KÖS TURNUVASI SONUÇLANDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KÖS TURNUVASI SONUÇLANDI
Paylaş
Tarih : 01 Şubat 2017 - 12:55

Simav Belediyesinin desteklediği ve Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün organize ettiği kös turnuvası büyük heyecana sahne olan final maçıyla sona erdi.Kös oyunun final maçında Üzeyir Kılıç, Recep Yüce ekibi ile Ecevit Gök, Recep Göntürk ekibi karşı karşıya geldi. 3 maç üzerinden oynanan mücadelede 2-1 rakibini yenen Üzeyir Kılıç ve Recep Yüce ekibi final maçının galibi oldu. Final maçından sonra ilk olarak Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz kupa töreni öncesi kısa bir konuşma yaptı.
Sapmaz, “Geçmişin izinden, geleceğimiz gençlerine; kültürel oyun mirasımızı taşıyoruz” sloganımızla yola çıktığımız Kös oyunu turnuvası burada sona ermiştir.
Bu organizasyonun gerçekleşmesinde sponsor olan Simav Belediyemize, katılan yarışmacılarımıza ve misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Bu oyunun ilçemizde geleneksel hale getirilmesini istiyoruz” dedi.
Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, “Bundan 5-6 yıl önce televizyonda oyun tam bitmek üzeriyken Demirciköy belediyesinde böyle bir oyunun oynandığını duydum. Ondan sonrada hiç duymadım. Bundan 10-15 gün önce Mustafa Müdürüm geldi. ‘Tarihten köyümüzde oynanan böyle bir oyunumuz var. Aynısı da Hatay’da oynanıyor dedi. Buna sponsor olur musunuz? dedi.’ Sponsor olmayı Allah’ına kulun olayım dedim. Hakikaten de güzel oldu. Tarihimizin güzel bir oyununa sahip çıkmak güzel oldu. Taş döşemekten iyi gibi geldi bana. Oyunun sonuna doğru heyecan artıyor. Böyle bir organizasyon yaptığı için Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz’a teşekkür ediyorum. İnşallah başka başka etkinliklerde beraber olalım diyorum. Yarışmacı arkadaşlarımızı ve dereceye giren arkadaşlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum” diye konuştu.
Çitgöl Belediye Başkanı Yüksek Ünal ise, “Kös oyunu beldemizde uzun zamandır oynanmakta. Bu turnuvada da 32 ekipten 31’i bizim beldemizden çıktı. Final maçı da doğal olarak Çitgöllü hemşerilerimin mücadelesine sahne oldu. Bu da bize bu oyunu gelecek dönemlerde beldemizde yapmaz gerektiğini gösterdi” dedi.
Ödüllü Kös turnuvasının birincisi Üzeyir Kılıç, Recep Yüce ekibi olurken kupa+300 TL, İkinci Ecevit Gök, Recep Göntürk ekibi kupa+200 TL, üçüncü Recep Yalçın Mustafa Karaaslan Kupa+150TL ve dördüncü Mehmet Ordu, Onur Aytekin kupa+100 TL ödüllerinin sahibi oldu.
Üçüncülük ödülün sahibi Recep Yalçın, Mustafa Karaaslan ekibi, turnuva öncesi ödül kazandıkları takdirde Halep’te zulüm altında bulunan Müslümanlara yardımda bulunmak için söz birliği yaptıklarını belirterek kazandıkları para ödülünü Simav Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne teslim ettiler. Bu ekibin anlamlı davranışı turnuvayı izlemeye gelenler ve yarışmacılar tarafından alkışla karşılandı.
Simav Gençlik Merkezinde düzenlenen Kös turnuvası finaline Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Çitgöl Belediye Başkan Yüksek Ünal, Ak Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp