NAZLI; “KÜTAHYA’YA 82 MİLYON TL‘LİK KOSGEB DESTEĞİ”

Ana Sayfa » Simav Haberleri » NAZLI; “KÜTAHYA’YA 82 MİLYON TL‘LİK KOSGEB DESTEĞİ”
Paylaş
Tarih : 14 Mart 2017 - 12:28

K Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Kütahya ilindeki 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Programı hakkında açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Nazlı Kütahya’da 3581 işletmenin toplamda yaklaşık 82 Milyon TL’lik faizsiz kredi kullanmaya hak kazandığını belirtirken, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti.
‘’AK Parti olarak yatırım yapan, üretimde bulunan tüm Sanayici, Esnaf ve Kobilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Ülkemizde yaşanan terör olayları, 15 Temmuz İşgal Girişimi, Suriye ve Irak’ta ordumuzun harekatları nedeniyle hiçbir işletmemizin olumsuz etkilenmemesi ve üretime devam etmesi amacıyla bu destek Sayın Başbakanımızın talimatıyla şartları uygun olan her işletmeye verilecek şekilde uygulanacaktır. Tüm Kütahyalı Esnaf ve Kobilerimize hayırlı olsun.
Hükümetimizin temel amaçlarından olan KOBİ’lerin rekabet güçlerini arttırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkân vermek üzere hazırlanan 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği kapsamında ve 2016 Yılı Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne başvuru yaparak destekten yararlanamayan işletmelerle birlikte Kütahya ilimizde toplam 3581 işletme bütçe imkânları çerçevesinde Bankalardan 20 Bin ile 50 Bin TL arasında ilk yılı geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli faizsiz kredi kullanmaya hak kazanmıştır.
Bu işletmelerden; 541 tanesi imalat, 193 tanesi inşaat, 1.624 tanesi ticaret sektöründe ve 1.223 tanesi de diğer sektörlerde faaliyet göstermektedir. Desteğe hak kazanan işletmelerden 3.475 tanesinin net satış hâsılatı 1 Milyon TL ve altında yer almakta iken 106 tanesinin net satış hâsılatı 1 Milyon TL üzerindedir. Söz konusu destek kapsamında Kütahya ilimizde işletmelerimiz 81.995.000 TL faizsiz kredi kullanacaklardır. Bu krediler için 18.842.451 TL faiz tutarı KOSGEB tarafından karşılanacaktır.
Destekten yararlanacak işletmeler belirlenirken, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından temin edilen “Net Satış Hâsılatı ve Toplam Ciro” resmi verileri esas alınmış olup, işletmeler net satış hâsılatı küçük olandan başlanarak sıralanmıştır.
Diğer taraftan Kütahya ilinde, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı 7.451 adet işletme bulunmaktadır. KOSGEB Destek Programları kapsamında 2003-2016 yılları arasında 1.582 işletmeye toplam 12.709.579 TL tutarında destek ödemesi gerçekleştirilmiştir.
2003-2016 yılları arasında 211 adet Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmiş olup, 8.727 kişi bu eğitimleri başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanmıştır’’. *Haber:Şerif Erel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek

CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI
CUMHURİYET SAVCISI KARAKAYA, GÖREVE BAŞLADI

Simav’a atanan Cumhuriyet Savcısı Bilal Karakaya, görevine başladı. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları kurası ile Simav’a