MHP’DEN İHRAÇ EDİLMEDEN O MHP’DEN İSTİFA ETTİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » MHP’DEN İHRAÇ EDİLMEDEN O MHP’DEN İSTİFA ETTİ
Paylaş
Tarih : 22 Haziran 2017 - 13:10

Sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı açıklamasında, “Ülküdaşlık hukukunun hazzından nasibini almamış bir yönetimin kararıyla, disipline sevk edildim. Tüzük ve yasa hükümlerinin uygulanmadığı bir dönemde bu talep kesinlikle ihraç ile neticelenecektir. Yargı yolu ile ihraç sürecini uzatmak ise benim için gereksiz hale gelmiştir” diyerek hem MHP Simav İlçe Başkanlığına hem, MHP İl Başkanlığına ve MHP Genel merkezine “SİZ İHRAÇ EDEMEDEN BEN İSTİFA ETTİM” ifadesiyle iadeli taahhütlü istifa ettiğini açıklayan Karaarslan’ın kaleme aldığı düşünceleri ve açıklamaları şöyle:

SİZ İHRAÇ EDEMEDEN BEN İSTİFA ETTİM…
İŞTE İLGİLİ MAKAMLARA GÖNDERİLEN DİLEKÇEM.

Milliyetçi Hareket Partisi
İlçe Başkanlığına
Simav

Ülküdaşlık hukukunun hazzından nasibini almamış bir yönetimin kararıyla, disipline sevk edildim. Tüzük ve yasa hükümlerinin uygulanmadığı bir dönemde bu talep kesinlikle ihraç ile neticelenecektir.
Yargı yolu ile ihraç sürecini uzatmak ise benim için gereksiz hale gelmiştir.
İhraç isteği kongre sürecinde bir engel olarak kullanılmış fakat yürürlüğe konulmamıştır. 20 HAZİRAN 2017 tarihi itibariyle E-Devlet sorgulamasında MHP üyeliğimin sürdüğü görülmektedir.
İktidar ile ittifak halinde olan MHP üst yönetimi, yargıyı da kullanarak yasal ve meşru kongre talebini yerine getirmemiştir.
Tüzükteki açık hüküm ve seçim beyannamesindeki vaatler yok sayılarak başkanlık sistemine destek vermiş, TÜZÜK AÇIKÇA İHLAL EDİLMİŞTİR.
MHP üst yönetimi, TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN iktidar yolundaki en büyük engeldir. MHP; Türk Milliyetçileri ve ülkücülerin BABA OCAĞI değil, başını öne eğen çile odağı haline gelmiştir.
Bu düşüncemi parti içindeki bütün toplantılarda sözlü ve yazılı olarak dile getirdim.
Parti içi yasal mücadele hakkının ihraç ve tasfiyelerle kullandırılmadığı bir ortamda, 9 IŞIK ülküsünü yaşatma ve sürdürme mücadelesi vermek imkansız hale gelmiştir.
Talimatla hareket eden yargı 20 Haziranda Nihai kararını verilmiş 19 Haziran 2016 tarihli kongreyi iptal etmiştir. Davamıza ihanet eden bu üst yönetim görevde kaldığı sürece adımın MHP ile anılmasını istemiyor ve MHP den istifa ediyorum.
45 yıldır verdiğimiz emeği, akıttığımız teri; itibar ve rant kaynağına dönüştüren ülkücülükten geçinenlere hakkımı helal etmiyor, helallik de dilemiyorum.
Başbuğun yolundaki ülküdaşlarıma hakkımı helal olsun. 20.06.2017
Osman Karaarslan
BİLGİ İÇİN:
1 – MHP genel merkezi.
2 – MHP il başkanlığı.
*Haber: K.:Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET
MİLLİ ATLETTEN ŞİRİKÇİ’YE ZİYARET

22 Ağustos 2021 tarihinde Trabzon Köprübaşı’nda düzenlenen Türkiye Dağ Koşuları Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde Türkiye

PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU
PEMA KOLEJİ SİMAV’DAKİ TURNUVANIN ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Lig’de mücadele eden Şeref Koleji Voleybol Kulübünün düzenlediği Voleybol Turnuvası tamamlandı. Edinilen

ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI
ZABITADAN ŞOFÖRLERE UYARI

Simav Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Parlak, şehrin günlük temizliğinin en önemli unsurunun çöplerin araçlarla şehir dışındaki çöp