KİRA İHALELERİ BAŞLADI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KİRA İHALELERİ BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 19 Kasım 2019 - 11:39

Simav Belediyesi; sahibi olduğu belediyeye ait mülkleri 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre Açık İhale Usulü ile ihale etmeye başladı.
Belediye Başkanlığı, daha önce Başkanlık Makamı Encümen Odasında yapacağını duyurduğu ihaleyi, daha geniş, daha şeffaf ve güvenlikli bir ortamda yapma isteği ile Simav Belediye Yeni Düğün Salonunda yapacağını katılımcılara tebliğ ederek dün ilk ihaleyi geride bıraktı. Belediye Başkanı Av. Adil Biçer’in İhale Komisyon Başkanı olarak katıldığı ihalede Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, Belediye Encümeni ve meclis üyesi Mehmet Yücel, Belediye Mali Hizmetler Müdürü Halit Ulusoy ve Belediye Yazı İşleri Müdürü Ahmet Balbulmuş komisyon üyesi olarak katılırken birinci gün ihalesine katılacak esnaflar ihale saatini dikkate alarak ihaleye iştirak ettiler. Simav Ayakkabıcılar Odası Başkanı Abdullah Akpınar ve Kahveciler Odası Başkanı Ramazan Işık ihaleyi takip eden esnaf odaları başkanı olarak göze çarptı.
Simav Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin geniş güvenlik önlemleri aldığı, ihale sırasında Belediye zabıtasının da ortam düzenini sağladığı ihale öncesinde başkan Biçer katılımcılara bazı açıklamalarda bulun-du. 3 gün devam edecek ihalelerin hayırlı olması temennisinde bulunan başkan Biçer, “Başlattığımız bir ihale sürecinin sonuna gelerek bugünden itibaren Çarşamba hariç Perşembe ve Cuma günleri toplam 119 işye-rinin kiraya verilmesini tamamlayacağız. Gö-reve gelirken Simav halkını ve esnaflarını dü-şünerek onların menfaati olan işlere imza ata-rak hizmet vereceğimizi açıklamıştık.
Bugün bu sözümüzü bir kez daha yerine getireceğiz. Bunu yaparken belediye mülklerinden menfaat sağlamak isteyenlere de asla müsaade etmeyeceğiz. Bununla ilgili küçük bir olumsuzluk dün (Pazartesi) yaşandı. Simav Polisimiz de olaya anında müdahale etti. Bugün ihalemizde de gerekli güvenlik tedbirlerini aldılar. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra Belediye Mali Hizmetler Müdürü Halit Ulusoy yapılacak ihalelerin şekli, içeriği ve uygulanmasıyla ilgili olarak katılımcılara bilgi aktardı. Verilen son tekliflerin yatırılan teminatlara uygun olması gerektiğini ve artırımların 50 TL’lerle artırılacağını hatırlattı.
Ulusoy’un açıklamalarının ardından İhale Komisyonu Başkanı Biçer, Fatih Mahallesi Kayacan Blokları Zemin No. 5’den başlayarak ihaleye start verdi. Aylık muhammen bedeli 950 TL olan bu işyerinin kira ihalesine 4 esnaf katılırken artırılan teklifleri yüksek bulan başkan Biçer uyarıda bulundu. Biçer, “Aranızda zıtlaşmaya girmeyin. Belediye olarak bizim derdimiz çok para kazanmak değil mevzuatı yerine getirmektir. Birbirinizi ezmeyin. Kazanamayacağınız, sizi ekonomik anlamda güç durumda bırakacak artırımlarda bulunmayın. Şunu da hatırlatmakta yarar görüyorum, bilindiği gibi şartnamede de yer almakta; belediyeye borcu olanlar bu ihaleye katılamıyor. Bu nedenle ihaleler gerçekleştikten sonra iş yerlerini çalıştıran esnaflarımızı sıkı bir takibe alarak denetim yapacağız. Bu şarta uymayanlara ise gerekli kanuni yaptırımları uygulayacağız” dedi.
Başkan Biçer’in açıklamalarının ardından ihaleye devam edildi. İlk gün ihalelerinde Kayacan Blokları ile Belediye İş Hanındaki toplam 52 işyerinin kira ihalesi gerçekleşirken yarın (21 Kasım 2019 Perşembe) Sebze Pazarında bulunan kimisi tek, kimisi ikili, kimisi üçlü kimisi de dörtlü toplam 37 işyerinin kira ihalesi Yeni Düğün Salonunda sabah saat 09.00-12.00 arasında gerçekleştirilecek. Kira ihaleleri 22 Kasım Cuma günü Otogar, Eynal, Leylekkürü ve belediyeye ait bazı adreslerdeki mülklerin saat 09.00-11.25 arasında yine Belediye Yeni Düğün Salonunda kira ihalesiyle son bulacak. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle