KÜTAHYA VALİSİ ÇELİK BEKLENEN SİMAV ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » KÜTAHYA VALİSİ ÇELİK BEKLENEN SİMAV ZİYARETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Paylaş
Tarih : 03 Eylül 2020 - 13:50

Kütahya Valisi Ali Çelik’in beklenen Simav ziyareti dün gerçekleşti. Hükümet Konağı önünde karşılanan Kütahya Valisi Ali Çelik ilk olarak Simav Kaymakamlığını ziyaret etti. Simav’a inceleme amaçlı olarak ilk ziyaretini yapan Vali Çelik’e Hükümet Konağı’nda bulunan konferans salonunda Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim tarafından verilen brifing günün ilk programı oldu. Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, “Simav 4 Eylül 1922 günü Kuvayı Milliye tarafından işgalden kurtarıldı. Yıllık ortalama sıcaklığı 11,4 derece, ortalama yağış 854 mm. Emet, Tavşanlı, Gediz, Hisarcık, Şaphane, Pazarlar ilçeleri; Balıkesir ili Dursunbey ve Sındırgı’nın ilçeleri; Manisa İlinin Selendi ve Demirci ilçeleriyle sınırımız bulunmakta. Simav Folkloru, Ege yöresinin tipik özellikleri taşır ve en ayırt edici özelliği yarencilik geleneğidir. Jeotermal kaynaklar ve termal tesisleri bakımından zengin olan ilçemizde Eynal, Çitgöl, Naşa kaplıcaları, yıllık 290.000 yerli turist ağırlıyor. Simav’ın Sesi adlı 1 adet günlük yerel gazete yayınlanıyor. SGK’lı 6345, Bağkur’lu 2035, Emekli Sandığı’ndan 1896 vatandaşımız kayıtlıdır..
Nüfusumuz 63,155, rakımımız 830, Yüzölçümü 1557 kilometre kare, il merkezine 143 kilometre mesafedeyiz. Simav 1867 yılında ilçe oldu. 6 Belde 83 köy ve 36 mahalle muhtarlığı bulunmakta. İlçe merkezinde 26.487, belde nüfusu 13.870 ve köy nüfusu ise 22.798’dir. 2020 yılının son 8 ayında olay sayıları polis bölgesinde 571, jandarma bölgesinde 668. Sorgulanan araç sayısı 48510, sorgulanan kişi sayısı 100375. Trafikten men edilen araç 737. Trafik plaka cezası sayısı 3852” dedi.
Kaymakam Türker Çağatay Halim brifingin sonunda Simav için isteklerini de belirtti.
Halim, “1-Kalkan, Gökçeler, Yeşilköy Mamak köylerinin kanalizasyon şebekeleri Simav hattına bağlansın, 2-Gümüşsu, Şenköy, Kestel köylerinde alt yapı yenilenmeli, 3-Dağardı göleti yapımı, 4- Yapımı devam eden Yağmurlar göleti, 5- 6 kilometre Simav geçişindeki eksikler tamamlanmalı (Akıllı kavşak, alt geçit, üst geçit yer değişikliği), 6-Simav-Kütahya yolu bölünmüş yol, 7- Simav-Bursa ve Simav-Balıkesir yollarında iyileştirme” talebinden bulundu.
Daha sonra Simav Belediyesini ziyaret eden Vali Ali Çelik’i Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer’i kapıda karşıladı ve çiçek takdim etti.
Başkanlık makamında çıkan Vali Çelik’e Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer tarafından Belediye çalışmaları hakkında brifing verildi.
Vali Ali Çelik belediye ziyaretinden sonra sırasıyla, Çitgöl Seraları, Eynal Jeotermal Kuyusu, Eynal’da yarım kalan Otel inşaatı alanı, Gölcük ve son olarak Kuşu göleti ziyareti yaptı ve ilçeden ayrıldı.
Kütahya Valisi Ali Çelik’in Simav ziyaretine Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Kırbaç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Avukat Adil Biçer, Ak Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet Kulat, İlde bulunan Kurum amirleri ile ilçedeki resmi daire amirleri katıldı. *Haber: Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle