PRESTİJLİ CADDE YAPIMINDA DURMAK YOK

Ana Sayfa » Simav Haberleri » PRESTİJLİ CADDE YAPIMINDA DURMAK YOK
Paylaş
Tarih : 10 Haziran 2021 - 13:25

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer’in başkanlık döneminin ilk yılında başlattığı “Prestijli Cadde” yapımında üçüncü etapta ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Adil Biçer’in 31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrasında başlattığı yeni cadde oluşumları Azerbaycan caddesi girişi, ardından da Kışla caddesiyle devam ederken, pandemi nedeniyle ara verilen çalışmalara günümüzde Hisarardı caddesinde devam ediliyor.

Hisarardı caddesinin şehir merkezi Cumhuriyet caddesiyle kesişen bölümdeki esnaflarla daha sonra da Ağdacılar caddesindeki esnaflarla yapılacak cadde çalışmasını konuşarak esnafların görüş ve önerilerini alan başkan Biçer, söz konusu prestijli cadde çalışmalarıyla ilgili olarak gazetemize bilgi verdi.

Kışla caddesinde olduğu gibi bu tür caddelerin oluşumunun zaman ve emek isteyen yatırımlar olduğunu anlatan başkan Biçer, “Mevcut üst yapısını söktüğümüz

bu caddelerde öncelikle olası arızaların önüne geçmek için tedbirler alıyoruz. Önce şehrimizin yeni bir enerji kazanımı olan doğalgaz hatlarının döşenmesini, bu arada da kanalizasyon, içme suyu, jeotermal, elektrik, internet ve telefon hatlarını elden geçiriyor, bakım yapıyor hatta gerekirse hatları yeniliyoruz. İşte çalışmalarımızda en fazla zaman harcadığımız bölüm bu. Daha sonra da üst zemin hazırlıkları, kaldırımların oluşturulması, caddenin yeni taşlarla döşenmesi, aydınlatma çalışmaları ve yerine göre uygun sokak mobilyalarının döşenmesi sırayla yapılıyor” dedi.

Hisarardı Caddesi, Cumhuriyet Caddesinin Cumhuriyet Meydanına yakın bölümü, Eski Garaj caddesi, Kayacan Caddesi, 4 Eylül Caddesinin bir bölümü, Tevfik Fikret Caddesinin Kışla ve Azerbaycan caddeleriyle kesiştiği ara ve Ağdacılar caddesi prestijli yol ve cadde yapımının kapsadığı geniş bir alan olduğunu da sözlerine ekleyen başkan Biçer, “Elbette bu büyük yatırım kısa bir sürede yapılacak yatırımlardan değildir. Biraz zaman alacak. Ama olması, hizmete sunulması gereken, şehirleşme adına, yaya ve araç sürücülerinden hatta esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda olması gereken yatırımdır. Yapım sürecinde elbette mağduriyet yaşayan esnaflarımız, sürücülerimiz, yaya vatandaşlarımız olacaktır. Ama geleceğe yapılan yatırımlar; yapanlar ve bu hizmeti alanlar için bir sabır, özveri, empati sınavıdır. Unutulmamalıdır ki, bu tür yatırımların gerçek sahipleri, çocuklarımız, torunlarımızdır” diyerek sözlerini tamamladı. (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA
ARMAĞAN MOTİVASYON TURUNDA

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Motivasyon otobüsü, Bozhöyük İlk ve Ortaokulu’nda Türk ve Suriyeli öğrencileri koltuklarında ağırladı.

LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI
LEZZETİN USTASI AŞÇILIĞA BAŞLADI

Simav Eynal Kaplıcaları Restoranında 28 yıl aralıksız aşçılık yaparak emekliye ayrılan Ünal Baybuk, yakın çevresinin ısrarları ile

ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU
ŞEREF KOLEJİ’NİN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Simav Özel Şeref Koleji Deneme Sınavında Türkiye Birinciliği elde etti. Başarıya imza atan öğrencisi Ahmet Bera Kırmacıyı ise başarı