol ve jimnastik dallarında faaliyet gösteren Kazcıoğlu Otomotiv Spor Kulübü şimdi de yeni bir başarıya imza attı. Yıldız Erkekler Türkiye Voleybol Şampiyonluğu yolunda Yıldız Erkekler Kütahya Şampiyonu olarak Türkiye Şampi-yonasına ilk adımı atan Kazcıoğlu Otomotiv Yıldız Erkekler Voleybol Takımı, Bursa’da yapılan bölge gurup şampiyonasında da ikincilik elde etti. En iyi ikincilik puanıyla Yıldız Erkekler Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan voleybol takımı, Türkiye’nin ünlü profesyonel takımlarının yer aldığı 32 takımlı final maçlarında mücadele edecek.
Yapılacak maçlarla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kazcıoğlu Otomotiv Spor Kulübü Voleybol Antrenörü Çetin Aysu, puan usulü yapılacak maçların 1 Haziran günü (bugün) fikstür çekimiyle başlayacağını ve maçların 8 gün devam edeceğine dikkat çekerek, “Hedefimiz Simav ve Kütahya’yı en iyi şekilde temsil etmek, adını duyurmaktır” dedi.
Kazcıoğlu Otomotiv Spor Kulübü Onursal Başkanı Şeref Kazcıoğlu ise, Türkiye’de destek görmesi gereken en önemli sporun amatör spor olduğunu belirterek takımının Bursa finallerine ilişkin görüşlerini açıkladı. Kendilerini ve Simav’ı tanıtma adına çıktıkları yolda önce Kütahya Şampiyonluğunu sonra Bursa Bölge İkinciliğini elde ettiklerini belirten Kazcıoğlu, “Bizim için önceliğimiz Simav’ın tanıtımı oldu. Her biri gerçek bir amatör olan sporcularımızın antrenörlerimiz Çetin Aysu ve Özgür Uslu ile başarıdan başarıya koşmaları bizleri sevindirdiği kadar Simav’ın ve Kütahya’nın adını duyurmak adına önem taşıyordu. Şimdi zorlu bir virajdayız. Bursa’da yeni başarılara imza atmanın yanında Simav’ın ve Kütahya’nın adını duyurmanın da onurunu taşıyacağız” dedi.
Amatör sporun özel sektör tarafından destek görmesinin her zaman sözünü ettiği ve haykırdığı bir durum olduğunu da hatırlatan Kazcıoğlu, “Ben devletimizin amatör spora yılda bir kez yapmaya çalıştığı forma ve malzeme desteğini kesinlikle yeterli görmüyorum. Devlet desteğini artırmalı ki spor yapanlar çoğaldığı gibi ülkemizin gençleri kötü alışkanlıklardan ve ortamlardan uzak durabilmeli. Simav’da sadece Kazcıoğlu Otomotiv değil diğer özel sektör kuruluşları da amatör sporun en az bir dalına destek olmalı” diyerek sözlerini tamamladı.
Kazcıoğlu Otomotiv Voleybol Takımının mücadele edeceği takımlar arasında yer alan bazı önemli spor kulüpleri şunlar; İnegöl Belediyesi, İstanbul BBSK, Beşiktaş, Es Spor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Altınyurt, Halkbank, ZiraatBank, TVF Spor Lisesi, Maliye Piyango, Tofaş Spor, Arkas Spor, Pema Koloji, Kızılcabölük Spor, Kıbrıs Gücü.. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı