MISIR’I YÖNETEN DARBECİ SİSİ CUNTASI SİMAV’DA LANETLENDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » MISIR’I YÖNETEN DARBECİ SİSİ CUNTASI SİMAV’DA LANETLENDİ
Paylaş
Tarih : 27 Şubat 2019 - 12:10

Eğitim Bir Sen Sendikası Simav Temsilciliği Mısır’da yaşanan olaylara ilişkin basın açıklamasında bulundu. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen basın açıklaması öncesinde kısa bir konuşma yapan Eğitim Bir Sen Simav Temsilcisi Halil Aktay, Mısır’da Mursi Hükümetini darbe ile yıkan firavunlaşan Sisi Cuntasının uyguladığı idamları Simav olarak nefretle kınadıklarını açıkladı.
Daha sonra Eğitim Bir Sen Simav Temsilciliğinden Hamza Kara, tekbirler eşliğinde basın açıklamasını okudu. Kara, Eğitim Bir Sen Sendikası tarafından yurt genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu.
“Mısır’da Yaşanan Gelişmeler İle ilgili Memur-Sen Kütahya İl Temsilciliği basın açıklaması.
25.02.2019Başını kuma gömen İslam dünyası ve kendini insan haklarının müdafii gören emperyalist batı Sisi’nin Firavunlaşmasına dur demeli, İnsanlık onuru korunmalıdır.
İnsanlık kavramıyla ifade edilebilecek bir varlık varsa; FRAVUNLAŞAN SİSİ CUNTASININ İDAMLARINI DURDURMAK İÇİN AYAĞA KALKMALIDIR!
“…Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur….” Maide 32
Mısır’da 16-17 Haziran 2012 yılında %50’nin üzerinde bir oyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi hükümetine darbe yapan Sisi cuntası,
meşru hükümeti savunmak için Rabia meydanında oturma eylemi yapan silahsız binlerce insanı katletmişti.
Emperyalist dünyanın ve işbirlikçi bazı Arap ülkelerinin desteğini alan Sisi, dünyanın kör vicdanından ve ümmetin sessizliğinden güç alarak gittikçe daha da Firavunlaşmakta, Firavun’un Hz. Musa’nın kavmine yaptıklarının bir benzerini binlerce yıl sonra Mısır’da masum Müslüman kitlelere yapmaktadır.
Darbeci Sisi hükümeti bugüne kadar göstermelik yargılamalarla 165 masum kardeşimizi idam etti. Mısır zindanlarında her an idam edilmeyi bekleyen 600 kişi var. Üstelik ağır işkenceler eşliğinde ve de çelik kafesler içinde savunma hakkı verilmeksizin yapılan yargılamalar devam ediyor ve kurulan yargı tiyatrosunda yeni idam kararları veriliyor. Cunta yargısı daha geçen Eylül ayında aralarında Muhammed Biltaci’nin de bulunduğu 75 kişiyi daha idama mahkûm etti. İdam kararlarını tüm dünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan Sisi cuntası bu kadar ölümlere rağmen kana doymuyor. Geçtiğimiz günlerde de 9 genç, cunta tarafından haksız yere idam edildi.
Sisi cuntası, arkasına aldığı emperyalist ülkelerin doğrudan, insanlığın sessizliğinin dolaylı desteği ile her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. BM’nin idamları durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin “ah’ları arş-ı alaya ulaşırken, ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. Sisi’nin destekçilerinin idamları görmezden gelmek şöyle dursun aksine “terörle mücadele(!)” yalanıyla desteklediği bir vasatı yaşıyoruz.
Bugün bütün İslam dünyası benzer bir saldırı altında.
Bangladeş hükümeti Müslüman âlimleri ve önderleri idam ediyor; dünya sessiz.
Çin’de Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz idam ediliyor, bir milyon Doğu Türkistanlı kamplarda işkence görüyor; dünya sessiz.
Filistin’de her gün siviller, masumlar katlediliyor; dünya sessiz.
Arakan’da idamlar, katliamlar, sürgünlerle soykırım uygulanıyor; dünya sessiz.
Yemen’de masumlar katledilip, halk açlığın soğuk ellerine terk ediliyor; dünya sessiz.
Suriye’de her gün varil bombaları, kimyasallar, işkence ve tecavüzlerle insanlık yok ediliyor; dünya sessiz.
İslam dünyasının neresine bakarsanız kan, savaş, katliam, idam…
En acısı da bütün zulümlerin, katliamların, yıkımların; emperyalistlerin önlerine attığı bir parça kemiğe meyleden içteki işbirlikçiler, satılmışlar ve hainler eliyle yapılmasıdır.
Mısır’da yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki dünyada saflar nettir. Bir tarafta emperyalizm ve onların işbirlikçi kuklaları; diğer tarafta sömürülen ve ezilen kitlelerle onların sesi olma onurunu canlarıyla ödeyen vicdanlı insanlar. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük nutku çekenlerle İslam dünyasını kana bulayanlar aynı safta ve aynı kesimler.
Mazlum toplumların ve Müslümanların haklarını savunanlar ise dünyada yalnızlaştırılmaya, itibarsızlaştırılmaya, yok edilmeye çalışılıyor. Demokratik seçimlerle gelen ve halkın büyük kısmının desteğini alan liderlere kolaylıkla “diktatör” diyenler, cuntacı Sisi’yi başkentlerinde ağırlamak için birbirleriyle yarışıp, onu demokrasi kahramanı ilan edebiliyorlar. Bu ikiyüzlülüğü saklama ihtiyacı bile duymuyorlar.
Mazlum toplumların ve Müslüman ümmetinin kendi göbeğini kendisinin kesmesinden başka çıkar yol yoktur. Ümmetin “vasatlaşması ve Mazlumların dayanışması yeniden diriliş ve uyanışın ön şartıdır. Yeni bir dünya mümkün diyenlerin seslerini ve güçlerini birleştirmeleri ve gürleştirmelerinden başka bir seçenek görünmemektedir.
Kendisine “hakkı ve adaleti ayakta tutma” vazifesi yüklenmiş ümmetin bu sessizliği, bu kayıtsızlığı İslam dünyasına dişlerini geçirmek için bekleyenleri maalesef ki cesaretlendiriyor.
O nedenle biz onurun direnişte, izzetin hakkı haykırmakta, dirilişin zulme karşı mazlumu savunmakta ve kurtuluşun adaleti ayakta tutmakta olduğuna inanan Memur-Sen olarak, bugüne kadar susmadık, susmayacağız.
Dayanışma ruhuyla hareket etmekten ve dayanışma çağrılarımızı bıkmadan usanmadan sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözünü şiar edinen bizler şu ilahi buyruğa iman etmişiz:
“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra yardım da göremezsiniz.” (Hud, 113)
Bu vesileyle Memur-Sen olarak, Mısır’daki idamların durması için bütün onurlu kesimlerin insanlık ortak paydasında, hak ve adaletten yana birleşmeleri ve güçlü bir itirazda bulunmaları çağrımızı yineliyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatına acil toplanma çağrısı yapıyoruz. Cuntacı Sisi ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. Mısır’da idam edilen gençlerimizin şehadetleri vesilesiyle kendilerine rahmet, ailelerine ve bütün İslam ümmetine başsağlığı diliyor, Mısır zindanlarındaki masum ve mazlum kardeşlerimizle dayanışma irademizi bir kez daha ifade ediyoruz.”Eğitim Bir Sen Simav Temsilciliğinin tekbirlerle ve ‘Katil Sisi’ sloganlarıyla son bulan basın açıklamasına Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Ahmet Kulat, Eğitim Bir Sen üyesi öğretmenler, AK Parti Simav Belediye Başkan Adayı Av. Adil Biçer, TÜGVA, İHH, Sağlık Sen, Diyanet Sen Simav Temsilcileri, Simav İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği üyeleri ile bazı vatandaşlar katıldı. *Haber: Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye