MUHASEBE ÖĞRENCİLERİ MESLEĞİNİ UZMANINDAN ÖĞRENİYOR

Ana Sayfa » Simav Haberleri » MUHASEBE ÖĞRENCİLERİ MESLEĞİNİ UZMANINDAN ÖĞRENİYOR
Paylaş
Tarih : 14 Mart 2020 - 10:28

Eğitim öğretime Simav Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümü olarak başlayan ve daha sonra Simav Gülizar Eren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak devam eden okuldaki bölümlerden biri olanmuhasebe bölümü, muhasebe ve finansman alanı Bilgisayarlı muhasebe dalı olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
Simav Gülizar Eren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe bölümü öğrencilerine, Simav da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarakfaaliyet gösteren Mali Müşavir Abdullah Emre Çetiner tarafından Muhasebe Mesleğinin yeri, önemi ve iş imkânları hakkında konferans verdi.
Bu konferans ile giderek daha da önemli hale gelen muhasebe meslek mensuplarının taşıması gereken nitelikler ve muhasebe meslek mensuplarının iş avantajları konusunda gençlere yol göstermek hedeflenmiştir.
Konferansta konuşan, Mali Müşavir Abdullah Emre Çetiner öğrencilere; muhasebe mesleğiyle ilgili bilgiler vererek, küreselleşmenin muhasebeyi nasıl şekillendirdiği ve günümüzde muhasebecilerin hangi özelliklere sahip olması gerektiği ile ilgili görüşlerini aktardı.
Ayrıca ekonomik hayatın en belirleyici unsurunun küreselleşme olduğu günümüzde muhasebe giderek artan bir öneme sahip olmakta ve bu süreç muhasebe meslek elemanlarını ticari hayatın vazgeçilmezleri haline getirmektedir. Muhasebede üretilen bilgilerin bir işletmenin yöneticilerinin kararlarından hissedarların kararlarına yatırımcıların kararlarından devletin vereceği kararlara kadar tüm toplum için önemi olduğunu belirtti.
Mali Müşavir A. Emre Çetiner meslek lisesi mezunu ön muhasebe elemanı ihtiyacının çok fazla olduğunu, muhasebe bürolarının ve diğer işyerlerinin muhasebe birimlerinin ise sürekli muhasebe elemanına ihtiyacı olduğunu belirtti. Bu ihtiyaçların ancak Meslek liselerinin muhasebe bölümü öğrencileri tarafından karşılanabileceğini belirtti.
Öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen konferans, konu ile ilgili soruların cevaplanması ile son buldu.
Okul Müdürü Ahmet Güngör konferans sonunda Mali Müşavir A. Emre Çetiner’e teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti.
Mali Müşavir A. Emre Çetiner kendisine okulda öğrencilere bu konferansın düzenlenmesinde emeği geçen Muhasebe bölümü alan şefi Numan Akgün, Muhasebe öğretmeni Zeki Oğurve Okul Müdürü Ahmet Güngör’e teşekkür etti. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle