OKUL SPORLARI HALTER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İKİNCİ KEZ SİMAV’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ana Sayfa » Simav Haberleri » OKUL SPORLARI HALTER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI İKİNCİ KEZ SİMAV’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Paylaş
Tarih : 26 Şubat 2019 - 12:35

Simav’da ilki geçtiğimiz yıl Muradınlar Spor salonunda yapılan Okul Sporları Gençler – A Halter Grup – Türkiye Şampiyonası Simav’da başarıyla gerçekleştirildi.
Şampiyona, geçtiğimiz Cuma günü Simav Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda yapılan teknik toplantıyla şampiyonaya start verilirken bu toplantıya GSB ligi Okul Sporları Daire Başkanlığı Şube Müdürü Nuri Kılıç, Simav Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz, Simav Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Gökkaya ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen okulların halter antrenörleri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Simav Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz, Okul Sporları Gençler- A Halter Türkiye Halter Şampiyonasının Simav’da yapılmasından dolayı son derece memnun olduklarını belirterek,
“Organizasyon boyunca tüm ekibimizle birlikte halter camiasına yardımcı olabilmek ve iyi bir misafirperverlik yapabilmek için gayret göstereceğiz, umarım ki müsabakalardan sonra herkes Simav’dan memnun ayrılır” dedi.
Simav Akbaldır Spor Salonunda z hafta sonu Cumartesi günü başlayan Okul Sporları Gençler – A Halter Türkiye Halter Şampiyonasına 42 ilden 188’i erkek, 86’sı bayan sporcu olmak üzere toplam 274 sporcu katıldı. Müsabakaların ilk gününde bayanlar 45, 49, 55 ve 59 kilolar ile erkekler 55 kilolar da madalyalar sahiplerini buldu.
45 kilo bayanların madalyalarını Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, 49 kilo bayanların madalyalarını Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 55 kilo bayanların madalyalarını Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret ve bayanlar 59 kg’ın madalyalarını ise AK Parti Simav Belediye Başkan Adayı Adil Biçer takdim etti.
Ödüllerin verilmesinden sonra kürsüye gelen Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, “Güzel ilçemiz Simav’da Türkiye çapında böyle bir şampiyonanın gerçekleştirmesinin onurunu, gururunu yaşıyoruz. Bu ilçemizde böyle bir organizasyonun gerçekleştirmesinde emeği geçen bakanlığımıza, federasyon bakanlığımıza, Simav Kaymakamlığımıza, Simav Belediye Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Şampiyonamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sporcu kardeşlerime, antrenörlerimize başarılar diliyorum. İnşallah Simav İlçemiz layıkıyla bu organizasyonun daha da iyilerine imza atarak Türkiye’de bir çığır açacaktır. Türk sporuna katkılar sunacaktır” dedi.
Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ise şöyle konuştu; “İkinci kez Simav’dayız. Bu bir memnuniyetin ifadesidir. Geçen yıl arkadaşlarımız memnun kaldılar. Ben görememiştim. Bu yıl geldim gördüm. Hakikaten şirin, güzel bir ilçe. Belki de Türkiye’de hem üst üste iki yarışma yapılan hem de bir ilçede Türkiye şampiyonası yapılması Simav’da ilk olsa gerek. O bakımdan bize kucak açan, gönlünü açan başta Simav Belediye Başkanımız Süleyman Özkan beye ve Simav’da bulunan tüm yöneticilere ve Simavlılara teşekkür ediyorum. Severek geldik buraya. Biliyorsunuz Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu gibi büyük şampiyonlarımızla halter Türkiye’nin bir numaralı sporuydu. Fakat ilelebet bu başarıları sürdürmek mümkün değil. Bu birçok ülkede de böyle. Branşlarda da böyledir. Halterde birkaç yıl madalya alınamadı ama daha sonra güzel bir temel atmak suretiyle yine madalya almaya başladık. Gençlerimizi yetiştirdik ve bu gençlerimizi uluslararası turnuvalarda madalya almaya başladılar. Örnek İslam oyunlarında en çok madalya alan branş olduk. İspanya’da Tarragona’da yapıldı. Daha önce Bakü’de yapıldı. En çok madalyaları aldık. Sonra Akdeniz oyunlarında en çok madalya alan branş olduk. Avrupa Şampiyonasında en çok madalya alan branş olduk ve benim en önemli verdiğim bizim projelerimizden yetişen ve Spor Genel Müdürlüğünün tohum projesi diye bir projesi vardır. Oradan yetişen Yıldız sporcularımız gençlik olimpiyatına gittiler 4 tane madalya aldılar. Türkiye 11 madalya aldı 4 tanesini halterciler aldı ve Türkiye’nin bir tek altın madalyası var o da halterden. İki gümüşü vardı yine halterciler aldı birde bronz aldık. O bakımdan çok iyi gidiyoruz. Başarılarımız devamlı ileriye doğru gidiyor. Bu başarıları elde eden sporcularımızı ve onları çalıştıran antrenörlerimizi tebrik ediyorum.”
Programın ev sahiplerinden Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ise bir teşekkür konuşması yaptı. Simav’da ikinci kez ulusal bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu ifade eden Özkan, “Sporcularımıza ve bu organizasyonda görev alan herkese başarılar diliyor, Halteri dünyaya ve ülkemize tanıtmada öncü olan dünya ve olimpiyat şampiyonu milli haltercimiz merhum Naim Süleymanoğlu’na Allah’tan rahmet onu yetiştiren ve ilçemize ikinci kez gelen antrenörü Hilmi Pekünlü’ye de uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.
Daha sonra Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar tarafından şampiyonaya katkı ve destek veren Kaymakam Türker Çağatay Halim’e, Belediye Başkanı Süleyman Özkan’a, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret’e, AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Adil Biçer’e, Simav Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz ile Halter Federasyonuna bağlı bazı isimlere plaketleri takdim edildi.
Okul Sporları Gençler – A Halter Grup – Türkiye Şampiyonasının ikinci ve son günü olan Pazar günü ise podyumlara çıkan kız ve erkek halterciler kaldırdıkları ağırlıklarla birbiriyle yarışırken, katıldıkları kategorilerde şu isimler aldıkları derecelerle madalya sahibi oldular;
GENÇLER 55 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Melihcan Günay;2-Cemil Ekesan, 3-Sefa Güneş
GENÇLER 61 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Burak Çanak, 2-Mustafa Işık, 3-Harun Efe
GENÇLER 67 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Fettah Aydın, 2-Turan Güngör,3- Kenan Yılmaz
GENÇLER 73 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Hacı İbrahim Tanır. 2-Utku Açıkgöz,3- Ahmet Can Tat
GENÇLER 96 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-M.Emin Doğruer, 2-Abdülkadir Yaşar,3-Ömer Arslantekin
GENÇLER 106 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Burak Sarıkoca,2-Şevki Analp,3-Muharrem Çukur
GENÇLER 81 KG ERKEK SONUÇLARI
1-Enes Yaşar, 2-Volkan Yılmaz, 3-Bekir Emir Yıldız
GENÇLER 89 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-İsmet Samet Coşkun, 2-İbrahim Başaran, 3-Ali Durak
GENÇLER 102 KG ERKEKLER SONUÇLARI
1-Ramazan Yıldırım,2-MuratCan Çenkeltepe 3-Serkan Yücel
GENÇLER 59 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Sedef Şafak
GENÇLER 45 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Arzu Akıllı
GENÇLER 49 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Edanur Doğucu,2-Hasret Bozyıl, 3-Sinem Doğru
GENÇLER 55 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Sedef Şafak, 2-Saniye Sağıroğlu, 3-Nurten Kuyumcu
GENÇLER 59 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Senanur Coşkun, 2-Ecem Tırpancı, 3-Selin Dağlı
GENÇLER 64 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Burcu Alıcı,2-Ayşenur Korubeyi, 3-Esra Kevser Gürol
GENÇLER 71 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Sema Nur Yıldız
GENÇLER 76 KG BAYANLAR SONUÇLARI
1-Hatice Serttaş, 2-Nazlıcan Kartal, 3-Rumeysa Çoğul. Simav’da düzenlenen Gençler Türkiye Halter Şampiyonasının Simav’da yapılmasından ve başarıyla sonuçlanmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirten Simav Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Sapmaz, “Geçen yıl ilçemizde gerçekleştirdiğimiz yıldızlar Türkiye halter şampiyonasından sonra, bu yıl da başarıyla sonuçlanan Okul Sporları Gençler Türkiye Halter Şampiyonasına katkıda bulunanlara şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN BİÇER AK PARTİ BÖLGE TOPLANTILARINA KATILACAK

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantıları, bir yıl aradan sonra 17-19 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de

KAYBOLAN DEMANS HASTASI ŞÜKRİYE TEYZEYİ JANDARMA BULDU

Son yıllarda Alzheimer ya da demans hastası olarak bilinen yaşlı kişilerin kayboluşuna  eklenen Hacıhüseyinefendi köyünden 1930 doğumlu

BAŞKAN BİÇER’DEN ÖĞRENCİLERE MASKE VE KALEM KUTUSU DESTEĞİ

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, eğitim ve öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği ilkokul birinci sınıflara yönelik kırtasiye