KORONA GÜNLERİMİZ 252

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » KORONA GÜNLERİMİZ 252
Paylaş
Tarih : 20 Haziran 2021 - 17:28

”SİMAV’A TOBB’DAN ‘OKUL’ SÖZÜ”

Bugün Korona Günlerimiz başlığı altında salgınla ilgili günlük vaka sayıları kadar aşı vurulmasında da yükselen rakamlar inanın beni de sevindirdi.

Ama şu karabulutlu, kırk ikindili, mevsim normallerinin altında yaşanan hava sıcaklıkları ve monoton bir hayat akışına rağmen son ayların en güzel gününü yaşadığımı söyleyebilirim.

Kendi adıma değil SİMAV ADINA..

***

Toplumda her kurumun, kuruluşun hatta kişilerin karşılıklı ilişkisi düzeyli ve samimi olduğu sürece derler ki; her iki taraf da kazanan taraftır.

Bugün bunu yaşayarak öğrendim.

Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref Kazcıoğlu’nun da zaman zaman belirttiği gibi şehirlerin resmi protokol listesinde resmi kurumlardan başlayıp en küçük sivil toplum kuruluşuna varıncaya kadar protokolde sıraları vardır.

Resmi kutlamalarda bu listenin önemi açıkça ortaya çıkarken, günümüz resmi bayramlarında Simav’a göre Kaymakamlık ve Belediye liste başıdır, önceden ikinci sırada olan ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’ ise yerini belediyeye yani yerel yönetimine bırakmıştır.

Ne yazık ki bu bir genelgenin uygulanmasıdır.

Sonuç olarak demem şudur ki, kurumların karşılıklı diyalogları, iletişimleri ve birbirlerine karşı dürüstlüğü, kurumlara kazandırdığı kadar bu sağlıklı diyalogdan halkın da, şehrin de kazanmasına yol açar.

Bugün Simav’ın protokol listesinde STSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu’nun da zaman zaman açıkladığı gibi STSO bir dizi resmi kurumların ardından ‘Meslek Kuruluşları’ arasında yer almaktadır. Bir başka deyişle STSO 70.sıradadır

***

Şimdi gelelim asıl konuya..

Bugün Simav protokolünün 70.sırasında yer alan STSO, Simav’a modern bir lise binasının yapımı için Türkiye’nin önemli bir gücü olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan söz aldı.

Hem de yaklaşık 14 yıldır STSO başkanı olarak Simav iş dünyası adına görev yapıp kurduğu özel, samimi ve dürüst ilişkilerle TOBB’de Mesleki Eğitim Kuruluna seçilinceye kadar hep memleket adına mücadele eden Şeref Kazcıoğlu, STSO başkanı olarak bana göre “Kör istedi bir göz, Allah verdi iki göz” deyiminde olduğu gibi Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için ilçeye istediği çok amaçlı salon talebi TOBB başkanından Simav’a bir lise yapımı olarak cevap buldu.

Bu sıradan bir konu, olay değil değerli okurlarım.

19 Mayıs 2011 tarihinde yaşadığımız depreme kadar hastanesini ve okullarını kendisi yapan bir ilçede ikili ilişkilerin samimiyetiyle ilk kez farklı bir kurum Simav’a okul yapacak!

Hem de parası Simav’ın cebinden değil TOBB’un kasasından çıkacak.

Bu büyük müjdeyi duyan ve kayıtlara geçen birisi olarak Sayın TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ilçemiz adına teşekkür ederken, bu güzelliğin yaşanmasına en büyük etken olan Sayın STSO Başkanı, Simav’ın yatırımcı ve girişimci iş insanı Şeref Kazcıoğlu’nu yürekten kutluyorum.

***

Demek ki memleket meselesinde samimi olmak, kurumlar arası diyalogları sağlam temeller üzerine kurmak, insanlara, kurum yöneticilerine farklı gözlerle bakıp, yüzüne başka, görmediğinde de başka konuşmamak gerekiyormuş.

Eğitim alanımızda birçok ilklere ve oluşumlara imza atan Sayın STSO başkanı ve iş insanı Şeref Kazcıoğlu’nu yürekten kutluyor, Simav’ımız için kazandırdıkları ve daha kazandıracakları adına teşekkürlerimi sunuyorum

“Teşekkürler ŞEREF USTA”..

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 272

”BİR YANDA ATEŞ, BİR YANDA KORONA” Ülkemizin “Ateş”i de, Koronavirüs vaka sayıları da yükseldikçe yükseliyor.Normal bir şey kalmadı

KORONA GÜNLERİMİZ 271

”ÜLKEMİN FIRILDAK GÜNDEMİ” Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar oynak, değişken, fırıldak bir gündem asla yaşanmıyordur. Koronavirüsle

KORONA GÜNLERİMİZ 270

”GÖÇMENLER!” Dünya ülkeleri gibi Koronavirüsle mücadelesini sürdüren ülkemizin derdi sadece COVID-19 değil. Dertlerimizin içinde mülteciler