KİYD İSTANBUL’UN YENİ BAŞKANI HEMŞERİMİZ ÖMER SÜLÜN

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KİYD İSTANBUL’UN YENİ BAŞKANI HEMŞERİMİZ ÖMER SÜLÜN
Paylaş
Tarih : 10 Mart 2018 - 10:37

Sadece Kütahya il merkezine değil Kütahya’nın ilçelerinden olup da Türkiye’nin mega kenti İstanbul’da üniversite eğitimini sürdüren Kütahyalı öğrencilere burs imkanı sunmasıyla kamu oyunda takdirle karşılanan Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi’ne Simav’ın unutulmaz değerlerinden spor adamı-muhtarı-terzisi merhum İsmail Sülün’ün oğlu hemşerimiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Ömer Sülün başkan oldu.
Kısa adı KİYD olan Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinin 50. Olağan kongresinde tek aday olarak arkadaşlarıyla birlikte yönetime talip olan Ömer Sülün, genel kurula katılan tüm üyelerin oylarını alarak KİYD İstanbul Şubesinin 50. Dönem şube başkanı oldu.
Bağlı bulunduğumuz Kütahya ilinde dernek genel merkezi ve merkez şubesi olan KİYD, bilindiği gibi Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir ve Manisa’da şubeleri bulunmakta ve durumları uygun görülen, şartlara uyan Kütahya kökenli üniversite öğrencilerine eğitimlerini başarıyla sürdürdükleri sürece imkânlar ölçüsünde eğitim bursu vermektedir. İşte bu şubelerin en önemlilerinden birisi olan KİYD’nin İstanbul biriminin Aksaray Vatan Caddesinde olan şubesine yönetim kurulu başkanı seçilen hemşerimiz Ömer Sülün ile Simav’ın Sesi Gazetesi olarak telefonda görüşerek başarı dileğinde bulunduk.
Kendisinin de zor şartlar altında yüksek öğrenimi yaptığını, bir sürecin ardından atamasının gerçekleşmesiyle bir eğitimci olarak Türkiye’nin geleceği olan gençlere beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak hizmet verdiğini hatırlatan Sülün, “Kütahya merkez ve tüm ilçelerinde benim gibi yüzlerce dar gelirli üniversite öğrencisi olduğunu biliyoruz. 1951 yılında bu derneği kuran ve eğitim bursu sunan büyüklerimizin çizdiği yolda, günün şartları gereği belirlenen burs şartnamesine uyan hemşeri öğrencilerimize bütçemiz ve şartlarımıza bağlı olarak burs vermeyi sürdürüyor, Kütahya merkezimiz başta olmak üzere Ankara, Antalya, İzmir ve Manisa illerimizdeki şubelerimizle birlikte Türkiye’nin geleceğine damga vuracak hemşerilerimizin yetişmesine katkı sağlıyoruz” dedi.
İstanbul’un en fazla üniversitesi olan bir kent olduğunu işaret ederek İstanbul’un aynı zamanda Kütahya kökenli
üniversite öğrencilerinin yoğun bulunduğu bir kent olduğunu da hatırlatan Sülün, “Bilindiği gibi İstanbul’a aş ve iş için yerleşmiş binlerce Kütahyalı hemşerimiz ve bunların üniversitelerde eğitim gören çocukları var. Dernek olarak bu kitleden gelen burs başvuruları da bizim için önemli. Ama bir gerçek var ki, Ömer Sülün olarak benim, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyesi tüm arkadaşlarımın hedefi, derneğimizi geçmişten geleceğe taşıyan önceki tüm yöneticilerimizin çizdiği yolda, derneğimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen duyarlı hemşerilerimizin beklentilerinin ışığında yolumuza devam etmektir. Bu yolculuğumuzda en büyük gücümüz ise KİYD’nin kuruluş amacını yüreğinde hissedenler olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.
Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesi 50. Dönem Yönetim Kurulu şu üyelerden oluşuyor: Ömer SÜLÜN (Başkan), Erkan CANDAN (Başkan Vekili), Cengiz GÜMÜŞKAR, Büşra Meltem UYSAL, Ömercan ATAK, Fatmanur KAHRAMAN, Cengizhan DAĞLI, Osman Emrah YALÇINDAĞ, Harun KALKAN.
Denetleme Kurulu Üyeleri: Halit CEYLAN, Azmi ŞAMLIOĞLU, Dursun PARLAK. Haysiyet Kurulu Üyeleri: Kadir ADLIM, Cevdet DAYIOĞLU, Ahmet ÖZAĞARI *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON
JANDARMADAN BAŞARILI OPERASYON

Simav’da esrar kullanmak ve tarihi eser kaçaklığı yapmak sucundan iki kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Simav İlçe Jandarma

BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”
BİÇER; “KONUŞAN SİMAV, ÖZLEMİMDİ”

Belediye Başkanı Adil Biçer, düzenli olarak gerçekleştirdiği vatandaş ve esnaf ziyaretlerinden birisini daha geride bıraktı. Çalışma

KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ
KYK YURDUNDA KAYIT HAREKETLİLİĞİ

Eğitim ve öğretim döneminin ilk 3 haftası Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda geride kalırken, YÖK’e bağlı eğitim