MESLEKİ EĞİTİMİN HALK OKULU ”HALK EĞİTİMİ MERKEZİ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » MESLEKİ EĞİTİMİN HALK OKULU ”HALK EĞİTİMİ MERKEZİ”
Paylaş
Tarih : 24 Ekim 2017 - 14:37

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Simav Halk Eğitimi Merkezi, üniversite hazırlık kurslarından her türlü sportif, halk oyunu, eğitim-öğretim ve çeşitli meslekler konusunda verdiği sertifikalı eğitimlerle ilçenin halka açık en önemli eğitim merkezi olması yanında kurslara katılan bireyler açısından mesleki eğitimin halk okulu olarak görülüyor.
İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının kabulünden sonra meslek alanlarında çalışan ve çalışacaklarda özellikle aranan, iş bulmada önemli avantajlar sunan mesleki sertifika sunması açısından tercih edilen Simav Halk Eğitimi Merkezi, 2017-2018 dönemi için çalışmalarına hız verdi.
Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Aktay, Döner Sermaye biriminin kurulu olduğu merkezinde özellikle bayanlara yönelik biçki, dikiş ve nakış kurslarından yiyecek-içecek , resim ve el sanatlarına varıncaya kadar onlarca kursun açıldığını duyurdu.
2 Ekim 2017 Pazartesi gününden bu yana Çevre Yolu kenarındaki merkez hizmet binası yanı sıra bazı mahallelerde bayanlara yönelik biçki dikiş ve makine nakış kurslarını başlatıldığını duyuran HEM Müdürü Aktay, “İlçe merkezi dışında da merkezimizden kurs isteyen köylerde de bayanlara yönelik kurslarımız merkezimize bağlı usta öğretici ve öğretmenlerimiz tarafından hafta içi günlerinde başlatılarak sürdürülüyor” dedi.
İlçe merkezindeki hizmet binasında giyim, makine nakışı, resim, el sanatları atölyeleri ile bilgisayar kullanımı, lise öğrencilerine yönelik üniversiteye hazırlık kurslarının devam ettiğini, üniversitelere yerleştirme konusunda son 2 yıldır artarak devam eden başarılarının “Halkımız hangi alanda ve hangi saatlerde kurs isterlerse bizde var. Yeter ki, en az 12 kursiyerimiz bize müracaat etsin ve o kursu verecek usta öğreticisi olsun. Gerisi çok daha kolay” diyerek sözlerini tamamladı. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı