PROF.KARATAŞ’DAN “EN SEVGİLİ” KONFERANSI

Ana Sayfa » Genel » PROF.KARATAŞ’DAN “EN SEVGİLİ” KONFERANSI
Paylaş
Tarih : 02 Ocak 2017 - 16:41

Simav Belediyesi’nin düzenlediği “En Sevgili” Konulu Konferansı izlemek isteyenler salona sığmadı. Belediye Düğün Salonunda düzenlenen ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş konuşmacı olarak katıldığı konferansa ilgi yoğun oldu. 2 saatlik programın açılış konuşmasını Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan yaptı.
Başkan Özkan, “Belediyemiz etkinlikleri çerçevesinde bugün düzenlediğimiz etkinliğe hepiniz hoşgeldiniz. Senenin en son günlerine yaklaşıyoruz.
Malum, ülkemizde yaşadığımız ortamlarda birliğimizi, beraberliğe en çok ihtiyacı olduğumuz şu günlerde bu salonu hınca hınç doldurdunuz beni çok mutlu ettiniz, hepinizden Allah razı olsun. Bundan 10 gün önce mağdur durumda olan Suriye’deki kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattım. Mahalle Muhtarlarımızı, Dernek Başkanlarımızı ve Sivil Toplum Örgütü başkanlarını topladık bir şeyler yapalım dedik. Hemen kısa bir süre içerisinde 3 tane tırımızı geçen hafta yolladık. İnşallah bu yardımlarımız Müslüman kardeşlerimize yetişecek. Toplanan yardımlardan Kızılay’a yaklaşık 12 bin TL ödeme yaptık. Bu soğuk günde davetimizi kırmayarak gelen Sayın Prof. Dr. Mustafa Karataş hocamıza teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun. Bu konferansımızın ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Daha sonra sahneye Dünya Kuran’ı Kerim okuma birincisi İrfan Keskin çıktı. İrfan Keskin güzel sesi ile salonu dolduran kalabalığa Kuran ziyafeti sundu.
Hemen ardından 15 Temmuz gazisi Ahmet Kemal Bacaksız, malum gece yaşadıklarını anlatarak salonu dolduranları duygulandırdı.
Programın sonunda İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, “En Sevgili” isimli konferansı sundu.
Yaklaşık bin kişinin katıldığı programa Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muammer Gavas, AK Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner, Özel İdare Müdürü Recep Yalçın, Simav Müftüsü İbrahim Yavuz ve vatandaşlar katıldı. Haber-Foto: Zekeriya Türkel

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KORONA GÜNLERİMİZ 335

”Sürü Bağışıklığı mı?” Son haftalarda Simav Devlet Hastanesinde, aile sağlığı merkezlerinde hiç gördünüz mü aşı kuyruğunda olan

BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET
BELEDİYE OTOBÜSLERİNDEN HER KESİME HİZMET

Simav’ın mahallelerine ve Eynal Kaplıcalarına şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren Simav Belediyesi, ilkokuldan üniversite

EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK
EYNAL’IN EN ÇAĞDAŞ APARTLARI OLACAK

Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, mevcut imkanların her alanda en iyi şekilde halk ve belediye yararına kullanımından yana olduğunu belirterek