LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN AİLELE DESTEK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN AİLELE DESTEK
Paylaş
Tarih : 27 Nisan 2019 - 9:51

Simav İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yılda da ailelerle buluştu.
Proje koordinatörü Okulun Müdür Yardımcısı Ahmet Gültekin proje hakkında şu bilgileri verdi: “Öncelikle proje takvimi doğrultusunda bir ekip oluşturduk. Bu ekip okulda bulunan öğrencilerimizin velilerinden sağlık hizmetlerine ihtiyacı olanları tespit ederek gerekli çalışmaları yapmayı planladı. Devamında okul öğrencilerimizin ilçede en çok konakladığı devlet yurtlarıyla işbirliği yapılarak yurtlara gidilmesi ve sağlık alanıyla ilgili eğitimlerin, bilgilendirmelerin yurtlarda kalan tüm öğrencilere verilmesi planlandı. Sonrasında ilçemiz Muradınlar Mahallesi TOKİ mevkiinde bulunan gönüllü bakım evine gidilerek rotasyon dahilinde gerekli faaliyetlerin yapılması planlandı.
Öncelikle okulumuzda bulunan öğrencilerimizin velilerinden sağlık hizmetlerine ihtiyacı olanları tespit ederek program doğrultusunda ilçe merkezi ve köylerinde ziyaretler gerçekleştirdik. 10 farklı sınıfta bulunan öğrencilerin velilerine ve ailelerine, ilgili sınıf rehber öğretmeni ve son sınıf öğrencilerimizden görevlendirdiğimiz 2 stajyer öğrenci giderek rahatsızlıkları ile ilgili uygun bilgilendirmeyi ve uygulamayı yerinde yaparak proje faaliyetini gerçekleştirdi.
Devamında okul öğrencilerimizin ilçede en çok konakladığı devlet yurtlarıyla işbirliği yapılarak yurtlara gidilmesi ve sağlık alanıyla ilgili eğitimlerin, bilgilendirmelerin yurtlarda kalan tüm öğrencilere verilmesi sağlandı. Bu kapsamda Simav Anadolu Lisesi Kız Yurdunda bulunan 133 öğrenciye, Erkek Yurdunda bulunan 91 öğrenciye, Simav Eynal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Yurdunda bulunan 90 öğrenciye 6 öğretmen ve 6 stajyer öğrencimiz giderek gerekli eğitimleri verdiler.
Sonrasında ilçemiz Muradınlar Mahallesi TOKİ mevkiinde bulunan gönüllü bakım evine her daldan 2 farklı stajyer kız öğrencimiz rotasyon dahilinde giderek gerekli faaliyetleri gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz bu bakım evinde pratik uygulamaları görme ve yapma imkanı da buldular.
Sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, düzenli egzersiz, hijyen ve hastalıklardan korunma yolları, kişisel bakım, psikolojik destek, diyabet, hipertansiyon, ilaç kullanımları, tarihi geçmiş ilaçlar, yatak yapımı gibi konular hakkında öğrencilerimiz tarafından bilgilendirmeler ve rutin ölçümleri yapılarak proje faaliyetimiz sonlandırıldı.
Proje ile öğrencilerimizin sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma ve ihtiyaç sahibine yardım etme, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirmeleri, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması, okula aidiyet duygularının güçlendirilmesi ve gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerinin geliştirilmesi amaçlandı.
Projemizin sağlıklı ve amacına uygun bir şekilde sonlandırılmasında katkı sağlayan Simav Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, Simav Eynal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, okul proje ekibinde yer alan idareci, öğretmen ve öğrencilerimize, bilgilendirme ve uygulama yapılan velilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca stajyer kız öğren-cilerimizin oldukça memnun kaldığı, pratik uygulamaları görme ve yapma imkanı bulduğu, gönüllü bakım evinde ikamet eden yaşlılara yardımcı olan sorumlu Münevver Kuşgöz’ e bizlere sıcak ve samimi yaklaşımların-dan dolayı teşekkür ediyoruz.
Simav İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak vatandaşlarımıza sağlıklı ömürler diliyoruz.” *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle