KURBAN BAYRAMINDA ÇİFTE KUTLAMA

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KURBAN BAYRAMINDA ÇİFTE KUTLAMA
Paylaş
Tarih : 27 Ağustos 2018 - 13:01

İslam aleminde olduğu gibi Türkiye’de de idrak edilen Kurban Bayramı için Simav’da çifte kutlama
gerçekleştirildi.
Kutlamanın ilki; Nurullah Koyuncuoğlu Camisinde Bayram Namazı ardından Kaymakam Türker Çağatay Halim tarafından, ikincisi ise bayramın ikinci günü Belediye Yeni Düğün Salonunda Belediye Başkanı Süleyman Özkan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Her dini bayramı farklı yerlerde bayram namazı sonrası halkla bütünleşerek kutlayan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Kurban Bayramı kutlamasını ilçe merkezindeki Nurullah Koyuncuoğlu Camisinde Bayram Namazı sonrası gerçekleştirdi.
Cami İmam Hatibi Gültekin Elbüken’in Kurban Bayramı Namazını kıldırmasının ardından yaptığı duyuru ile başlatılan halkla bayramlaşmada Kaymakam Halim, camiyi dolduran tüm vatandaşlarla bayramlaşarak herkesin Kurban Bayramını tebrik etti.
***
Kurban Bayramının ikinci kutlaması ise Simav Belediyesinin organizasyonunda bayramın ikinci günü Belediye Yeni Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kaymakam Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, AK Parti İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, CHP İlçe Başkanı Hasan Koç, MHP İlçe Başkanı Zekeriya Sabancı, İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Tarık Küçüker, Simav MYO Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, Simav Emniyet Müdür Vekili Fatih Borucu, Simav Müftüsü Muhammed Aydın, beldelerin belediye başkanları, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, merkez, belde ve köylerde görev yapan bazı muhtarlar, resmi dairelerin ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Simav Belediyesi birim müdürlerinin ve vatandaşların katıldığı bayram kutlamasının açılış konuşmasını Kaymakam Halim yaptı.
KAYMAKAM, KIRMIZI DÜDÜĞE DİKKAT ÇEKTİ..
Kutlama programına katılanların bayramını kutlayıp Kurban Bayramı tatilinin kazasız ve can kayıpsız geçmesi temennisinde bulunan Kaymakam Halim, “Bilindiği gibi yurdumuzda trafikle ilgili uyarılarda ‘Trafik işaret ve işaretçilerine uyulması’ şeklinde bir ifade kullanılır. İşte trafikteki işaretçiler hepimizin bildiği, Polis, Jandarma ve Zabıtadır. İçişleri Bakanlığımız bu yıl yeni bir uygulama ile çocuklarımızı da trafik kazalarının önlenmesine yönelik görevlendirmiştir. Seyahat eden her araçtaki çocuklara Kırmızı Düdük dağıtarak trafikte kural ihlallerine karşı gerektiğinde aracı kullanan anne veya babasını düdüğü çalarak uyarması uygula-masını başlatmıştır. Ben bu uygulamanın ve duyarlı araç sürücülerinin sayesinde kazaların azalacağına inanıyor, değerli halkımıza huzur ve barışın arttığı, acıların ise tam tersi azaldığı bayramlar diliyorum” dedi.
BAŞKAN ÖZKAN’DAN KUTLAMA..
Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise Simav Belediyesi olarak
Kurban Bayramı öncesinde tüm tedbirlerin alınıp hazırlıkların yapıldığını hatırlatarak kutlama programına katılanların ve Simav halkının Kurban Bayramını tebrik etti. Türkiye’nin 24 Haziran Seçimlerinin ardından yeni bir yönetim sistemiyle tanıştığını, sistemin uygulanmasına bağlı olarak ülkede güzel şeylerin yaşanmaya başladığını kaydeden Özkan, “Mensubu olduğum AK Parti, 6. Olağan Büyük Kongresini gerçekleştirirken genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da 6.kez AK Parti’nin genel başkanı olmuştu., Bu kongre sonucunda da Kütahya Milletvekilimiz Sayın Ahmet Tan ile partimizin İzmir Milletvekili hemşerimiz Av.Hamza Dağ da MKYK üyesi seçilmiş bunun yanında Kütahya Milletvekilimiz Ceyda Çetin Erenler de AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK yönetiminde görevlendirilmiştir. Her 3 değerli partilimize başarılar diliyorum” ifadesinde bulundu.
4,5 YIL GERİDE KALDI, PARTİM ADAY GÖSTERİRSE YİNE ADAYIM..
Seçildiği 30 Mart 2014 Seçimlerinden günümüze 4,5 yılın geride kaldığını anlatarak, gerçekleştirdiği yatırımlardan, hizmetlerden başlıklar halinde söz edip konuşmasını sürdüren Başkan Özkan, “Allah nasip ederse yapılacak yerel seçimlerden sonra yine halkımızın desteği ile görevime ve hizmetlerime devam etmek istiyorum. Bu konuda karar mekanizması ise partimin değerli yöneticileridir” dedi.
Simav’ın Kapalı Pazar yeri ihtiyacının 40 yıllık bir özlem ve ihtiyaç olduğunu, Otogar arkasına Kapalı Pazar yeri yapımı için ihale gerçekleştirildiğini, burada haftanın bir günü semt pazarı oluşturmayı planladıklarını ve mevcut pazara alternatif bir Pazar olacağını kaydeden Özkan, “Simav’ın Değirmencilerden Esenevler’e, Cuma Mahallesinden Hüsüm’e kadar 18 mahallemize, Eynal Kaplıcalarımıza yapılan yatırımlarla devam eden yatırımları biliyorsunuz. Bunun yanında Simav ovasını ortadan bölen Simav Çayı kirliliği konusunda da artık gereken yapılmıştır. Simav’dan ve Eynal’dan çaya bırakılan atıklar, arıtma tesisinden geçerek Simav Çayıyla buluşmaktadır. Şimdi Simav’da yapılması gereken içme suyu şebekesinin yenilenmesi, yağmur suyu hatlarının oluşturulması kalmıştır. Doğalgazın Simav’a gelmesi de düşünülerek şehir içindeki cadde, sokak ve kaldırımların günün koşullarına uygun hale getirilmesi yapılacak kazı çalışmalarının ardından gerçekleştirilecektir. Bu arada şunu da açıklamakta yarar var; Simav’daki içme suyu aboneleri tamamen dağ kaynaklarından elde edilen suyu kullanmaktadır. Ovalarda bulunan su kuyularından şebekeye su verilmemektedir. Kısacası içme suyumuz sağlıklı ve güvenilirdir” dedi.
Sözlerinin sonunda 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Simav Turizm ve Ticaret Panayırından bahsederek herkesi panayıra davet eden başkan Özkan, “Panayır sürecinde bazı yatırımların hizmete giriş, bazı yatırımlara da başlangıç törenlerini de gerçekleştireceğiz. Bu törenlerde halkımızla bir arada olmak, kucaklaşmak istiyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Başkan Özkan’dan sonra söz alan AK Parti Simav İlçe Başkanı Av. Adil Biçer, bayramlaşmaya katılanlarla tüm Simav halkının Kurban Bayramını kutlayarak konuşmasına başladı. AK Parti’nin 6.Olağan Kongresinden, AK Parti MKYK’ya seçilen milletvekili Ahmet Tan ve Hamza Dağ ile AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK yönetimine seçilen Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’i kutlayan Biçer, “Partimizin üst düzey yapısında görev alan 3 arkadaşımız Simav’ın dolayısıyla Kütahya’nın elini güçlendirmiştir. Çünkü Simav’ın siyasi alanda da güce ihtiyacı vardır ve bu gerçekleşmiştir. Simav’ın ihtiyacı olan bir diğer güç ise Simav için birlikte olabilmektir” dedi.
Günün konuğu olan AK Parti Kütahya Milletvekili ve AK Parti MKYO üyesi Ahmet Tan konuşmasına başlamadan önce programa katılanlarla Simav halkının Kurban Bayramını kutladı. Bayramın Türkiye’ye ve tüm dünyaya barış getirmesi temennisinde bulunan Tan, “Özel bir dönem içindeyiz. 2012 yılından bu yana Türkiye ve özellikle AK Parti üzerine oynanan oyunların günümüzdeki uygulamalarını Türk halkı olarak izliyor, yaşıyoruz. Terör ve birçok olumsuzlukların ardından şimdi de ülkemiz üzerinde AK Parti de hedeflenerek dolar ve döviz kuru üzerinden ekonomik bir baskı uygulanmaktadır. Bizler inanıyoruz ki, milletimizin birlik, beraberlik ve dayanışması ile bu günler de geride kalacaktır. Kavgada yumruğu kimin attığının önemi olmamakla birlikte bu krizi bir başka ülke yaşasaydı bugün çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalacağı muhakkaktır. Onun için bizler dayanışma içinde olmak zorundayız. İş dünyamızın değerli üyeleri de yatırım ve üretim programlarını kesintiye uğratmadan yola devam etmelidir. Onlara düşen görev de budur” ifadesinde bulundu.
2011 yılında Türkiye’nin AK Parti İktidarıyla yakaladığı büyüme ve gelişim planlarını yakın takibe alanların günümüzde Türkiye’yi ekonomik bir kıskaç içine sokma gayretlerinin boşa çıkacağını da kaydeden Tan, “Güzel ülkemizde hayat her haliyle devam ediyor. Turizm alanında patlama yaşanırken, fabrikalar üretimi sürdürürken, ülkede her alanda yokluk örnekleri yaşanmazken doların, altının fiyatının artmasın neden olacak ne var ki? Onun için diyorum ki, hainler ve iş birlikçiler Türkiye üzerine kurdukları planları gerçekleştiremeyecek ve kaybedecekler” dedi.
Yaşanan süreçte parti, siyasi görüş, rozet ve benzerlerinin değil de ülke menfaatlerinin ön planda olması gerektiğine vurgu yaparak sözlerini sürdüren milletvekili Tan, “Herkes tek bir menfaatte buluşmalı, bunun adı da Türkiye olmalı. İşte o zaman ülkemizin de, Kütahya’mızın da Simav’ın da sorunlarını çözmek sorun olmaz. Simav’ın yolları da, organize sera bölgesi de, doğalgazı d,a sanayi bölgesi de, termal turizminde beklenen büyümesi de olur ve bölgenin hizmetine girer. Belediye Başkanımızın dediği gibi yapılması gereken her şey yapılır ve halkımızın hizmetine sunulur” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle