MUHTARLAR VATANDAŞLARIN İSTEKLERİNİ BAŞKAN BİÇER’E AKTARDI

Ana Sayfa » Simav Haberleri » MUHTARLAR VATANDAŞLARIN İSTEKLERİNİ BAŞKAN BİÇER’E AKTARDI
Paylaş
Tarih : 05 Ağustos 2019 - 12:20

Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, mahalle muhtarlarıyla birlikte aylık olarak gerçekleştirdiği toplantıların Ağustos dönemi toplantısında Simav Muhtarlar Derneği’nin misafiri oldu. Geçtiğimiz Cuma günü törenle açılan Karşıyaka Seyir Terasında gerçekleşen buluşmada Simav Belediyesi bazı
birim müdürü ve amirleri de yapılan kahvaltılı toplantıda hazır bulundu. Simav Belediye Başkanı Av. Adil Biçer, aylık muhtarlar toplantısını Simav Muhtarlar Derneği’nin ev sahipliğinde Karşıyaka Seyir Terasında yaptı. Belediye Başkan yardımcısı Fatih kalay’ın da katıldığı toplantıda ev sahipliği için Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin’e teşekkür eden başkan Biçer, muhtarların mahallelerin gözü, kulağı hatta dili olduğunu ifade etti. Muhtarların mahallelerle ilgili ihtiyaçlarının belirlenmesi ve giderilmesinde birlikte hareket etmekten yana olduğunu, vatandaşların mümkünse isteklerini muhtarlar aracılığıyla iletmesinin hizmetin sağlıklı akışı için çok daha iyi olacağını savunan başkan Biçer, “Bilindiği gibi Belediyemizde hizmet süresini dolduran bazı personellerimizin emekliliği gündemimizde. Birçoğu şuan hak ettikleri yıllık izinlerini sürdürüyor. Onlardan birim yöneticisi olan arkadaşlarımızın görevlerini sürdüren yetkili arkadaşlarımız bugün toplantımızda. Onları tanıyın istiyorum” dedi.
Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin ise Dernek olarak düzenledikleri toplantıya katılan başkan Biçer’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek mahalle muhtarları olarak hep birlikte, uyum içinde mahallelerin ihtiyaçlarını gidermede tek yürek olunmasını yürekten istediğini bildirdi.
Başkan Biçer ve belediye birim amirleri daha sonra her mahalle muhtarından mahallelerinin istek ve beklentilerine ilişkin görüşlerini aldı.
Mahalle muhtarları sırasıyla şu ifadelerde bulundu:
*4 Eylül Mahallesi (Hidayet Şahin):Mahallemizde alt yapı arızalarını gidermede oluşan kazılar nedeniyle çukurlar var. Bu çukurlar giderilmeli, bazı sokak çeşmelerinin sularının akması sağlanmalı.
*Karakür Mahallesi (Şahin Balaban): Muhtarlık hizmet binamızın yapılması hızlandırılsın. Mahalle halk fırınları Kurban Bayramı için gözden geçirilsin. Pis koku oluşturan bazı kanalizasyon kanalları temizlensin.
*Karşıyaka Mahallesi (Necati Bal): Mahallemin Karşıyaka Caddesi bölümünde hizmet veren ve konutların arasında bulunan Karşıyaka Talebe Yurdu, Kurban Bayramında kurban kesim çalışması yapacağı ifade edilmekte, daha önce Tabakhane Caddesi Softa Camisi yanında buna benzer çalışma yaptığı ve çevrede yaşayanlar oluşan ağır kokudan rahatsız olduğu bilinmektedir. Söz konusu günümüz sorunuyla ilgili olarak Talebe yurdunun yakınında bulunan yaklaşık 60 kişi aralarında imza toplayarak belediye başkanlığına sundu. Bu konuda gereğinin yapılmasını, bölgedeki vatandaşlarımız istiyor ve bekliyorlar. Arzuoluk ve Serenatlı caddelerindeki duvarların üstünde bulunan korkuluk demirleri eskidiği için yenilenmeli.
*Tepecik Mahallesi (Ramazan Dağ): Elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışmalarında bozulan yollarımız yapılsın istiyoruz.
*Esenevler Mahallesi (Ali Altıntop): Mahallemizde bulunan spor aletlerinin bakımı yapılsın. Çocuk oyuncaklarının bulunduğu alanlar kauçuk ile kaplansın. Mahalle fırınlarımızın bakımı bayram öncesi yapılıp yeni yapılan yolumuza taş döşensin. Çöplerin düzenle alınması için KÜKAB yetkilileri ile görüşülsün.
*Yenimahalle (Mehmet Ören): Mahallemizde yapımı uzun süredir devam eden camimizin Kurban Bayramı Namazıyla açılması planlanmaktadır. Bu konuda son hazırlıklar için desteğinizi bekliyoruz. Ayrıca çocuklarımızın oyun oynayacağı hiçbir tesis yok. Bunun için bir yer tespit edilip çocuk oyun parkı yapılmasını, mahallemizde bulunan parkların düzenli bir şekilde sulanmasını istiyoruz.
*Hisarardı Mahallesi (Engin Tutum): Mahallemizin bazı bölgelerinde belediye hoparlörlerinden yapılan anonslar anlaşılmıyor. Bunlar ayarlansın. Hisarardı Caddesi yapılacak düzenleme ile Kışla Caddesinin ardından prestijli cadde olsun. Mahallemizin bazı yerlerinde park yapan ağır vasıta araçların parklarına engel olunsun. Fikret Deniz ve Şeyh Şamil Caddelerine hız kesici plastik kasisler monte edilsin.
*Kekliktepe Mahallesi (İbrahim Kaldırım): Kekliktepe mahallesi; terk edilmiş, unutulmuş bir halde. Hiç kaldırımı yok. Kaldırımları yapılsın. Çocuklarımız yollarda oynuyor, onlar için uygun yerlere çocuk oyun parkı ve oyuncaklar oluşturulsun. Cadde ve sokaklarda ışıklandırmaya ihtiyaç olduğu gibi vatandaşlarımız için bir park yapılmasını, sokaklarımızda dolaşan başıboş köpeklerin kontrol altına alınmasını istiyoruz.
*Fatih Mahallesi (Hüseyin Çağlar):Belediye tarafından yapılan duyurular mahallemizin iki bölümünde anlaşılmıyor. Fatih Parkımızın alt bölümünde yer alan yerlere vatandaşlarımız oturma bankı istiyor. Kurban Bayramında Zabıta personelimizin biraz daha hoşgörülü hizmet görmesini bugünden rica ediyorum. Mahallemizde birtakım boş arsalar var. Hem görüntü kirliliği hem de olası yangın tehlikesi içeriyor. Buralar bir şekilde temizlenmeli hatta arsa sahipleriyle görüşülerek geçici otopark alanları oluşturulmalı. Bir cenaze durumunda eğer kişinin cenazesi köy ve beldelerde defnedilecekse bunlarla ilgili merkezi sela verilmemeli.
*Değirmenciler Mahallesi (İrfan Çetiner): Mahallemizde bulunan Süt Birliğinin üstündeki toprak yola taş döşensin. Mezarlığımız düzenlensin. Mahalle arasında bulunan boş alana park yapılsın.
*Muradınlar Mahallesi (Mustafa Karabulut): TOKİ ve Seralar arasında kaldırım düzenlemesi, Yunus Emre Evleri ile köprü arasında da yol düzenlemesi istiyoruz. Mahalledeki metruk evlerin sahiplerinden muvafakat alınarak yıktıralım, mahallemizin uygun bir yerine de futbol sahası oluşturalım.
*Cuma Mahallesi (İlhan Bozatlı):Mahallemizin uygun bir yerine park yapılıp muhtarlığımızın göstereceği bir iki noktaya oturma bankı konulsun. Ayrıca bölgemiz için ihtiyaç haline gelen yeni mezar alanı oluşturulsun.
*101 Evler Mahallesi (Muhsin Mutlu): Mahallemizin cadde ve sokaklarında yapılan altyapı çalışmalarıyla bozulan ve oluşan çukurlar giderilsin. Park çalışması devam etsin.
*Tabakhane Mahallesi (Ömer Ertürk): Simav’ın geçmişten bugüne bir sosyal yapısı olan göletimizin suyunun daha fazla akması sağlansın. Her mahallede olduğu gibi benim mahallemde de bazı cadde ve sokaklarda çukurlar var bunlar giderilsin. Mahallemizin birkaç noktasında bulunan ve özellikle sıcak havalarda çekilmez sıkıntı oluşturan logarlardan gelen ağır kokular için mutlaka çare bulunsun. Bir tek çocuk parkı olmayan Tabakhane Mahallesine uygun bir yere oyuncaklı çocuk parkı yapılsın.
*Hüsüm Mahallesi (Bülent Babur): Yapılan kazılar nedeniyle bozulan ve çukurlar oluşan yollarımız yapılsın, mezarlık kapıları onarılsın. Hüsüm camisi önünde sürekli tıkanan kanalizasyon hattı mutlaka yenilensin. Yağışlı havalarda endişe oluşturan yağmur suları kontrol altına alınsın.
*Yeşilova Mahallesi (Ömer Yenilmez): Jeotermal enerji hattı döşenmeyen bir sokağımız kaldı, buraya da hat döşensin. Mezarlık yolumuza taş döşemesi yapılsın.
Muhtarların mahallelerine ilişkin istek ve beklentilerini dile getirmelerinin ardından toplantının bitiş konuşmasını yapan başkan Biçer, “Mahalle muhtarlarımdan öncelikli ricam; yapacağımız bundan sonraki aylık toplantılarda mahalleleriyle ilgili en önemli 3 konuyu yazılı olarak toplantımıza taşımalarıdır. Bu uygulamayı Eylül toplantımızda gerçekleştirelim. Görülüyor ki mahallelerimizin ortak ihtiyaçları var. Mevsimsem açıdan bakacak olursak Kurban bayramı için mahalle fırınlarını bir an önce ele alıp bayrama hazır hale getireceğiz. Bunun yanında her muhtarımızın isteği olan yollardaki çukurlar için bir çalışma yapacağız” dedi.
Toplantı, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. *Haber: K. Yalçın

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI
SİMAV’DA ‘YEŞİL REÇETE‘ OPERASYONU: 3 GÖZALTI

Sahte reçete, başkasına ait reçete gibi usulsüz gereçlerle Simav’da ki bazı eczanelerden yeşil reçeteli ilaçları usulsüz temin edenlere

SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI
SİMAV’A E-SINAV MERKEZİ AÇILIŞI SÜRÜCÜ ADAYLARINI ARTIRDI

Simav Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binasında 2020’nin sonunda ilk kez hizmete giren e-Sınav Merkezi, Simav’da

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ EĞİTİMLERİ YAYGINLAŞACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, son gerçekleştirdiği Kasım dönemi ilk meclis toplantısı sonunda Belediye olarak yapılan hizmet ve projelerle