RAMAZAN’IN RUHUNA UYGUN YAŞAYALIM

Ana Sayfa » Simav Haberleri » RAMAZAN’IN RUHUNA UYGUN YAŞAYALIM
Paylaş
Tarih : 13 Nisan 2021 - 13:51

Diyanet Sen Simav İlçe Temsilcisi Bilal Çakmak yazılı bir basın açıklaması ile Ramazan’ın ruhuna uygun yaşanmasını istedi.

Çakmak’ın açıklaması aynen şöyle;

“11 Ayın Sultanı Ramazan ayına kavuştuk. Rabbimizin bizlere büyük bir lütfu olan bu güzel ve özel zaman dilimini fırsat bilerek, tüm insanlığın Korona müsibetinden kurtulması için en içten ve samimi duygularımızla dua edelim. Hepsinden önemlisi de Ramazan’ın ruhuna uygun yaşayalım.

Allah’a Kul Olmaya Çalışarak Ramazan’ı Değerlendirelim

Oruç ve bütün ibadetlerin amacı ahlaklı insan yetiştirmektir. Kıldığımız namaz bizi kötülüklerden korumuyorsa bir takım ritüel hareketlerden öte gitmez, Hac ibadeti ümmet bilincini oluşturmuyorsa, tevhidi anlamamıza yardımcı olmuyorsa ziyaretten öte gitmez, Ramazan nimete şükretmeyi, açın halinden anlamayı paylaşmayı getirmiyorsa aç kalmaktan diyet yapmaktan öte gitmez. Bütün ibadetlerin ruhunu yakalamaya Allah’a kul olmaya güzel ahlak sahibi olmaya çalışarak Ramazan-ı şerifi değerlendirelim.

Bunalan Gönüllerimizi Yenileyelim

Ramazan bütün yıl boyunca bunalan, daralan, gönüllerimize ferahlık getirir. Asırlar öncesinden bizlere gönderilen Kur’an mesajını bir kez daha anlamaya çalışma vaktidir. Sadece midemize değil, sözümüze, gözümüze, gönlümüze, aklımıza bütün benliğimize sahip çıkma oruç tutturma vaktidir. Başta kendimiz olmak üzere ailemize, sevdiklerimize, toplumumuza yenilenme fırsatı verir. Ramazan’ın bu güzel atmosferini iyi değerlendirmek gerekir.

İnsanlığın Kurtuluşu İçin Dua Edelim

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona salgını nedeni ile hassas bir süreç geçiriyoruz ve hepimiz bu sürecin gerektirdiği tedbirleri almak devletimizin aldığı tedbirlere de uyma konusunda gerekeni yapmalıyız. Maalesef bu yıl da teravih namazlarımızı evlerimizde kılacağız.

Evlerde kaldığımız bu günlerde sabır ve irade ile evlerimizi mescitlere çevirelim. Ailemizle birlikte namazlarımızı kılmaya özen gösterelim. Karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeden içten ve samimi duygularla tüm insanlığın bu müsibetten bir an önce kurtulması için dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirerek yeryüzünün selamet ve sekinetine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.” (Şerif Erel)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”
KAYMAKAM ARSLANKÖYLÜ; “MUHTARLARIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRMEK İSTERİZ”

2015 yılından bu yana 7.si kutlanan Muhtarlar Günü, Simav Kaymakamlığınca muhtarlar onuruna verilen öğle yemeği ile taçlandırıldı. 19

JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK
JEOTERMAL İHBARNAMELERİ SMS İLE GELECEK

Simav Belediyesi tarafından aylık ısınma ve sıcak su kullanımına ilişkin abonelere gönderilen fatura ödeme ihbarnamelerinin önümüzdeki

SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR
SİMAV’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’DE TANITILIYOR

Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı Yörex Yöresel Ürünler Fuarı ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde açıldı. Antalya