KORONA GÜNLERİMİZ 257

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » KORONA GÜNLERİMİZ 257
Paylaş
Tarih : 05 Temmuz 2021 - 14:53

“DR. BEHÇET UZ ÇOCUK HASTANESİ”

1 Temmuz’da kademeli normalleşmeye geçilmesinden bir gün önce sağlık kontrollerim nedeniyle yılın en sıcak gününde Türkiye’nin en sıcak ili İzmir’e gitmenin dayanılmaz zorluğunu yaşadığımı söyleyerek bugünkü satırlarıma başlıyorum.
Her insanın zaman zaman sağlıklı da olsa mutlaka sağlık kontrolünden geçmesi gerektiğine dikkat çekerek en azından “dişiniz bile ağrımasa, diş sağlığınızın sürekliliği ve gelişimi için diş hekimine görünmenizde yarar var” diyorum.
Simav’dan yetişen önemli değerlerden birisi olan Kardiyolog Uzm. Dr. Taha Okan ve kadim dostu kendisi gibi kardiyolog Batuhan Tamburacı, 7 yıl öncesi gibi bana yine çağdaş hastanenin anjıo biriminde tetkikte bulunarak kalp damarlarımdan tamamen tıkanmaya doğru giden bir damarımın açılışını yapıp bir de bilezik kondurarak daha sağlıklı olmamı sağladılar.
7 yıl önce benzer bir odada hayata umutla sarılırken, bu kez neşe ve sohbet içinde bir tıbbi süreci daha yaşadım.
Bu konuda her iki değerli insan Okan ve Tamburacı’ya ne desem azdır.
Onlar da beni öylesine sevdiler ki, hem 7 yıllık bir özlemin giderilmesine eşlik ettiler, hem de “Biz seni seviyoruz, 1 ay sonra yine bekliyoruz” diyerek rezervasyon yaptılar.
İzmir Ekonomi Üniversitesine bağlı MEDICALPARK HASTANESİ’nin modern, düzenli, temiz ve insana değer veren ilkeleriyle örnek bir hastane olduğunu söyleyebilirim.
Hastanede emin ellerde olduğunuz yetmezmiş gibi bir de her köşesinden güven yansıması şifa bekleyen insanlara farkında olmadan huzur veriyor ki, bu güzelliği yaşamanın mutluluğuna erdim.
Yaşadığım bu tıbbi operasyon öncesi ve sonrasıyla ilgili elbette daha yazacaklarım var.
Zamanı geldiğinde sizleri bu özel durumum hakkında da bilgilendirmek istiyorum.
Fakat şimdilik kısacık ta olsa sayın Taha OKAN’a ve sayın Batuhan TAMBURACI’YA ne kadar teşekkür etsem azdır. Özellikle 30 Haziran tarihinde doğum gününü anjiyo operasyonumda kutlayan ve hayatının en önemli gününün en önemli dakikalarını bana harcayan hemşerimiz, medar-ı iftiharımız TAHA OKAN’a minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
Lütfen kabul buyurunuz.
***

İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi için bir paragraf açmak istiyorum.
Tarihin en sıcak günlerinden birisinin yaşandığı bir akşamda ilk kez gördüğüm ve inceleme fırsatı bulduğum İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi; dar caddelerin, yüksek binaların arasına sıkışıp kalmış, günümüze göre de kullanım ömrünü tamamlamış binalarda hizmet veren ünlü bir doktorumuzun adını taşıyan sağlık tesisi.
Sanki İzmir’in sıcak günlerine yenik düşmüş tüm çocuklar burada.
10 çocuktan 8’inin en az 1 yaş altında olduğu bu hasta çocuk akınının yaşandığı hastanede inanır mısınız sanki size yani çocuğunuza sıra gelmeyecekmiş sanırsınız.
Hayatınızın en önemli varlığı çocuğunuzun kahreden ağlayışlarını dinlerken; “Simav’da olsa çocuğumu çoktan kaybederdim” diye düşünebilirsiniz bile.
Ama öyle değil!
Müracaatta çocuğunuzun durumunu anlatıyor ve 1 numara alıyor, ardından da çok kısa sürede anonsla çağrılıyorsunuz.
Laboratuar tetkikleri için kan ve diğer istenen numuneleri bildirilen noktaya bırakıyorsunuz. Oradan hemen alınan numuneler en kısa sürede tetkik ediliyor ve sonuçlar ilgili doktora geliyor. Teşhis konduğu gibi tedavi de başlıyor.
Bunların hepsi öyle kısa sürede oluyor ki, şaşırıp kalıyorsunuz.
Çocuğunuz için istenen ultrason veriler Simav’da olduğu gibi 1 ay sonraki tarihte değil hemen 10 dakika içinde gerçekleştiriliyor.
Eğer daha da uzman görüş gerekiyorsa (gece geldiğiniz için) ertesi gün mesai saatinde bu görüşe de en kısa sürede sahip oluyorsunuz.
Mutlu ve huzurlu bir şekilde hastaneden ayrılırken sizden önceki yüzlerce çocuğun çoktan evlerine gittiğini, onların yerine sıcak İzmir akşamında yenilerinin geldiğini görerek hastaneden ayrılıyorsunuz.
Keşke tüm hastanelerimiz İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin çalışma prensibi ve anlayışı içinde hizmet verebilse..
İşte sağlıkla vizyon da, misyon da bu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 333

”Çay ve Simit Kardeşliği” Okuduğunuz köşe yazısının adı ‘Korona Günlerimiz’ ise bu köşede çay ve simidin ne işi var diyebilirsiniz. Haklısınız. Ama

KORONA GÜNLERİMİZ 332

”Maske-Mesafe-Temizlik ve Aşı” Pandeminin yaşandığı bir ülkede en önemli isim nereye gidersen git sağlık hizmetlerinin başında olan kişidir.

KORONA GÜNLERİMİZ 331

”DÜNYANIN SON GÜNÜ” “Kıssadan hisse” diye bir deyim vardır. Anlamı da kısaca; anlatılan bir hikâyeden, olaydan ders almaktır.Sizlere;